1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Meras Alvydas Katinas susitiko su Utenos rajono trišalės tarybos Kultūros komiteto nariais

IMG 4772Sausio 19 d. Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas susitiko su Utenos rajono trišalės tarybos Kultūros komiteto nariais. Komiteto pirmininkės Vidos Juškienės, dirbančios Užpalių bibliotekoje vyr. bibliotekininke, iniciatyva susitikimas buvo surengtas pirmą kartą. Susitikime, be pirmininkės, dalyvavo nariai Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė, bibliotekininkė Jurgita Gudelienė, Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistė Zita Mackevičienė, Utenos kraštotyros muziejaus vyr. rinkinių saugotoja Bronislava Juknevičienė ir VšĮ „Taip kitaip" direktorius Tomas Karklinis.


Utenos rajono trišalės tarybos kultūros komitetas įstaigtas 2016 m. Buvo patvirtintos komiteto funkcijos, teisės, jo sudarymo, darbo organizavimo ir veiklos nutraukimo tvarka. Komitetas analizuoja ir pateikia Trišalei tarybai vertinimus, išvadas ir pasiūlymus, svarstymo medžiagą aktualiais kultūros sistemos darbuotojams ekonominiais ir socialiniais klausimais, kuriuos tikslinga svarstyti Trišalės tarybos posėdyje, spręsti su Utenos rajono savivaldybės Taryba, ministerijomis, LR Vyriausybe, Seimu bei kitomis savivaldybės ir valstybės institucijomis. Komitetas Trišalei tarybai taip pat teikia išvadas ir rekomendacijas dėl veiklos programų, dėl jų poveikio rajono socialinei ir ekonominei raidai. Svarbiais klausimais organizuoja aptarimus, apvalaus stalo diskusijas, seminarus, konferencijas užtikrina komiteto darbo kolegialumą, viešumą, skaidrumą.
Susitikimo metu buvo aptartos šiandieninės Utenos rajono aktualijos, kalbėta apie kultūros įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimą, lėšas kultūrinei veiklai. Meras Alvydas Katinas komiteto nariams pristatė formuojamą 2018 m. Utenos rajono savivaldybės biudžetą, jo struktūrą, lėšų poreikį įvairioms sritims bei galimybes skirti pakankamai lėšų visoms sritims pagal poreikį. Susitikime taip pat buvo kalbama apie kultūros sistemos problemas, kultūros svarbą šalies ir kiekvieno žmogaus gyvenime. Komiteto nariai išsakė aktyvesnio socialinio dialogo reikalingumą, pateikė kultūros perspektyvos matymą.

Joomla templates by a4joomla