1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Respublikinė neįgaliųjų šventė Utenoje pateisino savo vardą: visi buvo kartu, kartu šoko dainavo ir džiaugėsi

IMG 6861Birželio 16 d. į Uteną rinkosi žmonės su negalia iš visos Lietuvos: tądien Utenoje pirmą kartą vyko Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja" neįgaliųjų bendruomenės mugė–koncertas „Būkime kartu!". Tradiciškai ši šventė rengiama Vilniuje, bet jau vyko ir Marijampolėje, ir Ukmergėje. O šiais metais atkeliavo į Uteną.


Prie Utenos kultūros centro besirenkančiųjų šurmulys buvo girdėti jau nuo pat ryto. Besirenkančiuosius pasitiko puikus oras, saulės šiluma, Dauniškio ežerėlio mėlynumas ir gaivuma. Į Uteną atvyko neįgaliųjų organizacijų atstovai iš Vilniaus, Raseinių, Panevėžio, Pabradės, Kupiškio, Ukmergės, Nemenčinės, Utenos, Molėtų, Zarasų, Kėdainių, Visagino ir kitų aplinkinių ir tolimesnių rajonų. Ryte visus pakvietė koncertas „Sveiki gyvi, sveteliai", vykęs prie Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčios. Koncerte dalyvavo neįgaliųjų kaimo kapelos, kiti kolektyvai. Pagroję ir pasidžiaugę šventės dalyviai ir organizatoriai rinkosi į Šv. Mišios Dievo Apvaizdos bažnyčioje. Mišios buvo aukojamos už neįgaliuosius ir jų šeimų narius (su vertimu į gestų kalbą).
O prie Kultūros centro ūžavo margaspalvė mugė. Joje akys raibo nuo neįgaliųjų organizacijų auksarankių darbų. Akį traukė drožiniai, audiniai, mezginiai, keramikos darbai, ažūrinės servetėles, pintų krepšių gausa, velti mažieji stebuklai. Visi darbai stebino jų autorių išmone ir kūrybingumu. Čia pat – improvizuotos Utenos rajono tautodailininkų dirbtuvės. Vytautas Šemelis praeiviams demonstravo kaip gimsta klumpės, skirtos ir moterų, ir vyrų, ir vaikų kojoms. Tautodailininko darbas ypač sudomino jaunuosius šaulius. Jie patys išmėgino klumpių drožėjo amatą.
Atvykę į šventę Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas bei Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė taip pat aplankė mugę. Meras net įsigijo vieną dirbinį: kaip mėgėjas grybauti meras nusipirko didelį pintą krepšį.
Vidurdienį šventės dalyviams ir svečiams muzikiniu sveikinimu pranešė Panevėžio pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas" (dirigentas Laimutis Raziūnas), pradėjęs svarbiausią šventės dalį. Po koncerto renginio vedėjas Jurgis Brūzga pakvietė pagrindinius šventės žmones ir organizatorius ant scenos pasveikinti gausiai susirinkusius dalyvius bei žiūrovus. Padėkos žodžių už pagalbą organizuojant šventę Utenos rajono savivaldybei negailėjo Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja" pirmininkė Viktorija Vitaitė, gausių aplodismentų sulaukė Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, pasveikinęs visus, atvykusius į laimės miestą ir palinkėjęs puikios nuotaikos. Savo atvykimu šventę pagerbė LR Seimo narys, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas, Seimo narys Edmundas Pupinis, Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Asta Kandratavičienė.
Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino padėkos buvo įteiktos Lietuvos specialiosios kūrybos draugijai „Guboja" ir jos pirmininkei Viktorijai Vitaitei (už surengtą įspūdingą neįgaliųjų šventę „Būkime kartu!" Utenoje, bendruomeniškumo ugdymą, iniciatyvumą ir svarų indėlį turtinant kultūrinį neįgaliųjų gyvenimą), neįgaliųjų nacionaliniam „Spalvų muzikos" orkestrui ir orkestro vyr. dirigentui Romualdui Brūzgai bei Panevėžio pučiamųjų orkestrui „Panevėžio garsas" ir orkestro dirigentui Laimučiui Raziūnui (už dalyvavimą neįgaliųjų bendruomenės mugėje – koncerte „Būkime kartu!" Utenoje, dovanotą smagią nuotaiką, džiugias akimirkas ir įsimintiną koncertą).
Po sveikinimų šventė įsišėlo kaip reikiant. Koncertavo neįgaliųjų nacionalinis „Spalvų muzikos" orkestras (vyr. dirigentas Romualdas Brūzga), Utenos kultūros centro kaimo kapela „Skylėta kepurė" (vad. Deividas Gavėnas), Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centras surengė performansą „Iš to pačio pasaulio", renginio dalyviai buvo vaišinami šaulių koše, vyko kūrybinės dirbtuvėlės, įvairios pramogos. Bene daugiausiai emocijų susirinkusiems padovanojo draugystės koncertas ir koncerto „Sveiki gyvi, sveteliai" tęsinys. Scenoje grojo, plojo, lingavo, šoko neįgaliųjų kaimo kapelos, šokių ir kiti kolektyvai.
Neįgaliųjų bendruomenės mugę–koncertą „Būkime kartu!" baigė grupė „DAR" nuotaikingu ir uždegančiu koncertu.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla