1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Utena ir Chelmas paminėjo draugystės 20-metį

IMG 5618Prieš 20 metų, 1998-ųjų gegužės 6 d., Utenos rajono savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lenkijos Respublikos Chelmo miestu. Du draugystės dešimtmečiai buvo kupini bendrų sprendimų įvairiose srityse ieškojimų, bendradarbiavimo tarp įmonių kolektyvų, draugijų, fondų ir institucijų, jaunimo ir mokinių delegacijų apsikeitimo, meno kolektyvų ir profesionalių atlikėjų pasirodymų, bendrų parodų, mugių organizavimo.
Šiais metais Utenos rajono savivaldybės atstovai buvo pakviesti atvykti į Chelmą ir kartu paminėti bendradarbiavimo 20-ies metų sukaktį. Pasveikinti savo bičiulių į Chelmą vyko Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius, mero patarėjas Gintautas Petravičius, Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Kaziliūnienė. Tuo metu Chelmas kaip tik šventė ir miesto gimtadienį.


Chelmo gimtadienio ir bendradarbiavimo tarp Utenos ir Chelmo 20 metų sukakties proga Vidmantas Valinčius įteikė mero Alvydo Katino padėkas Chelmo miesto prezidentei Agatai Fisz, viceprezidentui Jozef Gorny, Tarybos pirmininkui Zygmunt Gardzinski, Plėtros ir tarptautinio bendradarbiavimo departamento direktoriui Marcin Grel bei departamento darbuotojai Anetai Szostak. Jiems meras dėkojo už konstruktyvų ilgametį bendradarbiavimą, davusį puikių rezultatų, vystant dvišalius santykius, sėkmingą bendrų siekių, tikslų ir projektų įgyvendinimą bei suteiktą galimybę pažinti Lenkiją ir jos žmones. Taip pat buvo įteiktas sveikinimas, kuriame meras rašė „Nuoširdžiai sveikinu Chelmą ir jo žmones miesto gimtadienio proga. Ypač džiaugiuosi galėdamas nusiųsti širdingus sveikinimus bendradarbiavimo 20 metų sukakties proga. Ši sukaktis mums yra labai svarbi. Chelmo ir Utenos draugystė tapo tvirtu pamatu einant vienybės keliu, ieškant ir randant sąsajas tarp dviejų tautų, tarp šalių istorijų ir dabarties visuomenės pokyčių. Linkiu, kad ateityje plėtojant bendradarbiavimą mus visada lydėtų vienybės jausmas, tarpusavio bendravimo šiluma ir draugystės saitų tvirtumas".
Uteniškiams taip pat buvo įteikta atminimo dovanų. Delegacija į Uteną atvežė Chelmo prezidentės Agatos Fisz ir Tarybos pirmininko Zygmunt Gardzinskio pasirašytą suvenyrinę sveikinimo lentelę ir įspūdingą dailininko Zenon Michal Jan kūrybos albumą. Pastarąjį nuspręsta perduoti Utenos A. ir M. Miškinių viešajai bibliotekai.
Artimiausias uteniškių ir Chelmo atstovų susitikimas – rugsėjo mėnesį vyksianti miesto šventė.

Joomla templates by a4joomla