1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Utenos apskrityje vykdomi prevenciniai reidai

reidasŠiltėjant pavasario orams šalyje pradėta deginti pernykštė žolė. Įsismarkavę gaisrai atvirose teritorijose neaplenkia ir Utenos apskrities. Šiais metais kovo ir balandžio mėnesiais Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ir apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybų ugniagesiai gelbėtojai pernykštės žolės gesinti vyko 35 kartus. Utenos apskrityje šių gaisrų metu išdegė 10 ha durpingos pievos, 35,96 ha sausos pernykštės žolės, 50 a miško paklotės. Dėl laiku suspėjusių ugniagesių gelbėtojų, nuo degančios žolės buvo apsaugotos dvi sodybos.

Siekdami užtikrinti efektyvią gaisrų atvirose teritorijose prevenciją, Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai, kartu su Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Utenos rajono agentūros darbuotojais, gaisrams kilti palankiu metu vykdo prevencinius reidus į Utenos rajono seniūnijų atviras teritorijas. Reidų metu ieškoma žolių padegėjų, vertinama teritorijų priešgaisrinė būklė, numatant galimas papildomas prevencines priemones.

Neatsakingas gyventojų požiūris padaro daug žalos ne tik gamtai, jų pačių turtui, bet ir priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai. Šie gaisrai ypač sparčiai plinta, o pučiant stipriam vėjui, juos greitai užgesinti yra labai sunku. Dažnai arti nėra vandens šaltinių, degančią pievą tenka gesinti parankinėmis priemonėmis, kvėpuojant aitriais dūmais. Pasitaiko, kad prie tokių gaisrų sunku privažiuoti su ugniagesių auto cisternomis, be to ugniagesiai gelbėtojai išeikvoja daug fizinių jėgų. Išvykę gesinti degančių pievų ar miškų, ugniagesiai ne visada gali laiku suskubti į sudėtingesnius ir didesnius gaisrus ar nelaimes, kai jų pagalbos reikia nedelsiant.

 

Joomla templates by a4joomla