1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Jau 20 metų draugaujančių miestų merų susitikimas

IMG 1806Balandžio 20 d. Utenos rajone lankėsi ir su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu susitiko Preili (Latvija) rajono savivaldybės merė Maruta Plivda.
Viešnios iš Latvijos vizito tikslas – pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Utenos A. ir M. Miškinių viešąja biblioteka, įgyvendinant projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgalijoje". Preili biblioteka – Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekos partnerė.
Pasirašiusi sutartį Maruta Plivda atvyko į Utenos rajono savivaldybės administraciją. Kartu su meru Alvydu Katinu viešnią priėmė ir mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius. Susitikime Preili mere pristatė savo savivaldybės pasiekimus, besikeičiantį miesto veidą, planuojamus įgyvendinti projektus. Vienas tokių – istorinės miesto pilies ir šalia esančio parko rekonstrukcija. Šis projektas, pasak merės, turėtų būti baigtas 2020 m. Kitas sumanymas – kurti Preili miestą kaip rekreacijos centrą su spa, kitomis pramogomis miesto gyventojams ir svečiams. Įgyvendinus šį sumanymą Preili taptų tokiu vieninteliu ir pirmuoju centru Latgalijoje.


Susitikime taip pat buvo kalbama apie Utenos ir Preili rajonų savivaldybių bendradarbiavimą, jo plėtrą, problemas, su kuriomis susiduria ir Utena, ir Preili. Tai ir demografinė, ir emigracijos, ir smulkaus bei vidutinio verslo plėtojimo, ir gyventojų užimtumo problemos.
Baigiantis susitikimui buvo apsikeista dovanomis. Maruta Plivda pakvietė merą ir mero pavaduotoją į rugpjūčio mėnesį vyksiančią Preili miesto šventę. Kitas nuo 1997 m. bendradarbiaujančių miestų atstovų susitikimas – per Utenos miesto šventę, vyksiančią rugsėjo antrąjį savaitgalį.

Joomla templates by a4joomla