1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

GYVENTOJŲ ŽINIAI

Lietuvos Respublikos aplinkos ministras 2018 m. liepos 27 d. įsakymu Nr. D1-724 paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti).
Po renovacijos pasiekus ne mažesnę kaip C pastato energinio naudingumo klasę ir šiluminės energijos sąnaudas sumažinus ne mažiau kaip 40 procentų, Valstybė teikia paramą:

Skaityti daugiau...

2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa

interegIš pradžių buvo Žodis. Žodis yra lazda su dviem galais. Kaip šauksi, taip atsilieps... Pasakyto žodžio galia ir reikšmė visose tautose ir kultūrose yra neįkainojama. Kalba formuoja žmonių suvokimą. Kova už terminologiją yra kova už orumą, žmoniją ir garbę. Diskriminuojanti kalba nelegalių imigrantų atžvilgiu veda prie minčių ir veiksmų, kurie turi neigiamos įtakos nelegaliai dokumentuotų migrantų kasdienei realybei. Kalba nuolat vystosi. Labai svarbu nustatyti teisingą asmens statusą, net jei jis sulaikomas už kokį pažeidimą. Yra daugybė tam tikrų kategorijų asmenų terminų, kurie vartojami Europos ir šalių teisės aktuose. Pavartota terminologija pokalbiuose su skirtingomis migrantų kategorijomis turi didelę reikšmę. Kaip 2009 m. rugsėjo 22 d. nurodė vyriausiasis žmogaus teisių komisaras Navi Pillay, reikia vengti tokių sąvokų kaip „nelegalūs imigrantai" ir jas reikia keisti tarptautiniu lygiu priimtomis „nereguliariųjų" arba „nedokumentuotų" migrantų definicijomis.

Skaityti daugiau...

Uteniškiai ištiesė gerumo „leteną"


2018 08 16 Letena

Rugpjūčio 16 d., Utenoje, Dauniškio parke, šalia Dauniškio ežero, vyko gražus socialinis renginys, kuris sukvietė uteniškius ir miesto svečius į gerumo akciją „Duokš leteną".. Utenos gyvūnų globos draugija ir Utenos kultūros centras jau trečius metus organizuoja socialinę šventę, kurios metu kviečia aukoti keturkojams mūsų draugams maisto, kraiko, aksesuarų, pinigų jų gerovei. Šio renginio metu buvo surinkta 1065 eurų. Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas Utenos gyvūnų globos namams įteikė 300 eurų čekį ir paragino visus susirinkusius nelikti abejingais keturkojų likimui. Šventės metu vyko koncertai, pasirodymai, piešinių konkursas, vaikai galėjo pasidžiaugti batutais, pasmaližiauti cukraus vata. Džiugu, kad vienas iš beglobių šunelių, vardu Tipsas, surado ir naujus šeimininkus, ir naujus namus, kuriuose nestokos rūpestingo dėmesio.

Pranešimas apie numatomą statinių (jų dalių) projektavimo pradžią ir visuomenės dalyvavimą svarstant statinių (jų dalių) projektinius pasiūlymus

sauliuVadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu ir statybos techniniu reglamentu STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė", UAB „Du puodeliai" informuoja visuomenę apie numatomą visuomenei svarbaus kultūros paskirties pastato dalies patalpų remonto ir paskirties keitimo į maitinimo paskirties patalpas projektavimą, kuriam Teritorijų planavimo įstatymo nustatytais atvejais neparengtas detalusis planas ir statybos darbai pastate, esančiame Maironio g. 8, Utenoje, yra leidžiami.
Statytojas per 3 darbo dienas prie statybos sklypo ribos turi pastatyti stendą su išvardinta informacija, kurį privaloma laikyti ne mažiau 10 darbo dienų nuo šio pranešimo savivaldybės interneto svetainėje www.utena.lt, paskelbimo dienos.

Skaityti daugiau...

Pasibaigus žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimui žemdirbiai raginami nedelsti ir pranešti apie sutvarkytus buvusius netinkamus paramai žemės plotus arba naujus netinkamus paramai žemės plotus

Žemdirbiai, besirengiantys paversti žemės ūkio valdoje turimus netinkamus paramai žemės plotus tinkamais paramai ir ateinančiais žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo metais juos deklaruoti, privalo iki 2018 m. gruodžio 1 d. juos sutvarkyti: išnaikinti piktžoles, atlikti medžių, kelmų, krūmų, akmenų valymo darbus, o darbų atliekas pašalinti iš žemės ploto, atlikti kitus būtinus tvarkymo darbus. 

Žemdirbiai, užbaigę visus netinkamo paramai žemės ploto tvarkymo darbus, privalo iki 2018 m. gruodžio 1 d. nufotografuoti sutvarkytą netinkamą paramai žemės plotą ir kreiptis į savivaldybės ar seniūnijos pagal žemės ūkio valdos centrą dirbantį darbuotoją, kuris prisijungęs prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos https://paseliai.vic.lt pažymės sutvarkyto netinkamo paramai žemės ploto vietą, pasirinks atliktų tvarkymo darbų aprašymą ir įkels sutvarkyto žemės ploto nuotrauką. 

Skaityti daugiau...

Utena palydėjo MOTOTURIZMO RALIS 2018 100-mečio kelionės dalyvius

2018 08 13 moto

2018 m. rugpjūčio 13 d. į Utenio aikštę susirinko moto entuziastai, kurie pasiryžo atsakingai misijai – atstovauti Utenai kultūriniame renginyje MOTOTURIZMO RALIS 2018 100-mečio kelionė. Į šią kelionę motociklininkus išlydėjo ir Utenos rajono savivaldybės vėliavas dalyvių komandoms įteikė Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyr. specialistas Arūnas Telksnys.
Mototurizmo Ralis (MTR) - tai vienintelis kultūrinis, pažintinis bei nuotykinis renginys Lietuvoje, kurio metu dalyviai startuoja iš savo namų. Dalyviai lanko gamtos, kultūros paveldo, kitas įdomias vietoves, bendruomenes.. Motociklininkai keliauja pagal organizatorių pateiktus punktus, susidėlioja individualų maršrutą, atlieka organizatorių pateiktas užduotis, ir už tai vertinami balais. Intelektualiausia (daugiausiai balų surinkusi) komanda laimi. Iškilmingas finišas vyks 2018 m. rugpjūčio 18 d. Birštono miesto centre.

Utena – atvira Kinijos verslo investicijoms ir pasirengusi kad ir nelengviems namų darbams

IMG 5522

Ina Marčiulionytė – mūsų kraštietė, tauragniškė. 1999–2003 m. ji buvo LR kultūros viceministre, nuo 2003-ųjų iki 2010-ųjų – Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO. Dirbdama šioje Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijoje 2007 m. tapo UNESCO Vykdomosios tarybos vicepirmininke. 2009 m. mūsų kraštietė buvo bendra Baltijos šalių kandidatė užimti UNESCO generalinio direktoriaus pareigas.

Skaityti daugiau...

Skelbiamas Utenos rajono meno ir kultūros premijų konkursas

Utenos rajono savivaldybė skelbia Utenos rajono meno ir kultūros premijų konkursą. Premijos gali būti skiriamos Utenos rajone gyvenantiems, kuriantiems ir veikiantiems literatams, tautodailininkams, muziejininkams, dailininkams, fotomenininkams, kompozitoriams, režisieriams, kraštotyrininkams, bibliotekininkams ir kitiems kultūros ir meno darbuotojams bei kūrėjams už iki šiol šia premija nepremijuotus kūrinius, kūrybinę, meninę veiklą bei kultūros puoselėjimą. Premijos už kūrybinę veiklą dydis - 30 bazinių socialinių išmokų, premijos už meno ir kultūros puoselėjimą – 10 bazinių socialinių išmokų.

Skaityti daugiau...

Akcijos laimėtojams – piniginiai prizai

Utenos rajono savivaldybė liepos 19 d. paskelbė visuomeninę akciją ir kreipėsi į Utenos rajono bei kartu į visos Lietuvos visuomenę, kviesdama teikti kūrybinius darbus Utenos miesto logotipui sukurti. Akcijoje dalyvauti gali visi: profesionalūs kūrėjai ir mėgėjai, studentai ir mokiniai, įvairių profesijų atstovai ir pasaulio uteniškiai, nepamiršę savo krašto bei norintys prisidėti prie jo gerovės kūrimo. Visuomeninėje akcijoje dalyvaujančiųjų darbų yra laukiama iki š. m. rugpjūčio 22 d. 12 val.

Skaityti daugiau...

Utena tvarkosi: gražėja gatvės, teritorijos, plečiama infrastruktūra

v

Dauniškio gimnazijos teritorijos sutvarkymu domėjosi (iš kairės): Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas Henrikas Zabiela, Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vyr. specialistas Vytautas Leika, meras Alvydas Katinas ir savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas.

 

Utenoje – gatvių, šaligatvių, kvartalų infrastruktūros tvarkymo bumas. Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas pabrėžia, kad jis tęsis, nes mieste – dar daug tvarkymo darbų. Tuo meras įsitikino, rugpjūčio pradžioje apsilankęs mieste, susipažinęs su minėtų darbų eiga, apžiūrėjęs tvarkomas miesto teritorijas. Kartu su meru susipažinti su remonto darbais mieste vyko mero patarėjas Henrikas Zabiela, Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas, Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas.

Skaityti daugiau...

Joomla templates by a4joomla