1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Su švedais Utenos rajono savivaldybės vadovai aptarė bendradarbiavimo perspektyvas

2011 09 27 Lietuvą ir Švedijos Karalystę skirianti Baltijos jūra nėra kliūtis bent kartą per metus susitikti jau 14 metų bendradarbiaujančių Utenos rajono ir Švedijos Lidčopingo miesto savivaldybių atstovams. Į Utenos miesto 750-ies metų jubiliejų atvykusi Lidčopingo delegacija, vadovaujama mero Kjell Hedvall, ne tik pasveikino uteniškius, bet taip pat susitikime su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu, mero pavaduotoju Vidmantu Valinčiumi, mero patarėjais Gintautu Petravičiumi, Henriku Zabiela, administracijos direktoriumi Jonu Slapšinsku aptarė tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas.
Spėję apžiūrėti miestą, apsilankyti Utenos rajono socialinių paslaugų centre, Utenos turizmo informaciniame centre, atnaujinamame Rašės hipodrome, svečiai pastebėjo daug informacinių stendų, liudijančių apie ES lėšomis įgyvendinamus projektus. Anot jų, jei bendradarbiaujančios savivaldybės taptų pagyvenusių žmonių priežiūros, sporto, turizmo infrastruktūros plėtros projektų partnerėmis, galimybių pritraukti ES investicijų į Uteną ir Lidčopingą atsirastų daugiau.

A. Katinas pritarė svečių nuomonei, kad jų paminėtos sritys svarbios ne tik švedams, bet ir uteniškiams. Meras nepamiršo padėkoti švedams už pagalbą prieš keliolika metų steigiant Utenoje Vaikų socialinės paramos ir ugdymo centrą, senelių globos namus Leliūnuose. Jo nuomone, iki šiol veikiančios institucijos yra puikaus bendradarbiavimo rezultatas, tačiau rajone dar daugybė spręstinų socialinių problemų. Sporto ir turizmo infrastruktūros plėtrai Utenoje taip pat nemažai išteklių – dėl jų išnaudojimo galimybių Utena lauktų daugiau patirties šiose srityse turinčių švedų konsultacijų.
Susitikime nutarta abiejose savivaldybėse sudaryti darbo grupes, kurios artimiausiu metu nustatytų bendro veiklos kryptis.

Joomla templates by a4joomla