1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Vyresnius vaikus įsivaikinusiems tėvams – apmokamos vaiko priežiūros atostogos

IMG 1270 (Custom)Vyriausybė pritarė keleto Seimo narių siūlymui leisti vaikus įsivaikinusiems tėvams išeiti apmokamų vaiko priežiūros atostogų neatsižvelgus į naujo šeimos nario amžių. Ministrų kabineto nariai šiam pasiūlymui trečiadienį pritarė pasitarime: toliau jis keliaus į formalų Vyriausybės posėdį ir į Seimą.
Šiuo metu Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme numatytos vaiko priežiūros atostogos ir įtėviams, bet jų trukmė – iki vaikui sukaks dveji metai.
Seimo narių Monikos Navickienės, Rimantės Šalaševičiūtės ir Rimanto Dagio pasiūlymu norima skatinti įvaikinti ir vyresnius nei dvejų metų vaikus.

Skaityti daugiau...

Utenos kraštotyros muziejuje atidarytai Jono Giedrio fotografijų paroda „Istorinės atminties veidai: Molėtų krašto žmonės“

35881777 2045291249017010 8453128295800635392 oJonas Giedrys – (g. 1942 m.) fotografas mėgėjas, nuotraukose įamžinęs Lietuvos miestelių žmones, jų kasdienius gyvenimus, darbus ir šventes.
Pirmoji Jono Giedrio fotografijų paroda surengta 2017 m. Dubingiuose, autoriaus gimtinėje, kur prasidėjo jo kaip fotografo kūrybinis kelias. Nuo 1958 m. pradėjęs „draugauti su fotoaparatu", J. Giedrys tapo savo laikmečio metraštininku.
Jono Giedrio fotografijų rinkinys apie Molėtų krašto gyventojus įprasmina ilgaamžiškiausią istorinės atminties formą - prisiminimus. Paroda užgimė, kaip socialinės iniciatyvos projektas. 2018 m. birželio 21 d. įvyko ir susitikimas su autoriumi.
Parodą Utenos kraštotyros muziejuje galite aplankyti iki. birželio 29 d.

Daugiau nuotraukų >>>

Maudyklų vandens kokybės stebėsena

Utenos rajono savivaldybės maudyklų vandens kokybės stebėsena vykdoma pagal sudarytą kalendorinį grafiką (pridedamas). Vandens mėginiai turi būti paimami ne vėliau kaip per keturias dienas nuo maudyklų vandens kokybės stebėsenos kalendoriniame grafike numatytos dienos. Tyrimų rezultatai skelbiami maudyklų skelbimo lentose ir interneto svetainėje http://www.utenosmonitoringas.lt/.

Maudyklų stebėsenos kalendorinis grafikas 2018 m. >>>

Atidengiamas paminklas žuvusiems partizanams

2018 m. birželio 28 d. (ketvirtadienį) 16.30 val. buvusiame Trečialaukio kaime (nuo Pačkėnų kaimo Utenos seniūnijoje 2 km.) bus atidengiamas paminklas 1948 m. birželio mėn. 25 d. žuvusiems partizanams: Vytauto apygardos vado adjutantui Mindaugui Barysai–Rimtautui (g. 1923 m.), Liūto rinktinės Ąžuolo kuopos Kovo būrio partizanams: būrio vadui Aleksandrui Jakštoniui–Šamui (g. 1911 m.), Domininkui Jakštoniui–Vieversiui (g. 1923 m.) ir Pranui Vytautui Liesnikovui-Putinui (g. 1928 m.).
18 val. bus aukojamos šv. Mišios Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje (Vytauto a. 1, Utena) už žuvusiuosius ir gyvus likusius jų artimuosius, geradarius ir paminklo statytojus.
Nuoširdžiai kviečiame atvykti į paminklo žuvusiems partizanams atidengimo ceremoniją bei dalyvauti šv. Mišios Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje.

Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius – Edvinas Ašoklis

IMG 3616Birželio 20 d. darbą pradėjo naujasis Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Edvinas Ašoklis. Vienos svarbiausios Utenos rajono įstaigos vadovą į naują darbo vietą palydėjo ir kolektyvui pristatė Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas bei mero patarėjas Henrikas Zabiela.
Pristatydamas Edviną Ašoklį meras sakė, kad naujasis direktorius tokiai pat institucijai, tik Pakruojyje, vadovavo nuo 2013 m., tad sveikatos srityje nėra naujokas. „Tikiuosi, kad Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro reikalai ir problemos neprispaus naujo direktoriaus visu svoriu, nors tai nėra lengva misija ir dažnas vadovas išbandymo vadovavimu neišlaiko. Bet Edvinas Ašoklis, kaip sakiau, ne naujokas, tad neabejoju, kad yra pasiryžęs dirbti darniai, efektyviai ir sėkmingai. Linkiu naujajam vadovui būti teisingam visiems, kalbėtis su kolektyvu įvairiais klausimais, kartu spręsti visas iškylančias problemas, O kolektyvui sakau: mylėkit, gerbkit ir išsiauklėkit, kokio jums reikia", – juokavo meras.

Skaityti daugiau...

Joomla templates by a4joomla