1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Informacija apie pavadinimo gatvei suteikimą

Teritorijų planavimo ir statybos skyrius informuoja, kad yra parengtas Utenos rajono savivaldybės tarybos sprendimo projektas, kuriuo numatoma suteikti, gatvei, esančiai Utenos rajone, Utenos seniūnijoje, Klovinių kaime, Tvenkinių pavadinimą.
Su gatvės grafiniais duomenimis galite susipažinti internetiniame registrų centro puslapyje http://www.regia.lt, Utenos seniūnijos patalpose ir seniūnijos skelbimų lentose iki 2018 m. kovo 7 d.

Nuomonę ir pastabas galima teikti Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vyr. specialistui Rolandui Norkūnui el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tel. 8 389 63985.

Vasario 16-ąją paskelbti Utenos krašto garbės piliečiai ir apdovanoti Utenos kraštui nusipelnę politikai bei visuomenės atstovai

IMG 7831Utena šventė Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį. Šventė linksmai, išradingai, iškilmingai. Vasario 15-ąją buvo surengta mokslinė konferencija ir atidengta atminimo lenta savivaldos kūrėjui, Vasario 16-osios akto signatarui Steponui Kairiui atminti. Utenio aikštė kerėjo šviesos, spalvų ir šešėlių žaismu: ant Utenos kolegijos Medicinos fakulteto pastato iki vidurnakčio žaižaravo šviesos instaliacijos. Užpaliai buvo paskelbti Mažąja Lietuvos kultūros sostine. Vasario 16-ąją Utenoje, Vytauto aikštėje, buvo pašventinimas Pavasarininkų draugijos kryžius. O Utenos daugiafunkciame sporto centre šėlo pats tikrasis šimtmetis su nusipelniusiųjų kraštui žmonių apdovanojimu, Utenos krašto garbės piliečių paskelbimu, šokiais, dainomis ir pasididžiavimu savo miestu ir rajonu. Gausiai susirinkusiems žiūrovams koncertavo daugiau kaip 600 dainorėlių, šokėjėlių, muzikantų. Utenos kultūros centro surengtas šventinis koncertas „Aš čia gyvenu" abejingų nepaliko.
Abejingų nepaliko ir iškilmingoji šventės dalis, kurios metu buvo paskelbti Utenos krašto garbės piliečiai ir apdovanoti Utenos kraštui nusipelnę politikai ir visuomenės atstovai.

Skaityti daugiau...

Skelbiamas kvietimas teikti paraiškas Utenos rajono savivaldybės jaunimo užimtumo projektams finansuoti

Utenos rajono savivaldybės administracija kviečia teikti paraiškas pagal Utenos rajono savivaldybės jaunimo užimtumo srities projektų finansavimo prioritetus.
Projektus pristatyti iki 2018 m. kovo 12 d. 17 val. į Utenos rajono savivaldybės administracijos 103 kabinetą. Projektų paraiškas galima teikti ir per Administracinių ir viešųjų elektroninių paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai" (www.epaslaugos.lt).
Kvietimas teikti paraiškas ir projektų paraiškos forma yra interneto puslapyje www.utena.lt/projektai/projektų dokumentų formos ir aprašai

Užpaliai, Mažoji Lietuvos kultūros sostinė, žengė į naują savo istorijos šimtmetį

IMG 7203Užpaliečiams vasario 15-oji įsimins ilgam. Ir kaip kitaip: juk tądien Užpalių gyventojai paminėjo dvi bene svarbiausias jų ir miestelio gyvenime datas. Pirmoji – Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetis ir Užpalių paskelbimas Mažąja Lietuvos kultūros sostine.
Į dvigubą šventę susirinko beveik visi miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojai. Atvyko ir garbingų svečių: Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Seimo narys Edmundas Pupinis, Užpalių garbės piliečiai, jaunieji šauliai. Bet bene labiausiai akį džiugino gausus būrys mažųjų užpaliečių, kurie buvo pasipuošę trispalviais šalikais, rankose laikė vėliavėles, išlankstytus trispalvius ornamentus ir trispalves gėles.
Šventė prasidėjo iškilmimga eisena miestelio gatvėmis. Eisena visus atvedė į miestelio aikštę prie paminklo Florijonui. Susirinkusius sveikino Užpalių seniūnas Eugenijus Keraminas, meras Alvydas Katinas, Seimo narys Edmundas Pupinis. Buvo pakelta Lietuvos vėliava, sugiedotas Lietuvos himnas. Utenos rajono savivaldybės meras įteikė netikėtą dovaną Užpalių gimnazijai, Utenos kultūros centro Užpalių skyriui, Užpalių bendruomenei ir seniūnijai. Ta netikėta dovana – Lietuvos trispalvė. Utenos rajono savivaldybė Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio proga surengė akciją „Keliu trispalvę". Jos metu vėliavos yra dovanojamos miesto ir kaimo gyventojams, įstaigoms. Prieš šventę akciją vykdantys Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai spėjo vėliavas įteikti ne vienam užpaliečiui, kurie labai džiaugėsi ir dėkojo už tokią vertingą dovaną.

Skaityti daugiau...

Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse Utena kunkuliavo svarbiais ir įspūdingais renginiais

IMG 7398Utenos rajono savivaldybė Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį minėti pradėjo, vasario 15 d. surengdama mokslinę konferenciją, skirtą savivaldos kūrėjui, Vasario 16-osios akto signatarui Steponui Kairiui atminti.
Į konferenciją atvyko gausus būrys svečių: profesorius, Lietuvos mokslininkas, asociacijos „Stepono Kairio fondas" tarybos pirmininkas Dobilas Kirvelis, LR Seimo narys Juozas Olekas, buvusi ilgametė LR Seimo narė Milda Petrauskienė, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Lietuvos istorijos instituto mokslininkai, Stepono Kairio giminaičiai, Utenos rajono savivaldybės tarybos nariai, Utenos rajono savivaldybės administracijos vadovai ir skyrių vedėjai bei specialistai, Utenos rajono švietimo įstaigų istorijos mokytojai, įmonių, organizacijų, jaunimo, žiniasklaidos atstovai.

Skaityti daugiau...

Mieli gimtojo krašto žmonės,

Utenos merasDiena, kai draugėn susibėga praeitis, dabartis ir ateitis. Diena, kai prisimename tuos, kurie stovėjo prie valstybės atkūrimo ištakų, ir tuos, kurie padėjo galvas už Tautos Laisvę ir Nepriklausomybę. Diena, kai pradėsim skaičiuoti antrą savo atkurtos Valstybės šimtmetį. Tai – Vasario 16-oji. Ji didžiosiomis raidėmis įrašyta į Lietuvos šimtmečių istoriją, kurios puslapiuose – laiko neištrintos pergalės, iškilios asmenybės, pasiaukojimo pavyzdžiai, vieninga, niekada nepasiduodanti tauta ir jos siekis turėti savo namus – Lietuvą, į kurią visada gali ir visada traukia sugrįžti.
Prieš šimtą metų paskelbtas Vasario 16-osios aktas šiandien kiekviename iš mūsų žadina įkvėpimą kurti atvirą, modernią ir drąsią Lietuvą. Aktas yra tarsi priesakas ateitiems kartoms, kad gyvendami savo gyvenimus, augindami vaikus, dirbdami kasdienius darbus, puoselėdami iškovotą Laisvę ir būdami vieningi amžiams įtvirtinsime savo Valstybės stiprybę, gerovę ir iškilumą. Tad tarp žmonių, kraštų, šalių kaimynių ir į pasaulį tieskime per šimtmečius išsaugotų amžinųjų vertybių tiltą ir įteikime jaunajai kartai išmintingos, kūrybingos ir drąsios ateities raktus. Būkime stiprūs, ryžtingi, išmintingi ir atsakingi. Didžiuokimės Lietuva. Didžiuokimės jos praeitimi, dabartimi ir ateitimi.
Nuoširdžiai sveikinu visus Vasario 16-osios proga ir linkiu optimizmo, kantrybės, stiprios sveikatos ir visokeriopos sėkmės!

Alvydas Katinas,
Utenos rajono savivaldybės meras

Posėdžiai, svarstymai, mokslinės konferencijos – tiesiogiai internetu

Informuojame, kad 2018 metų Utenos rajono savivaldybės biudžeto projekto pristatymo įrašo transliaciją internetu galite matyti, paspaudę nuorodą https://www.youtube.com/watch?v=J-IjLjeglm0.

Primename, kad 2018 metų Utenos rajono savivaldybės biudžeto projekto pristatymas visuomenei buvo surengtas Utenos rajono savivaldybės administracijoje vasario 8 d. Tai buvo pirmasis toks 2018 metų Utenos rajono savivaldybės biudžeto projekto svarstymas su visuomene. Ši iniciatyva nebus pamiršta ir ateinančiais metais, tad kitų metų savivaldybės biudžetų projektai taip pat bus pristatomi visuomenei bei transliuojami internetu.

Skaityti daugiau...

Į Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimą kviečiami visi

LietuvaInformuojame, kad visi norintieji dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjime, kuris vyks vasario 16 d. 16 val. Utenos daugiafunkciame sporto centre, bus įleidžiami be kvietimų.

Maloniai visus kviečiame ir visų laukiame. Svarbią mums visiems datą paminėsime iškilmingai, linksmai ir įspūdingai.

Atminimo šviesa

0342018 m. vasario 16 d. minės Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-ąsias metines. Šios šventės nebūtume galėję švęsti, jei ne Lietuvos savanoriai, apgynę 1918 m. vasario 16-ąją priimto Nepriklausomybės akto siekių. Žodis – 1918 metų vasario 16-osios Aktas – nebūtų galėjęs virsti kūnu – valstybe – jei nebūtų buvę savanorių, kurie tapo Lietuvos kariuomenės pamatu. Jų atsidavimas ir kova padėjo pagrindus mūsų valstybei, todėl, minėdami 100 metų nuo Valstybės atkūrimo, kviečiame vasario 16 dieną uždegti žvakutę ant savanorių kapų.

Skaityti daugiau...

Kviečiame apsilankyti

afisa senanauja

Joomla templates by a4joomla