1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Uteniškiai minėjo Lietuvos Valstybės dieną

IMG 7828 - CopyUteniškiai Lietuvos Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo – dieną, minėjo įspūdingai: ir Utenos kultūros centre, ir ant piliakalnių.
Šiųmetiniam Lietuvos Valstybės dienos minėjimui ypatingą prasmę suteikė 2017-ųjų paskelbimas Piliakalnių metais ir artėjantis Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-metis. Ta proga buvo priima iniciatyva Tautišką giesmę giedoti ant šimto piliakalnių.
Tad ir Utenos rajono gyventojai liepos 6-ąją rinkosi ant piliakalnių: Narkūnų, Taurapilio, Lygamiškio ir Pakalnių. Laukiant 21 valandos, kai visi lietuviai visame pasaulyje giedos Lietuvos himną, ant piliakalnių vyko vakarojimai su dainomis, eisenomis, geriausių sportininkų apdovanojimais ir kitomis pramogomis.


Ant Narkūnų piliakalnio susirinkusiems uteniškiams ir svečiams sveikinimo žodį tarė Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Seimo narys Edmundas Pupinis. Meras padėkojo visiems, kad gausiai susirinko paminėti svarbią dieną, pasveikino su kiekvienam lietuviui brangia švente ir palinkėjo kuo didesnio pasididžiavimo savo valstybe bei tvirto tikėjimo ateitimi.
Belaukiant himno giedojimo aktoriai Andrius Bialobžeskis ir Giedrius Arbačiauskas atliko poetinę muzikinę programą „Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu". Laukti padėjo ir visų gausiai susirinkusių uteniškių bendras dainavimas kartu su Utenos kultūros centro folkloro ansambliu „Davila", mišriu choru „Ainiai", vyrų vokaliniu ansambliu „Aukštaičiai", Utenos trečiojo amžiaus universiteto folkloro ansambliu „Seklytėla" ir maestro Adolfu Driuku, dirigavusiu visam šiam dideliam vieningam chorui.
Utenos krašto Tautiškos giesmės šaukliais pabūti buvo pakviesti broliai Šeduikiai: operos režisierius Gediminas ir kariškis Mindaugas. Jiems pradėjus giedoti Tautišką giesmę, ant Narkūnų piliakalnio ji suskambo plačiai ir galingai: giedojo ir senas, ir mažas. Pasibaigus giesmei nuaidėjo gausūs plojimai. Žmonės buvo nusiteikę pakiliai, džiaugsmingai, sveikino vieni kitus, spaudė vieni kitiems rankas. Skirstytis susirinkusieji neskubėjo: dar pasiliko padainuoti liaudies dainų su Utenos kultūros centro dainininkais. Gerą nuotaiką kurti padėjo ir puikus vasariškas oras be lietaus ir debesų danguje.

Joomla templates by a4joomla