1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Meras Alvydas Katinas: „Esu patenkintas dviem dalykais: Jaunimo reikalų departamento veikla ir Utenos jaunimu“

IMG 5216Rugsėjo 27 d. Utenos rajono savivaldybės meras, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Alvydas Katinas susitiko su Jaunimo reikalų departamento (JRD) direktoriumi Jonu Laniausku ir JRD Jaunimo politikos plėtros ir programų įgyvendinimo skyriaus vedėja Valda Karnickaite. Susitikime taip pat dalyvavo Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas, jaunimo reikalų koordinatorė Justė Rudokienė, Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro direktorė Edita Kanapeckienė, Utenos rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos narys Paulius Čyvas, UVJOS „Apskritasis stalas" prezidentas Edgaras Gručeckas, Lietuvos moksleivių sąjungos Utenos mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkė Glorija Šermukšnytė, Jaunimo garantijų iniciatyvos (JGI) projekto „Atrask save" užimtumo specialistė Edita Kupkina.


Pasak JRD direktoriaus, jų vizito tikslas – susipažinti su Utenos rajono savivaldybe, aptarti tarpusavio bendradarbiavimą, pasidalinti idėjomis ir patirtimi, pristatyti Jaunimo reikalų departamento ateities planus. „Esame aplankę jau 55 šalies savivaldybes, – sakė Jonas Laniauskas. – Bet galime pasakyti, kad Utenos rajono savivaldybė – viena geriausių. Čia ne tik sėkmingai dirbama su jaunimu, bet ir sukuriamos sąlygos sugrįžti jauniems žmonėms iš emigracijos".
Daugiausia dėmesio susitikime ir buvo skiriama vienam iš aktualiausių šiandienos iššūkių – emigracijai. Šiais metais iš Utenos rajono ieškoti laimės kitose šalyse, deja, taip pat išvyko jaunų žmonių. Todėl labai svarbu skatinti jaunimą sugrįžti, sudarant tam palankias sąlygas. Apie galimybes ir norą grįžti į gimtąjį miestą kalbėjo Paulius Čyvas, tris metus mokęsis universitete Londone ir šiais metais grįžęs į Uteną. „Niekada nebuvau nutolęs nuo savo krašto, turėjau idėjų, ką grįžęs galėčiau veikti Utenoje, ir visada jaučiau palaikymą iš savivaldybės, mero, artimųjų, draugų. Tas grįžtamasis ryšys buvo didelė paskata grįžti," – kalbėjo Utenos rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos narys.
Utenos rajono savivaldybės meras, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Alvydas Katinas susitikime akcentavo problemas, su kuriomis susiduria ir jaunimas, ir dirbantys su jaunimu, ir valdžios atstovai. Vienos pagrindinių – idėjų trūkumas, įvairių programų neveiksnumas, tarpinstitucinis nesusikalbėjimas. „Ruošiamės sukurti kovos su nedarbu, socialinėmis problemomis programą, – kalbėjo meras. – Tai bus programa, apimanti daugelį gyvenimo sričių, taip pat ir jaunimo veiklos aktyvinimo, užimtumo bei skatinimo sugrįžti iš emigracijos sritis. Bet manau, kad turi būti parengta vieninga valstybės programa visoms savivaldybėms, norint pasiekti greitų ir gerų rezultatų. Dabar gi kiekviena savivaldybė tas pačias problemas sprendžia kaip išmano. Todėl ne visada sulaukiama norimo rezultato".
Susitikime buvo kalbama apie Savivaldybės administracijos prioritetus jaunimo politikos srityje, JGI įgyvendinimą savivaldybėje, tarpinstitucinį bendradarbiavimą, darbą su jaunimu, darbo su jaunimu formų plėtrą, aptarti JGI projekto „Atrask save" rezultatai, tęstinumas. JRD direktorius pristatė būsimas departamento veiklas, programas jų finansavimą, kalbėjo apie jaunų žmonių savanorystę skatinsiančią programą.
Baigiantis diskusijoms meras Alvydas Katinas JRD direktoriui ir skyriaus vedėjai įteikė atminimo dovaną – Utenos ženkliuką. Apibendrindamas susitikimą, meras sakė: „Esu patenkintas dviem dalykais: Jaunimo reikalų departamento veikla ir Utenos jaunimu".
Po susitikimo Utenos rajono savivaldybės administracijoje JRD atstovai lankėsi Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centre.

Joomla templates by a4joomla