1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Bus vykdomas prevencinės veiklos srities projektas „Priklausomybėms − ne“

Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius 2017 m. vykdys nusikaltimų ir administracinių nusižengimų prevencinės veiklos srities projektą „Priklausomybėms − ne", kuriam 2017 m. balandžio 5 d. Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. AĮ-337 skirtas finansavimas.
Projekto vykdymo metu, bendradarbiaujant su Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos psichologais, bus surengti 7 renginiai atskirose gimnazijose, skirti azartinių lošimų prevencijai.Taipogi bus organizuojami mokymai mokyklų, gimnazijų, specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro, Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro, Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro socialiniams pedagogams, jų padėjėjams, užimtumo specialistams, auklėtojams, Utenos rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams. Mokymų metu psichologai suteiks žinių apie labiausiai paplitusias priklausomybių rūšis: priklausomybę nuo alkoholio, tabako, psichotropinių medžiagų, azartinių lošimų, kompiuterinių žaidimų, interneto ir socialinių tinklų.


Vykdant prevencinį projektą Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai lankysis ne mažiau kaip 20 gimnazistų klasių valandėlių ir informuos moksleivius apie teisinę atsakomybę už alkoholio, tabako, psichotropinių medžiagų vartojimą ar turėjimą, apie azartinius lošimus. Organizuojant renginius tikimasi atkreipti moksleivių dėmesį į alkoholio, psichotropinių medžiagų, tabako daromą žalą, paskatinti domėtis, kaip atskirti žaidimą nuo azartinio lošimo, kuris tampa priklausomybės liga. Pedagogams, tiesiogiai ir kasdien bendraujantiems su jaunimu, mokymai padės atkreipti dėmesį į moksleivių priklausomybes ir suteiks informacijos apie pagalbą, kilus problemoms.

Joomla templates by a4joomla