1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Azartiškam ir dramatiškam žaidimui keturių kėlinių buvo per maža: prireikė pratęsimo

IMG 0328Varžybos, kurios žiūrovams kainavo daug nervų. Taip galima būtų pavadinti lapkričio 8 d. Utenos arenoje įvykusį Utenos „Juventus" ir Sassario „Dinamo" (Italija) komandų susitikimą FIBA Čempionų lygoje (A grupė).
Varžybose buvo visko su kaupu: pyragų, emocijų, azarto, nusivylimo, džiaugsmo, traumų ir kurtinančio triukšmo. O „uogos ant torto" buvo net dvi: pratęsimas ir žaidėjų susistumdymas. Taip taip, susistumdymas. Varžybų didvyriui LaRonui Dendžiui užvirė kraujas, kai „Dinamo" komandos žaidėjas Scottas Bamforthas per daug energingai ir ne pagal taisykles iš Simo Buterlevičiaus norėjo atimti kamuolį. LaRonas Dendis puolė ginti Simą Buterlevičių ir gavo... techninę pražangą. Techninę pražangą užsidirbo ir Scottas Bamforthas.


Buvo dar viena techninė pražanga. Ją teisėjai skyrė „Dinamo" treneriui Frederico Pasquini. Irgi už per kraštus besiliejančias emocijas, mat italai beveik visas varžybas vijosi „Juventus". Ir nepasivijo.
Tam, kad išsiaiškintų, kuri komanda yra pajėgesnė, ir prireikė pratęsimo. Ketvirtas kėlinys baigėsi rezultatu 78:78. Rezultato išlyginimo autorius – LaRonas Dendis, paskutinėmis sekundėmis į varžovų krepšį smeigęs tritaškį ir ant kojų pakėlęs visą areną.
Daugiau kaip pusę pratęsimo laiko nė viena komanda neįstengė pelnyti nė vieno taško. Šią prieblandos uždangą pramušė Karolis Guščikas, uždirbęs pražangą ir įmetęs vieną baudą. Italai dar bandė spardytis, bet antrasis varžybų didvyris Anthony Irelandas sudėjo visus taškus ant i: pratęsimo pabaigoje įžaidėjas vienas pelnė 7 taškus ir padovanojo „Juventus" pergalę rezultatu 90:85.
Daugiausia taškų „Juventus" pelnė LaRonas Dendis – 22, 20 pridėjo Anthony Irelandas, 11 įmetė Dovis Bičkauskis, 10 – Karolis Guščikas, 8 – Mindaugas Kupšas.
Sassario „Dinamo" komandoje pasižymėjo Scottas Bamforthas, įmetęs 22 taškus, Achille Polonara (14), Williamas Hatcheris (12) ir Darko Planiničius (10).
Vienas liūdniausių varžybų momentų – Lauryno Samėno patirta kelio trauma. Gynėjas jau pirmo kėlinio pradžioje, atakuodamas varžovų krepšį, nesėkmingai nukrito ant parketo ir daugiau į aikšelę neišbėgo. Bus dar liūdniau, jei Laurynas Samėnas dėl traumos negalės išbėgti į aikštelę ir per kitus šio sezono susitikimus.
Ir dar. Prieš varžybas Utenos arenoje buvo surengta Pyragų diena. Visus, tą vakarą atėjusius į varžybas, pirmiausia pasitiko kvapnūs ir viliojantys juos paskanauti pyragai. Jie buvo ne bet kokie, o krepšininkų ir jų žmonų bei draugių iškepti. Ant gausiai pyragais nukloto stalo buvo parašyta, kad „Juventus" solidarizuojasi su „Išsipildymo akcija" ir kviečia paragauti komandos krepšininkų, administracijos bei jų antrųjų pusių iškeptų pyragų ir juos įvertinti auka. Aukos buvo renkamos mažai mergaitei, turinčiai klausos negalią.
Kad uteniškiai aukojo negailėdami, rodė greitai nuo stalo dingstantys pyragų gabaliukai. Pirmiausia dingo kineziterapeutės Rūtos Kanapeckienės keksiukai, labai skaniai buvo suvalgyti LaRono Dendžio ir Lauryno Samėno pyragai. Vėliau atėjo eilė ir kitų krepšininkų kepiniams. Surinktos lėšos bus skirtos minėtai mergaitei nupirkti klausos aparatus.
Artimiausios „Juventus" varžybos – lapkričio 11 d. Uteniškiai tądien susigrums su „Lietuvos rytu". Susitikimas vyks Vilniuje.
FIBA Čempionų lygos varžybos – lapkričio 15 d. „Juventus" vyks į Vokietiją, Oldenburgą, kur susitiks su vietos EWE Basket Oldenburg komanda.
Namuose „Juventus" žais lapkričio 19 d. Uteniškių laukia varžybos su Alytaus „Dzūkija".

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla