1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Visi keliai tikrai visus atvedė į Uteną

IMG 1708Utena šeštadienį šventė. Triukšmingai, linksmai, su gausybe renginių buvo paminėtas 756-asis miesto gimtadienis. Šventės, pavadintos „Visi keliai – į Uteną",ׅ dalyviai ir žiūrovai juokavo: Savivaldybė, matyt, kažkokiu būdu susisiekė su pačiu Aukščiausiuoju ir paprašė, kad tądien būtų geras oras. Ir tikrai, šeštadienis, žinant, kad prieš tai visą savaitė buvo lietus, dargana ir šaltis, atrodė kaip stebuklas: oro temperatūra pakilo virš 20 laipsnių, saulė netingėjo ritinėtis dangumi, o lietus išdrįso pasirodyti tik anksti ryte. Toks nedidelis stebuklas patiko visiems, gausiai susirinkusiems į šventę. Bet labiausiai patiko Utenos miestų-partnerių delegacijų nariams, kuriems, į šventę atvykusiems diena anksčiau, jau norėjosi skubėti į parduotuvę pirkti šiltų striukių.


Bet to neprireikė nei atvykusiems iš šiltų kraštų – Palestinos Beit Sahour miesto, Gruzijos Gorio miesto, Italijos Pontinijos miesto, nei iš šaltesnių – Ukrainos Kovelio miesto, Baltarusijos Glubokoje miesto, Lenkijos Chelmo miesto, nei artimiausiems kaimynams iš Latvijos: Preilių ir Rėzeknės miestų, nei „saviems" – karinio jūrų laivyno laivo „Sėlis" delegacijai.
Iškilmingas miestų-partnerių delegacijų priėmimas buvo surengtas Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis". Užsienio šalių atstovus sveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius. Svečiai negailėjo padėkos žodžių už pakvietimą atvykti į Uteną ir dalyvauti miesto šventėje, už puikų priėmimą, už galimybę susipažinti su kasmet besikeičiančia, augančia, besiplečiančia ir nuolat stebinančia Utena.
Reikia pasakyti, kad su Gorio (Gruzija) miestu dar nėra pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, bet Gorio delegacijos vadovas Zaza Mezvrishvili patikino atvykęs į Uteną visada besijaučiantis čia kaip namuose, tarp seniai pažįstamų draugų, todėl sutarties tarp Utenos ir Gorio pasirašymo jis labai siekiąs ir tikisi, kad ji bus pasirašyta artimiausiu metu.
Sveikindami Utena gimtadienio proga, miestui svečiai iš užsienio išsakė nemažai linkėjimų ir įteikė dovanų. Kadangi 756-asis miesto gimtadienis buvo skirtas Tautinio kostiumo metams paminėti, į šventę delegacijų atstovai buvo pakviesti atvykti su tautiniais kostiumais. Tautiniai kostiumai papuošė ir iškilmingą priėmimą. Spalvingumu ir įspūdingumu akį traukė palestiniečių, ukrainiečių, lenkų tautiniai kostiumai.
Po priėmimo „Taurapilyje" Utenos rajono savivaldybės vadovai, užsienio delegacijos nuskubėjo į iškilmingą šventės atidarymą, vykusį Utenos kultūros centro kieme, didžiojoje scenoje. Miestiečius, rajono gyventojus sveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Seimo narys Edmundas Pupinis, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius ir užsienio delegacijų vadovai.
Meras Alvydas Katinas scenoje pagerbė AB „Utenos trikotažas" kolektyvą, direktoriui Algirdui Šabūnui įteikdamas didelį sveikinimą, kuriame sidabro raidėmis buvo užrašyta: „Nuoširdžiai sveikinu didelį ir darnų akcinės bendrovės „Utenos trikotažas" kolektyvą su gražia švente – įmonės 50-ies metų sukaktimi. Visus šiuos dešimtmečius įmonė augo, stiprėjo, sėkmingai plėtė savo veiklą. Šiandien AB „Utenos trikotažas" – šiuolaikiška, dinamiškai besivystanti pažangių technologijų įmonė, tikra savo srities lyderė, kurios darbo rezultatai įvertinti bei pripažinti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Dėkoju įmonės kolektyvui už kūrybiškumą, profesinį išmanymą, reikšmingą veiklą Utenos miesto praeičiai, dabarčiai, ateičiai ir konstruktyvų dialogą su Utenos rajono savivaldybe. Dėkoju visiems, kurių pastangomis AB „Utenos trikotažas" tapo ne tik tikrų profesionalų, bet ir aukštos darbo kultūros, socialiai atsakinga įmone. Jubiliejinės sukakties proga įmonės vadovams, visiems darbuotojams – buvusiems ir esamiems – nuoširdžiai linkiu naujų darbo laimėjimų, visokeriopos sėkmės, veržlumo ir lūkesčių įgyvendinimo". AB „Utenos trikotažas" dovanos miestui – DJ RADISTŲ koncertas ir stovai dviračiams įvairiose miesto vietose.
Scenoje meras taip pat pagerbė konkurso „Metų ūkis 2017", rengto Utenos rajono savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus ir Utenos rajono ūkininkų sąjungos, nugalėtojus. Jais tapo Marius Vitas, Žydrūnas Purvinis, Arūnas Kubiliūnas, Ramunė Smalstienė.
Po sveikinimų, linkėjimų ir nugalėtojų apdovanojimo scena buvo atiduota šokėjams ir muzikantams. Vyko Utenos moksleivių ir gimnazistų koncertas-pasveikinimas „BŪK JAUNA, UTENA!", šventės svečių – užsienio partnerių meno kolektyvų koncertas „NUPINKIM DRAUGYSTĖS VAINIKĄ", kuriame dalyvavo Chelmo dainų ir šokių ansamblis, Gorio dainų ir šokių ansamblis „Gori", Rėzeknės folkloro ansamblis ir jaunimo kapela „Dziga", Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Vieversa". Vėliau Utenos kultūros centro dainavimo studija DECIMA surengė teatralizuotą koncertą „SVAJONIŲ MIESTAS".
Vakaro programa – pati įvairiausia: Rytų Aukštaitijos Bigbendas ir solistė Silvija Pankūnaitė, legendinis ansamblis „Nerija" su Antanu Čapu, Simonu Donskovu ir Vitalijumi Pauliuku, Česlovo Gabalio ir grupės „Pelenai" koncertas ir ilgai lauktieji DJ RADISTAI. Buvo ir naujo sezono „JUVENTUS" krepšinio komandos pristatymas, ir šventiniai fejerverkai, ir šviečiančio-grojančio fontano Dauniškio ežere programa.
O miesto erdvėse siautė ir ūžė įvairios mugės, jaunimo taškai, amatų sodas, lauko kūrybinės dirbtuvėlės „Utenai – 756", floristiniai kilimai „Išauskim margą raštą", atrakcionai, ir įvairiausios kitos pramogos. Vyko Priešgaisrinės gelbėjimo technikos galimybių ir gyventojų pasiruošimo evakavimuisi ypatumų, Lietuvos kariuomenės ginkluotės, technikos ir ekipuotės pristatymai, baikerių motociklų paroda, Visų pramogų lyderiais galima laikyti Dauniškio ežero pakrantėje įsikūrusius seniūnijų kiemelius, į kuriuos neabejotinai vedė kiekvieno uteniškio ir miesto svečio kojos. Čia – ir gražu, ir kvepia, ir skanu, ir muzikantai visus pasitinka. Čia galima buvo ne tik akis paganyti, bet ir skrandį pamaloninti.
Dar vienas traukos objektas – AB „Utenos trikotažas", švenčiančio 50-ies metų jubiliejų, zona, kurioje kiekvienas galėjo rasti sau tinkamų ir patinkančių pramogų. Čia visus džiugino iliuzionisto Anton Lavrentjev šou, ekstremalus dviratininkų „GreenTrials" pasirodymas. Buvo net paskaitų: „Ribos yra ten, kur jas nusibrėši", „Valgau sveikai ar tik galvoju, kad valgau sveikai".
Šventė baigėsi naktišokiais, kurie kieme prie Kultūros centro. Šis pirmą kartą šventės metu surengtas renginys priviliojo įvairaus amžiaus uteniškių ir šventės svečių. Ir kaip kitaip. Juk kartu šoko Lietuvos tradicinių šokių klubų šokėjai ir muzikantai bei užsienio šalių, atvykusių į šventę, šokėjai. Buvo visko daug: besisukančių porų, ratelių, žaidimų, šposų ir įvairių linksmybių.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla