1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Saugi Lietuva – tai saugūs patys mažiausi ir pažeidžiamiausi visuomenės nariai

IMG 5473Spalio 6 d. Utenos rajono savivaldybės administracijoje buvo surengtas LR Prezidentūros inicijuotas nacionalinės socialinio saugumo kompanijos „Už saugią Lietuvą" įvairių institucijų atstovų susitikimas, kuriame buvo aptartas vaikų globos ir įvaikinimo sistemos pertvarkos procesas, savivaldybių tarybų patvirtinti socialiniai planai, siekiant įvertinti, kokios savivaldybių organizuojamos socialinės paslaugos yra ir turėtų būti artimiausioje ateityje plėtojamos, kad mažiausi, iki 3 metų amžiaus, ir vyresni vaikai nebebūtų siunčiami į kūdikių namus bei vaikų globos namus.

 


Susitikime dalyvavo socialinės apsaugos ir darbo ministro pavaduotoja Vilma Šilalienė, ministro patarėja Kristina Paulikė, Utenos regiono pertvarkos procesų ekspertas Gytis Baltrūnas, NVO „Gelbėkit vaikus" generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė, NVO vaikams konfederacijos direktorė Elena Urbonienė, projekto „Pertvarka" viešinimo ir komunikacijos ekspertė Vaiva Arnašė, Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro socialinė darbuotoja Monika Murnikaitė. Į susitikimą taip pat atvyko Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys, Anykščių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Sigutis Obelevičius, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, minėtų savivaldybių vaikų teisių apsaugos ir socialinių reikalų skyrių vedėjai, žiniasklaidos atstovai. Susitikimą vedė ir pasisakyti vaikų globos ir įvaikinimo sistemos pertvarkos, vaikų teisių apsaugos, kitais socialiniais klausimais kvietė LR Prezidentės patarėja socialiniais klausimais Ramunė Guobaitė-Kirslienė.
Susirinkusius pirmiausia pasveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas. Meras pristatė į susitikimą atvykusius Utenos regiono savivaldybių merus, kitus savivaldybių atstovus ir palinkėjo sėkmingo darbo bei glaudaus visų institucijų bendradarbiavimo. „Linkiu šiandienos nelengvoje socialinėje situacijoje nepamesti svarbiausio dalyko – žmogaus", – sakė Alvydas Katinas.
Pagrindinį pranešimą apie vaikų globos sistemos stuaciją Utenos regione, į institucijas paimamų vaikų skaičiaus mažėjimą, socialinius globėjus, socialinės rizikos šeimas, paslaugų plėtojimą šeimoms, nesančioms rizikos sąrašuose, ir kitais klausimais pristatė Utenos regiono pertvarkos procesų ekspertas Gytis Baltrūnas.
Kalbėdama NVO vaikams konfederacijos direktorė Elena Urbonienė teigė besidžiaugianti, kad toks susitikimas surengtas Utenoje. „Šiame mieste dirbau kurį laiką ir dabar gerai suprantu, kodėl Utena yra laimingiausias miestas Lietuvoje, – sakė Elena Urbonienė. – Čia savivalda stengiasi ne konfrontuoti, o bendrauti. Čia plėtojama partnerystė. Utenoje taip pat išplėtotas ir savivaldos bendradarbiavimas su nevyriausybinių sektoriumi".
Socialinės apsaugos ir darbo ministro pavaduotoja Vilma Šilalienė sakė, kad tokių susitikimų vertė yra labai didelė. „Šiandien Utenoje susirinkome pasikalbėti ypač aktualiomis šiandienos temomis, todėl matau didžiulę tokių susitikimų vertę. Tai – gerosios patirties, gerų pavyzdžių sklaida tarp savivaldybių. O mums, ministerijos darbuotojams, tai yra paskata atvažiuoti į savivaldybes, teikti įvairiausią pagalbą, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai vaikų globos srityje. Noriu paprašyti savivaldybių vadovų skirti daugiau dėmesio socialiniams darbuotojams, vaikų teisių apsaugos skyrių specialistams, nes jų darbas ypatingai sunkus: juk jie rūpinasi pačiais mažiausiais ir pažeidžiamiausiais visuomenės nariais".
Susitikime kiekvienos savivaldybės vadovas ir specialistai pristatė vaikų globos (rūpybos) sistemos situaciją savo rajone, kalbėjo apie pasiekimus, problemas socialiai pažeidžiamų vaikų globos srityje, tekiamas socialines paslaugas, įgyvendinamus projektus ir kt. Įsivyravo diskusija apie socialinius globėjus, palankios aplinkos augti ir globoti vaikus kūrimą, problemas vaikų globos srityje ir jų sprendimo būdus, kokios socialinės paslaugos reikalingos ateityje ir kt.
Baigiantis diskusijai susitikimo dalyviams meras Alvydas Katinas įteikė atminimo dovanų. Bet susitikimas tuo nesibaigė, apie aktualijas vaikų globos srityje buvo kalbama prie kavos puodelio.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla