1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Vaiko gerovės komisijos narių mokymai

014Dingusių žmonių šeimų paramos centras (toliau – DŽŠPC), nevyriausybinė organizacija administruojantį tarptautinę karštąją liniją 116 000 pranešimams apie dingusius vaikus, pakvietė Utenos apskrities Vaiko gerovės komisijos narius dalyvauti pirmuosiuose Lietuvoje mokymuose skirtuose institucinių gebėjimų stiprinimui vykdant dingusių vaikų prevenciją ir atvejų vadybą.


LR Vidaus reikalų ministerijos duomenimis per 2016 metus užregistruota 2208 paieškų dėl dingusių vaikų. 1193 paieškos užregistruotos dėl dingusių mergaičių, 1015 - dėl berniukų. Dažniausia dingimo priežastis yra vaiko pabėgimas iš namų ar globos įstaigos. Pabėgęs vaikas yra ypač pažeidžiamas, jam kyla pavojus būti įtrauktam į prekybos žmonėmis pinkles ar kitas nusikalstamas veikas. Mokymų tikslas didinti Lietuvos savivaldybių Vaiko gerovės komisijos narių institucinius gebėjimus vaiko teisių apsaugos srityje, gilinant žinias vaikų dingimo prevencijos ir dingimo atvejų vadybos srityse. Siekiant šio tikslo įgyvendinimo organizuojami mokymai savivaldybių Vaiko gerovės komisijos nariams visoje Lietuvoje.
Utenos rajono savivaldybėje mokymus Vaiko gerovės komisijos nariams vedė Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro socialinė pedagogė, vaikų (re) socializacijos, nusikalstamumo prevencijos ekspertė Simona Bieliūnė ir Všį Pactum direktorė, vaiko teisių apsaugos, šeimos teisės ekspertė, teisininkė, mediatorė Odeta Intė. Projekto vadovė Rugilė Butkevičiūtė pristatė susirinkusiesiems tarptautinę karštąją liniją 116 000, dėl dingusių vaikų vykdomą misiją, projekto tikslus ir galimybes.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla