1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

2017 m. parama smulkiajam verslui

Nuo 2014 metų Utenos rajono savivaldybė remia smulkiojo ir vidutinio verslo subjektus, skelbdama Utenos rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo projektų finansavimo konkursus, kurių tikslas skatinti smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų kūrimąsi ir plėtrą, verslo aplinkos gerinimą, investicijų pritraukimą, užimtumo ir investicijų į žmogiškąjį kapitalą skatinimą Utenos mieste ir rajone.


2017 metų rugpjūčio mėnesį buvo pakoreguotas ir naujai patvirtintas Utenos rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos lėšų naudojimo tvarkos aprašas, kuriame sudarytos palankesnės sąlygos smulkaus ir vidutinio verslo atstovams. Atsirado galimybė projektus smulkiojo ir vidutinio verslo programos subjektų rėmimui teikti subjektams, įregistravusiems ūkininko ūkį. 2017 m. gruodžio mėnesį aprašas patikslintas ir padidintos sumos pretenduojant gauti paramą už naujos darbo vietos sukūrimą – 1200 eurų naujos darbo vietos sukūrimo priemonių įsigijimui skirtas išlaidas (buvo 600 eurų) (išskyrus iki 600 eurų kai naujos darbo vietos sukūrimui yra įsigyjama kompiuterinė įranga). Sukūrus daugiau kaip vieną darbo vietą – kiekvienas kitos sukurtos darbo vietos priemonių įsigijimas finansuojamas iki 500 eurų (buvo 300 eurų). Maksimali finansavimo suma darbo priemonių įsigijimui padidinta iki 2200 eurų (buvo 1500 eurų). Ir iki 2000 eurų darbo vietos sukūrimo priemonėms (išskyrus iki 600 eurų kai naujos darbo vietos sukūrimui yra įsigyjama kompiuterinė įranga) kai darbo vietą sukuria jaunas žmogus, atitinkantis Lietuvos Respublikos jaunimo pagrindų įstatyme 2 straipsnio 1 punkte nurodytą sąvoką. Sukūrus daugiau kaip vieną darbo vietą – kiekvienas kitos sukurtos darbo vietos priemonių įsigijimas finansuojamas iki 500 eurų. Maksimali finansavimo suma darbo priemonėms įsigyti – 3000 eurų.
2017 metais smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai aktyviai teikė paraiškas, kurias vertino Utenos rajono savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos lėšų naudojimo ir projektų vertinimo ekspertų komisija. Utenos rajono savivaldybės biudžete 2017 metais buvo skirta 43465 Eur smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programai įgyvendinti. Visos biudžete numatytos lėšos paskirstytos, pasirašytos lėšų naudojimo sutartys su 45 smulkaus ir vidutinio verslo subjektais. Finansavimą gavo 11 mažųjų bendrijų, 8 uždarosios akcinės bendrovės, 25 smulkaus ir vidutinio verslo subjektai, dirbantys pagal individualios veiklos pažymas, 1 subjektas - dirbantis pagal verslo liudijimą. Didžioji dalis lėšų skirta naujos darbo vietos sukūrimo, patalpų nuomos ir reklamos paslaugų išlaidų kompensavimui.
Džiugu, kad smulkaus ir vidutinio verslo subjektai aktyviai naudojasi Utenos rajono savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo programos teikiamomis galimybės. Tikimasi ir ateinančiais metais aktyvaus jų kūrimosi ir dalyvavimo.

Joomla templates by a4joomla