Kaip „Juventus“ sukūrė stebuklą, arba ką gali komandinės dvasios užvaldyti šeši žaidėjai

IMG 3209Ar gali šeši žaidėjai nugalėti dvigubai gausesnę komandą, tokią kaip Panevėžio „Lietkabelis"? Po įspūdingų rungtynių šeštadienio vakarą, balandžio 7-ąją, Utenos daugiafunkciame sporto centre be jokio abejojimo galima drąsiai sakyti, kad taip! Tokį stebuklą sukūrė Utenos „Juventus", kai „Lietkabelio" komandą, rungtynėms registravusią visus 12 žaidėjų, tiesiog sudraskė šeši krepšininkai. Šie didvyriai – Tai Dovis Bičkauskis, Arvydas Šikšnius, Mindaugas Kupšas, Simas Buterlevičius, Karolis Guščikas ir Dino Pita. Antrame kėlinyje trumpam į aikštelę buvo išbėgęs Jonas Zakas: treneris Žydrūnas Urbonas leido pailsėti centrui Mindaugui Kupšui. Galima sakyti, kad išvardinti pirmieji penki žaidė beveik be keitimų. Trečiame kėlinyje vienu metu atrodė, kad ta šešiukė neatlaikys: juk fizinis krūvis buvo milžiniškas.

IMG 2681Bet baimės neišsipildė. Jos trumpam sugrįžo ketvirto kėlinio pabaigoje, likus žaisti tris minutes, kai Mindaugas Kupšas užsidirbo penktą pražangą. Ar atlaikys penki likę tas tris minutes? Jos ir žaidėjams, ir sirgaliams buvo bene pačios ilgiausios. Bet penki didvyriai ne tik atlaikė, jie dar tritaškių primėtė. Galutinis rezultatas buvo stulbinamas: šie šeši žaidėjai sugebėjo į varžovų krepšį primesti daugiau kaip šimtą taškų! Kažkas iš sirgalių juokavo: o kur jiems dėtis? Turi mesti, juk tik šeši žaidžia... Tai ir mėtė. Dovis Bičkauskis pelnė 30 taškų, Arvydas Šikšnius – 26, Mindaugas Kupšas – 17, 15 įmetė Karolis Guščikas, 13 – Simas Buterlevičius. Dino Pita pridėjo 4, pataikęs tritaškį ir įmetęs šimtąjį komandos tašką. „Juventus" žaidėjai šiose rungtynėse negailėjo tritaškių: pataikė iš 20-ies 15. Štai komandos kapitonas Arvydas Šikšnius iš 9 tritaškių pataikė 7, Dovis Bičkauskis iš 5-ių – 4. Neįtikėtina! „Juventus" tritaškius mėtė 75 proc. taiklumu.
Žydrūnas Urbonas per spaudos konferenciją sakė prašysiąs Utenos rajono savivaldybės, kad šiems šešiems didvyriams prie Utenos arenos būtų pastatytas paminklas. Gal ne iš aukso, nes labai brangu, bet iš bronzos tai tikrai... Nežinia, kaip į šį prašymą sureaguos Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, bet rungtynes stebėjęs mero patarėjas, „Juventus" klubo valdybos narys Henrikas Zabiela galės paliudyti, kad „Juventus" šešiukė tiesiogine šio žodžio prasme kovėsi iš paskutiniųjų ir nusipelnė pačių didžiausių pagyrimų.
„Lietkabelis" tik trečiajame kėlinyje sugebėjo pasivyti „Juventus" ir pralenkti. Bet jų pirmavimas buvo trumpalaikis. Panevėžiečiams nepadėjo nei Simo Jasaičio tritaškiai, nei Žanio Peiners pelnyti 29 taškai. Dovis Bičkauskis buvo nepavejamas, o po varžovų krepšiu nardyte nardė. Tai per spaudos konferenciją pabrėžė ir „Lietkabelio" treneris Ramūnas Butautas, akcentavęs, kad „Juventus", ir turėdama tik šešis žaidėjus, buvo pajėgesnė, kovingesnė komanda ir pergalės nusipelnė.
– Mes komandos dvasią, bendrystę „pagavome" jau Klaipėdoje, kai po pratęsimo nugalėjome „Neptūną", – sakė „Juventus" vyr. treneris. – Šiose varžybose tą dvasią užtvirtinome. Bet džiaugtis nėra labai kuo, nes žaisti su šešiais žaidėjais tai yra antikrepšinis. Ilgai taip neišlaikysim. Kai po rungtynių nuėjau į rūbinę, žaidėjai akis į mane pakėlė, bet galvų pasukti jau nebeturi jėgų... Jiems tai ne tik fizinis, bet ir psichologinis šokas.
Tiesa, rungtynėse buvo iš septintas žaidėjas, padėjęs sukurti stebuklą. Tai – sirgaliai, kurie plojimais, švilpimu, skanduotėmis palaikė savo komandą ir skatino nepasiduoti. Matyt, triukšmas, galėjęs ir arenos stogą nukelti, irgi prisidėjo prie pergalės, kurią ženklino švieslentėje po rungtynių užsidegę skaičiai 105:95.
Belieka laukti dar vieno stebuklo, kai balandžio 10 d. Vilniuje „Juventus" susitiks su „Lietuvos rytu". Ką gali žinoti, gal komandinė dvasia tikrai gali sukurti stebuklus?