1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Susitikimuose – apie skaudžias problemas

IMG 3868Rugsėjo 22 d. Utenos rajone lankėsi LR Seimo narys, Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Mykolas Majauskas, lydimas Seimo nario Edmundo Pupinio ir padėjėjos Gražinos Sermontės.
Svečiai pirmiausia atvyko į Utenos rajono savivaldybės administraciją, kur susitiko su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičiene. Susitikime buvo kalbama apie vaikų teisių apsaugos sistemos pertvarką, smurto prieš vaikus pažabojimą, pagalbą šeimoms, savivaldybių vaidmenį smurto prieš vaikus ir patyčių prevencijos srityse, patyčių prevenciją. Taip pat buvo aptarti naujai kuriami teisės aktai, naujas vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas, vaiko teisių apsaugos situacija šalyje ir Utenos rajono savivaldybėje.

Buvo pripažinta, kad Utenos rajono savivaldybėje vaiko teisių apsaugos sistema veikia gana gerai, yra sukurta puiki infrastruktūra, leidžianti operatyviai ir sėkmingai išspręsti iškylančias problemas vaiko teisių apsaugos srityje. „Norint pasiekti gerų rezultatų šioje srityje, reikia vieningos sistemos visoje Lietuvoje, – kalbėjo meras Alvydas Katinas. – Taip pat turi būti vieninga įstatyminė bazė. Be to, sėkmė lydės tik tada, jei nebus nusisukta nuo savivaldybių. Kas geriau žino situaciją vietoje, jei ne čia gyvenantys ir dirbantys socialiniai darbuotojai ir kiti specialistai." Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Mykolas Majauskas pritarė šiai minčiai ir pridūrė, kad, kovojant su smurtu prieš vaikus, siekiant išnaikinti patyčias mokyklose bei norint sėkmingai padėti vaikams, turintiems psichologių problemų, labai svarbus visų institucijų ir specialistų – ligoninių, pirminių sveikatos priežiūros centrų, psichikos sveikatos centrų, psichologų, psichiatrų – bendradarbiavimas.

Susitikimui baigiantis Utenos rajono savivaldybės meras svečiams įteikė po dovaną – naujausią Utenos rajono savivaldybės ženkliuką, išleistą 756-ojo gimtadienio proga. Mykolo Majausko dovana Utenos rajono savivaldybei – Lietuvos tarybos 1918 m. vasario 16 d. pasirašyto dokumento – Lietuvos nepriklausomybės akto – kopija, kuri šiuo metu eksponuojama Savivaldybės administracijos foje, stiklo stenduose.
Po susitikimo su meru ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja svečiai nuskubėjo į diskusiją su NVO, socialinių įstaigų specialistais, ugdymo įstaigų vadovais, psichologais, socialiniais darbuotojais, neįgaliųjų organizacijų atstovais. Diskusija vyko Utenos rajono savivaldybės posėdžių salėje. Kaip sakė Mykolas Majauskas, šios diskusijos tikslas – pasikalbėti apie problemas, paieškoti jų sprendimo būdų, išsiaiškinti, kas sistemoje yra negerai ir ką reikėtų keisti.
Daugiausia dėmesio diskusijoje buvo skirta smurto prieš vaikus, patyčių prevencijai, pagalbos šeimai, vaiko savijautai mokyklose ir kitiems klausimams. Kalbėta apie naują vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, vaikų teisių apsaugos sistemos pertvarką.
Baigiantis diskusijai susirinkusieji Mykolui Majauskui pateikė nemažai klausimų. Buvo domimasi naujos vaikų teisių sistemos įsigaliojimo terminais, kokios funkcijos po pertvarkos liks savivaldybėms, institucijų bendradarbiavimu, psichologų pagalbos prieinamumu ir kvalifikuota psichologo pagalba vaikams su psichikos sutrikimais, psichikos sveikatos centrų veikla ir kt.
Po diskusijos svečiai lankėsi Utenos „Saulės" ir Adolfo Šapokos gimnazijose, VšĮ Utenos ligoninėje, Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje pristatė knygą „Knyga be pavadinimo", į kurią sudėtos nusižudžiusių žmonių giminaičių istorijos. Mykolas Majauskas yra knygos iniciatorius.


Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla