1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Didėja piniginė socialinė parama nepasiturintiems gyventojams

Atsižvelgiant į tai, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. išmoka vaikui bus mokama visiems vaikams, pakeistas ir Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymas (toliau – Įstatymas), kuriame nustatyta, kad skiriant socialinę pašalpą ir (ar) būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijas į šeimų, auginančių vaikus, pajamas išmoka vaikui nebus įskaitoma.


Įstatymo pakeitimais papildomai siekiama skatinti dirbančius asmenis. Skiriant piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams, į šeimos (asmens) gaunamas pajamas nebus įskaitoma dalis darbinių pajamų: 15 proc. darbo užmokesčio – bendrai gyvenantiems asmenims, neauginantiems vaikų (įvaikių), arba vienam gyvenančiam asmeniui; 20 proc. – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius); 25 proc. – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių); 30 proc. – asmenims, vieniems auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius); 35 proc. – asmenims, vieniems auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių).
Taip pat į nenuolatinio (vienkartinio) pobūdžio gaunamas pajamas (pvz., sugrąžintas pajamų mokestis iš Valstybinės mokesčių inspekcijos, gautos vienkartinės lėšos iš artimųjų, gyvenančių užsienyje ir pan.) bus įskaitoma tik ta lėšų dalis, kuri viršys 1 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydį. Primename, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. VRP dydis padidėja nuo 102 iki 122 eurų.
Papildomai numatoma remti asmenis, turinčius žemės, nes pajamos iš žemės bus skaičiuojamos tik turint daugiau kaip 3 hektarus žemės ūkio naudmenų (buvo 1 ha).
Šie pasikeitimai ypač palies dirbančias ir vaikus auginančias šeimas – padidės piniginės socialinės paramos dydis bei išaugs realios nepasiturinčių šeimų pajamos.
Dėl padidėjusio valstybės remiamų pajamų dydžio ir pakeistos Įstatyme šeimos pajamų skaičiavimo tvarkos, pagal Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymą teisę į nemokamą maitinimą įgis didesnis mokinių skaičius. Socialinė parama mokiniams skiriama, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 VRP dydžio (183 Eur).
Kitais savivaldybės tarybos nustatytais atvejais (ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar vaikus augina neįgalūs bendrai gyvenantys asmenys ir kt.), atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas, mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP dydžiai (244 Eur).
Prašymus išmokoms, kompensacijoms gauti bus galima pateikti elektroniniu būdu per Socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt. Jeigu nėra galimybės prašymą pateikti elektroniniu būdu, galima kreiptis pagal deklaruotą gyvenamąją vietą (jei gyvenamoji vieta nedeklaruota – pagal faktinę gyvenamąją vietą) į Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrių.
Dėl išmokų, kompensacijų gyventojai turi registruotis iš anksto telefonu (8 389) 50460, 61629 arba atvykti į Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus 112 kab. (Utenio a. 4, Utena).

Joomla templates by a4joomla