1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Lietuvos paštas modernizuoja pašto paslaugų teikimą

17017114 1841543759391761 52793601899728885 o2017 m. kovo 3 dieną Utenos rajono savivaldybės administracijoje lankėsi Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė, pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė ir Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė. Vizito tikslas – įvertinti galimybes Utenos rajono savivaldybėje įgyvendinti pirminį naują pašto paslaugų teikimo modelį, kuris leistų kaimiškų vietovių žmonėms pašto paslaugomis pasinaudoti ten, kur jiems patogiausia. Susitikime su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu viešnios kalbėjo apie šiandienos demografinius ir socialinius iššūkius, kurie labiausiai juntami šalies regionuose ir tiesiogiai veikia Lietuvos pašto veiklą.


Lietuvos pašto tinklo direktorė Inga Dundulienė informavo, kad šie pokyčiai skatina pertvarkyti pašto paslaugų teikimą ir nukreipti investicijas į pašto paslaugų prieinamumo atokiau gyvenantiems žmonėms didinimą. Valstybės valdomas Lietuvos paštas siekia, kad pašto paslaugos būtų teikiamos ten, kur gyventojams yra patogiausia, pavyzdžiui, namuose, iš anksto išsikvietus laiškininką telefonu (laiškininko iškvietimas į namus nieko nekainuos). Pašto paslaugos ir toliau būtų teikiamos stacionariai – centrinėse kaimiškų seniūnijų vietose gyventojų kasdien lauktų jiems pažįstamas laiškininkas. Taip pat pašto paslaugos, kaip ir dabar, būtų teikiamos per laiškininką, kuris kaip įprasta vykdydamas pašto korespondencijos siuntų, prenumeruojamų spaudos leidinių, pensijų ir socialinių išmokų pristatymą į namus, ir toliau lankytų visus kaimo žmones. Skirtumas tas, kad dirbant pagal naująjį klientų aptarnavimo modelį, laiškininkas gyventojų namuose galėtų suteikti ir kitas paslaugas, kurios dabar yra teikiamos tik pašte, pavyzdžiui, priimti pašto siuntas išsiuntimui. Tai ypač aktualu senyvo amžiaus bei socialinę atskirtį išgyvenantiems žmonėms, kurie dažnai net neturi galimybių pasiekti artimiausią pašto skyrių.
Laiškininkai bus aprūpinti šiuolaikiškomis darbo priemonėmis, kurios leis kokybiškai visas pašto paslaugas teikti gyventojų namuose, o pas gyventojus į namus bus vykstama tarnybiniais automobiliais. Pagaliau – drauge su įdiegtu mobiliųjų laiškininkų darbo veiklos modeliu, bus stiprinama ir kaimo laiškininko profesija. Jiems bus suteikiamos ne tik modernios darbo priemonės, bet ir didinamas darbo užmokestis, gerinamos socialinės garantijos.

Joomla templates by a4joomla