1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Problemų sprendimai – tik gyventojams ir Savivaldybei glaudžiai bendradarbiaujant

IMG 4161Vasario 23 d. Utenos rajono savivaldybės administracijoje buvo surengtas Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino, miesto seniūno Valentino Vaitonio, Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjo Nerijaus Malinausko bei jo pavaduotojo, vyr. architekto Evaldo Rimo susitikimas su Smėlio kvartalo dalies, esančios prie LIDL prekybos centro statybvietės, gyventojais aptarti įvairius su kvartalo aplinkos tvarkymu susijusius klausimus.


Smėlio kvartalo gyventojai nerimauti dėl savo gyvenamosios aplinkos pradėjo, kai šalia jų namų buvo pradėtas statyti LIDL prekybos centras. Neseniai jie kreipėsi į Utenos rajono savivaldybę, rašte, kurį pasirašė beveik visi minėtos kvartalo dalies gyventojai, pateikdami savo pastebėjimus, pageidavimus bei atkreipdami dėmesį į dėl statybų atsiradusius nepatogumus. Gyventojams kelia nerimą išvažinėtos žaliosios vejos, sugadinta šaligatvių danga, susiaurėjęs įvažiavimas į automobilių stovėjimo aikštelę, apsunkintas patekimas į garažų bendriją ir kt. Susitikime meras Alvydas Katinas nuramino gyventojus, kad šie nepatogumai yra laikini, jie baigsis kartu su statybomis. LIDL prekybos centras turėtų būti baigtas statyti balandžio mėnesį, tad jau gegužės pradžioje bus atnaujinta ir šaligatvių danga, ir pasėta veja. „Viską, ką statybų metu sugadino, statančioji organizacija privalės sutvarkyti, – sakė meras. – Kitaip nebus pasirašytas statybų užbaigimo aktas. O jei matot, kad jūs negalite patekti į garažų bendriją dėl kelią užtvėrusios statybų technikos, skambinkite į Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrių. Manau, kad problemą bus galima išspręsti greitai".
Susitikime gyventojai išsakė savo pageidavimus, kurie, jų nuomone, sukurtų kvartale patogią aplinką ten gyvenantiems žmonėms. Vieni didžiausių norų – atnaujinti vaikų žaidimų aikštelę, sutvarkyti minėtos kvartalo dalies apšvietimą ir automobilių stovėjimo aikštelę, padidinti automobilių stovėjimo vietų skaičių, pakloti šaligatvius, kad būtų patogu pasiekti J. Basanavičiaus gatvę. Kaip sakė Evaldas Rimas, yra parengtas automobilių stovėjimo aikštelės ir stovėjimo vietų kvartalo teritorijoje pertvarkos planas. Bet jį įgyvendinant tektų sumažinti žaliųjų vejų plotą. Deja, ne visi gyventojai pritarė tokiam kvartalo dalies pertvarkymui: kitiems svarbiau už lango matyti žalią veją, ne automobilį. „O nauja vaikų žaidimų aikštelė, įvykdžius viešųjų pirkimų procedūras, kurios bus skelbiamos netrukus, turėtų atsirastų jau šių metų pabaigoje ar kitų pavasarį. Taip pat planuojame atnaujinti atliekų surinkimo konteinerių aikštelę, pastatyti joje naujus, pusiau požeminius konteinerius," – kalbėjo vyr. architektas.
Įsivyravus diskusijai, kada, kaip ir kokiu būdu kvartalo dalyje turėtų būti sukurta saugi ir patogi gyvenamoji aplinka, meras gyventojams pasiūlė keletą išeičių, kurios pagerintų susiklosčiusią situaciją. Viena jų – minėtos kvartalo dalies gyvenamiesiems namams priskirti teritoriją, kurios šeimininku taptų gyventojai, galėsiantys rūpintis ne tik teritorijos infrastruktūros objektais, bet ir spręsti – statyti užkardą prie įvažiavimo į automobilių stovėjimo aikštelę, ar leisti į ją įvažiuoti visiems. Antras būdas – renovuoti daugiabučius. Tokiu atveju Smėlio kvartalo dalies teritorijos tvarkymas gautų pirmumo teisę ir teritorija būtų tvarkoma be eilės. Trečia – norint paspartinti darbus, gyventojams siūloma prie aplinkos tvarkymo prisidėti savo lėšomis.
– Kalbėdami apie automobilių stovėjimo vietų skaičių padidinimą, nepamirškite, kad jūsų kvartalas – miegamasis rajonas, kuriame neturėtų stovėti nė vienas automobilis, – akcentavo meras. – Pasiremiant užsienio šalių patirtimi, automobiliai turėtų būti statomi aikštelėje toliau nuo miegamojo rajono ar daugiaaukštėje aikštelėje. Deja, Savivaldybės siūlymas pastatyti tokią aikštelę mieste Utenos verslininkų dėmesio nesulaukė.
Pasak Alvydo Katino, yra planuojama nutiesti dar vieną Vaižganto gatvės tęsinį: nuo J. Basanavičiaus gatvės pro Smėlio kvartalą iki aplinkkelio. Tada šalia Smėlio kvartalo atsirastų didelė automobilių stovėjimo aikštelė, būtų sutvarkytas apšvietimas. Taip, kaip atsitiko Vyturių kvartale, kai buvo nutiestas Vaižganto gatvės tęsinys iki J. Basanavičiaus gatvės. „Jei atsiras galimybių nutiesti tęsinį, su Lietuvos automobilių kelių direkcija galėtume kalbėtis dėl žiedinės sankryžos Vaižganto ir J. Basanavičiaus gatvių sankirtoje įrengimo," – sakė Alvydas Katinas.
Miesto seniūno Valentino Vaitonio teigimu, visus nepatogumus, susijusius su prekybos centro statyba, bus pasistengta netrukus ištaisyti. Kitų problemų sprendimai bus surasti tik gyventojams ir Savivaldybei glaudžiai bendradarbiaujant.

Joomla templates by a4joomla