1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Uteniškiai Palestinoje buvo laukiami svečiai

IMG 9327Prieš dvejus metus, 2015-aisiais, Utenos rajono savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Palestinos Beit Sahour miestu. Šalys įsipareigojo bendradarbiauti vietos savivaldos lygmens srityje ir ypatingą dėmesį skirti bendradarbiavimui švietimo ir jaunimo bendradarbiavimo, kultūros, istorinio ir religinio paveldo, sporto, socialinės apsaugos, aplinkos apsaugos, turizmo, ekonominio bendradarbiavimo, prekybos, smulkaus verslo ir amatų, savivaldybių lygmens institucijų ryšių srityse.
Siekdami stiprinti bendradarbiavimą numatytose srityse, Beit Sahour miesto vadovai pakvietė Utenos rajono savivaldybės atstovus atvykti į jų miestą susipažinti su lankytinomis vietomis, turizmo galimybėmis, aptarti bendradarbiavimo plėtrą.


Utenos rajono savivaldybės delegacija, vadovaujama mero pavaduotojo Vidmanto Valinčiaus, Beit Sahour mieste lankėsi balandžio 13–18 dienomis.
Vizito metu uteniškiai susitiko su Beit Sahour miesto meru Hani El-Hayek, miesto tarybos nariais Nawal Shomali, George Ghattas Al Bedd, Raja Bonnuora bei Užsienio ryšių departamento direktoriumi Usama Allati. Meras svečiams iš Utenos trumpai pristatė Bait Sahour miesto istoriją, pasiekimus, ateities viziją. Pokalbyje buvo aptartos visos bendradarbiavimo sutartyje numatytos sritys, galimybės plėsti etnografinius-kultūrinius mainus, stiprinti bendradarbiavimą jaunimo, socialinės apsaugos, turizmo srityse. Daugiausia dėmesio buvo skirta sporto ir verslo sritims, galimybėms plėsti mainus tautodailės srityje. Uteniškiams meras įteikė atminimo dovanų, priminsiančių Bait Sahour miestą kaip istorijos, kultūros, turizmo, alyvuogių ir alyvuogių medžio raižinių gamybos miestą. Hani El-Hayek uteniškių delegacijos vadovas įteikė rankų darbo gobeleną su išaustu Utenos herbu – pasaga. Šia dovana palestiniečiai, vertinantys rankų darbo gaminius, labai džiaugėsi.
Po vizito Beit Sahour savivaldybės administracijoje uteniškiai buvo nuvežti į naująjį sporto centrą, kuriame susitiko su direktoriumi, kitais dirbančiaisiais. Svečiams iš Lietuvos buvo pristatyti projektai, kurių dėka Beit Sahour atsirado modernus sporto centras su erdvia sale, futbolo aikšte. Pasak direktoriaus, mieste yra suburta krepšinio komanda, kuri yra ne profesionalų komanda, bet sėkmingai žaidžia vienoje iš lygų. Uteniškiai buvo maloniai nustebinti, kai centro vadovas pasakė žinąs apie Utenos krepšinio komandą „Juventus". Direktorius išreiškė norą bendradarbiauti su „Juventus". „Manau, kad bendradarbiavimą pradėtume nuo krepšininkų stovyklų rengimo ir Lietuvoje, ir Beit Sahour mieste", – ateities vizijomis dalijosi centro vadovas.
Utenos rajono savivaldybės delegacijos vizitu Palestinoje domėjosi Lietuvos Respublikos ryšių su Palestina biuras, įsikūręs Ramaloje. Biuro vadovas Artūras Gailiūnas su delegacijos nariais susitiko paskutinę vizito dieną. Susitikime buvo aptartas tolesnis Utenos ir Beit Sahour bendradarbiavimas, Lietuvos ir Palestinos savivaldybių ryšių plėtros galimybės. Artūras Gailiūnas Utenos rajono savivaldybei palinkėjo sėkmės plėtojant ryšius su užsienio partneriais ir išreiškė viltį, kad Utenos pavyzdžiu paseks ir kitos Lietuvos savivaldybės.
Vizito metu uteniškiams buvo suteikta galimybė aplankyti įspūdingiausias Palestinos vietas, susipažinti su krikščionybės ištakomis, pabuvoti Jeruzalėje, prie Negyvosios jūros, pasivaikščioti Betliejaus istoriniu senamiesčiu.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla