1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Susitikime – apie Utenos greitosios medicinos pagalbos dispečerinės likimą

IMG 6907Vasario 8 d. Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas susitiko su su Panevėžio meru Ryčiu Mykolu Račkausku, Panevėžio pramonės, prekybos ir amatų rūmų (PPPAR) prezidentu Sigitu Gailiūnu, PPPAR Utenos filialo direktoriumi Jurgiu Dumbrava, Panevėžio teritorinės ligonių kasos direktoriumi Jonu Narbutu, Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktore Rūta Ramoškiene.
Šiuo metu šalyje veikia aštuonios greitosios medicinos pagalbos dispečerinės. Pagal sveikatos apsaugos ministro 2018 m. sausio 16 d. įsakymą nuo šių metų liepos 1 d. vietoj aštuonių GMP dispečerinės tarnybos paslaugas teiks tik penkios: Vilniaus, Kauno, Panevėžio miestų, Klaipėdos ir Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stotys. Nors Utenoje nuo liepos 1-osios GMP dispečerinės nebebus, greitosios medicinos pagalbos brigados liks ir toliau teiks GMP paslaugas.


Susitikime ir buvo aptartos galimybės perduoti Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSC) GMP dispečerinės paslaugas Panevėžio miesto GMP stoties dispečerinei. Taip pat buvo kalbama apie radijo ryšio tinklą, kuriuo naudojasi GMP dispečerinės. Kaip sakė Panevėžio miesto GMP stoties direktorė Rūta Ramoškienė, vyriausybė yra parengusi projektą, pagal kurį visos GMP dispečerinės iki 2020 m. privalės naudotis Bendrojo pagalbos centro (BPC) informacine sistema, o greitosios medicinos pagalbos tarnybų pajėgų operatyvusis valdymas turės būti vykdomas naudojant vidaus reikalų (VRM) radijo ryšio tinklą. „Panevėžio miesto GMP stoties dispečerinė nuo pat jos įkūrimo naudoja BPC informacinę sistemą bei VRM radijo ryšių tinkle, – sakė Rūta Ramoškienė. – O Utenos PSC aptarnaujamos įstaigos, kaip ir Panevėžio miesto GMP, naudoja tą pačią aparatinę programinę įrangą, suderintą su BPC informacinėmis sistemomis. Tad kviečiame prisijungti".
Panašų pasiūlymą Utenos rajono savivaldybė yra gavusi ir iš Vilniaus GMP dispečerinės, kurios atstovai neseniai lankėsi Utenos rajono savivaldybėje ir susitiko su meru Alvydu Katinu. Išklausęs panevėžiečių siūlymą, Utenos rajono savivaldybės meras pabrėžė, kad Utenos GMP dispečerinės paslaugų perdavimas vienai ar kitai GMP dispečerinei turi būti pasvertas, leistų efektyviai naudoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšas ir atitiktų Utenos rajono gyventojų poreikius bei lūkesčius. Todėl, pasak mero, prieš priimant sprendimą pasiūlymai pirmiausia turi būti aptarti ir išnagrinėti. „Mes apsvarstysime šį klausimą Utenos rajono savivaldybės administracijoje ir pateiksime atsakymą," – reziumavo Alvydas Katinas.

Joomla templates by a4joomla