1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Balandžio 28 d. minima Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena

Europos Sąjungoje dėl su darbu susijusių priežasčių kas tris su puse minutės miršta vienas žmogus. Lietuvoje 1992-2016 metais darbe žuvo ir sužalota daugiau nei 79 tūkst. žmonių.

Padidintos rizikos grupė – darbuotojai, kurių darbo stažas įmonėje yra iki vienerių metų; pastaraisiais metais jie sudaro apie 40 proc. sunkiai ar mirtinai nukentėjusiųjų darbe. Papildomą riziką darbe kelia neblaivus darbuotojas: pernai Lietuvoje beveik 10 proc. visų žuvusiųjų ir sunkiai sužalotųjų darbe buvo neblaivūs.

Negalima darbo laikyti visaverčiu, jei jis nesaugus, jei dirbant rizikuojama savo ar kitų sveikata ir gerove. Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena siekiama priminti, jog saugaus darbo kultūra reiškia daug išsaugotų gyvybių ir nesužalotų likimų.

Todėl minėdama Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną jau vienuoliktus metus Valstybinė darbo inspekcija (VDI) įvairiais renginiais skatina visus aktyviai įsitraukti į saugaus darbo kultūros puoselėjimą. Rengiamos VDI Pavasario konsultacijos, kurių metu inspektoriai vyksta į įvairias vietoves, savivaldybes, seniūnijas, susitinka su įmonių, padalinių vadovais, specialistais, darbuotojais, profesinių sąjungų atstovais, konsultuoja aktualiais darbuotojų saugos ir sveikatos, darbo teisės klausimais.

Įvertindama, kaip svarbu diegti saugaus darbo principus nuo mažų dienų ir įtvirtindama jau esamą įdirbį, VDI šią savaitę nemažai bendraus su moksleiviais: šalies mokyklose, gimnazijose darbo inspektoriai ves daug saugaus darbo pamokų.

Visų renginių grafiką galima rasti adresu: http://www.vdi.lt/Forms/Tekstas1.aspx?Tekstai_ID=1071

Balandžio 28 d. VDI kviečia išbandyti savo žinias sprendžiant nacionalinį darbuotojų saugos ir sveikatos e. testą. Testas skirtas plačiajai visuomenei, jo klausimai pateikiami populiariai. Testą bus galima spręsti balandžio 28 d. nuo 6 val. iki 24 val. Daugiau informacijos adresu: http://www.vdi.lt/Forms/Tekstas1.aspx?Tekstai_ID=1072

Joomla templates by a4joomla