1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Ukmergės rajono savivaldybės tarybos Biudžeto ir ekonominės plėtros komiteto pirmininkas Andrius Lyška: „Uteną mes pasilikome desertui…“

IMG 6629Birželio 12 d. Utenos rajono savivaldybės administracijoje lankėsi Ukmergės rajono savivaldybės tarybos Biudžeto ir ekonominės plėtros komitetas. Kartu atvyko ir Ukmergės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Klavdija Stepanova.
Susitikime su kolegomis iš Ukmergės dalyvavo Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius, Utenos rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų, biudžeto ir turto valdymo reikalų komiteto pirmininkas Vaidas Lankauskas, narys Vytautas Kazela, Tarybos sekretorė Indra Malašičevienė, Savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas, direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, Finansų skyriaus vedėja Alma Vedrickienė, Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vedėja Romualda Serbentienė, kiti Savivaldybės administracijos darbuotojai.


„Kodėl tik dabar atvykome į Uteną? – pristatydamas komiteto narius, apie vizito tikslą kalbėjo Ukmergės rajono savivaldybės tarybos Biudžeto ir ekonominės plėtros komiteto pirmininkas Andrius Lyška. – Mūsų rajone lankėsi ne vienos šalies savivaldybės atstovai, ir mes lankėmės jau ne vienoje savivaldybėje. O Uteną pasilikome desertui. Žinome, kad Utena yra pasiekusi nemažai laimėjimų įvairiose srityse, yra pažengusi strateginio planavimo, biudžeto formavimo, projektų įgyvendinimo ir kitose srityse. Pasisemti šios patirties ir atvykome į Uteną".
Susitikimo pradžioje svečiams iš Ukmergės buvo pademonstruotas filmas apie Utenos parkus. Su strateginio planavimo organizavimu Utenos rajono savivaldybėje ukmergiškius supažindino Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vedėja. Apie Savivaldybės biudžeto formavimą kalbėjo Finansų skyriaus vedėja.
Savivaldybės direktorius Jonas Slapšinskas pristatė svečiams nuveiktus darbus bei projektus, kurie jau įgyvendinti ar bus ateityje įgyvendinami, bei apžvelgė sritis, kurios yra problemiškiausios. Tai – kelių mieste ir seniūnijose priežiūra bei tvarkymas, nuotekų ir vandentiekio tinklų tiesimas mieste ir kaimo vietovėse, daugiabučių ir kvartalinė renovacija.
Susitikime ukmergiškius domino daugelis Utenos rajono savivaldybės veiklos aspektų. Buvo kalbama apie dvinarės atliekų surinkimo sistemos įgyvendinimo praktiką Utenos rajone, investicijų projektų įgyvendinimą, infrastruktūros sutvarkymą sodų bendrijose, melioracijos projektus, mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų išsaugojimo galimybes, pastarųjų įstaigų renovaciją, daugiafunkcių centrų steigimą seniūnijose, medicinos punktų išlaikymą kaimo vietovėse ir kt. Nemažai dėmesio buvo skirta įvairioms Utenos rajono savivaldybės programoms: smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programai, kultūrinės veiklos plėtros, nusikaltimų ir administracinių nusižengimų prevencinės veiklos, kokybiškos švietimo sistemos kūrimo, jaunimo užimtumo, ekonomikos skatinimo ir turizmo plėtros programai, Utenos miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo 2016 –2018 m. programai, statybos priemonių planui.
Ukmergės atstovai taip pat pasidalijo savo veiklos įvairiose srityse patirtimi. Svečiai pristatė miesto perspektyvą, kuriame numatyta pertvarkyti patį miesto centrą, kalbėjo apie bandymus viešosios ir privačios partnerystės būdu sutvarkyti Prezidento Antano Smetonos dvarą Užulėnio kaime, pasidalijo socialinio būsto įsigijimo ir skyrimo socialiai pažeistiems asmenims praktika ir kt.
Baigiantis susitikimui svečiai dėkojo už naudingą ir informatyvų susitikimą bei įteikė atminimo dovanų. Mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius ukmergiškius irgi pradžiugino dovanomis: knyga apie Utenos kraštą bei Utenos rajono savivaldybės ženkliukais.
Po susitikimo kaimyninių rajonų atstovai skirstytis neskubėjo ir diskutavo įvairiais savivaldos veiklos klausimais.

Joomla templates by a4joomla