1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Utenos rajono ūkininkai raginami nedelsti ir kreiptis į Nacionalinę mokėjimų agentūrą

Utenos rajono savivaldybės administracijos iniciatyva rugsėjo 11 d. buvo surengtas pasitarimas, kuriame dalyvavo Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas, Utenos rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Egidijus Gudonis, Utenos rajono seniūnijų seniūnai. Pasitarime buvo aptarta dėl nepalankių orų susiklosčiusi situacija žemės ūkyje ir priimtas nutarimas kreiptis į Utenos rajono ūkininkus, raginant juos nedelsiant raštu informuoti Nacionalinę mokėjimų agentūrą (NMA) apie grėsmę neįvykdyti prisiimtų įsipareigojimų, kylančią dėl nuo ūkininkų valios nepriklausančių aplinkybių.
Dėl blogų oro sąlygų Utenos rajono ūkininkai dar nenuėmę 40 proc. pasėlių. Taip pat gali būti neapsėta dalis pūdymų. Žemės ūkyje susiklostė itin nepalanki situacija, nes į laukus technika sunkiai įvažiuoja, pievos užmirkusios. Blogiausia situacija yra Daugailių ir Užpalių seniūnijose.


Kreipdamiesi į NMA, ūkininkai turi pateikti dvi pažymas: pažymą iš seniūnijos apie blogą laukų, pievų būklę ir pažymą iš Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos apie hidrometeorologines sąlygas. Pastarąją išduoda Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos Informacijos skyrius, gavęs ūkininko prašymą elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. (pažymos išdavimas yra mokamas, pasitikslinti galima tel. 8 648 06044).
Seniūnijos ir Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos pažymos pridedamos prie NMA teikiamo laisvos formos paaiškinimo, kuriame išdėstoma, kokio įsipareigojimo ir dėl kokių priežasčių negali įvykdyti.
Utenos mieste gyvenantys ūkininkai, negalintys įvykdyti įsipareigojimų, dėl pažymos apie blogą laukų būklė turi kreptis į tą seniūniją, kurioje yra deklaravę savo žemę.
Pasirašytą paaiškinimą ir įrodančius dokumentus galima pateikti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , taip pat pasirašytą paaiškinimą su priedais popierine forma galima pateikti tiesiogiai NMA arba atsiųsti paprastu ar registruotu paštu adresu: Blindžių g. 17, 08111 Vilnius.
Ūkininkams, nepateikusiems reikiamų dokumentų ir sulaukusiems NMA patikros, gali būti taikomos sankcijos dėl neįvykdytų įsipareigojimų.
Dėl detalesnės informacijos galima kreiptis į Utenos rajono savivaldybės administracijos
Kaimo plėtros skyriaus vyr. specialistę Jolantą Guobaitę, tel. 8 389 64 012, taip pat į Utenos rajono ūkininkų sąjungos pirmininką Egidiją Gudonį, tel. 8 672 20717.

Joomla templates by a4joomla