1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Utenos rajono savivaldybės 2018 m. biudžeto projekto pristatymas visuomenei

IMG 7020 - CopyVasario 8 d. Utenos rajono savivaldybės administracijoje, Tarybos posėdžių salėje surengtas 2018 m. Utenos rajono savivaldybės biudžeto projekto pristatymas visuomenei.
Biudžeto projekto pristatyme dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius, savivaldybės administracijos vadovai, skyrių vedėjai, seniūnai, seniūnaičiai, visuomenės atstovai, žiniasklaidos priemonių atstovai.


Meras Alvydas Katinas, pradėdamas pristatymą, pabrėžė, kad informacija apie biudžeto projektą kiekvienais metais yra skelbiama spaudoje, internetinėje svetainėje, socialiniame tinkle. Bet pristatymas visuomenei surengtas pirmą kartą. Be to, pirmą kartą buvo surengta tiesioginė transliacija internetu (2018 metų Utenos rajono savivaldybės biudžeto projekto pristatymo įrašo transliaciją internetu galite matyti, paspaudę nuorodą https://www.youtube.com/watch?v=J-IjLjeglm0). „Kviečiu išsakyti savo nuomonę, į kokius bendruomenės poreikius dar reikėtų atsižvelgti, formuojant biudžetą, kas biudžete gali būti kitaip, kaip geriau paskirstyti biudžeto lėšas," – ragino susirinkusius meras.
Biudžeto projektą susirinkusiems pristatė Finansų skyriaus vedėja Alma Vedrickienė. Apie atskiras biudžeto programas kalbėjo Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė, Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas, Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus vedėja Rosita Deveikienė. Bene daugiausia susidomėjimo sulaukė Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjo pristatytas Statybos priemonių planas, kuriame numatytos būsimos Utenos mieste ir rajone statybos, gatvių rekonstrukcijos, kvartalų renovacija, viešųjų pastatų renovacija, teritorijų tvarkymas, dviračių ir pėsčiųjų takų tiesimas ir kt.
Po pristatymų susirinkusieji pateikė klausimų. Uteniškius domino dviračių ir pėsčiųjų tako nuo „Utenio" stadiono iki sodų bendrijos „Stumbras" sutvarkymas, Dauniškio kvartalo renovacijos baigimas, dviračių ir pėsčiųjų takų nutiesimas nuo miesto iki miestelių, miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimas, kaimo kelių tvarkymas, Aušros gatvės rekonstrukcija, Klovinių užtvankos teritorijos tvarkymas ir kt.
Atsakydamas į klausimus, administracijos direktorius Jonas Slapšinskas teigė, kad dviračių ir pėsčiųjų takas nuo „Utenio" stadiono iki sodų bendrijos „Stumbras" bus tvarkomas ir bus nutiestas iki pat Sudeikių. Netrukus prasidės Dauniškio kvartalo renovacijos antrasis etapas. Visas kvartalas renovuoti bus baigtas po 2–3 metų.
Utenos mieste 2017 m. buvo išasfaltuotos 23 gatvės su žvyro danga. 2018 m. planuojama išasfaltuoti dar 12–13 gatvių. „Mūsų tikslas – miestas be žvyro," – antrino direktoriui meras. Rekonstrukcijos laukia Aušros gatvė, viena pagrindinių miesto arterijų. Po ekonstrukcijos gatvė pasikeis neatpažįstamai: bus paklota nauja danga, atsiras dviračių takai, padidės automobilių aikštelių skaičius, gatvės dalyje nuo Gedimino g. iki J. Basanavičiaus g. bus nutiesti nauji šaligatviai. Taip pat projektuojamas naujas ekonomiškesnis gatvės apšvietimas.
2018 m. daug dėmesio sulauks kaimo keliai, kuriems tvarkyti skirta nemaža pinigų suma.
Kalbėdamas apie Klovinių užtvankos teritorijos sutvarkymo projektą, meras Alvydas Katinas akcentavo, kad tvarkant užtvankos teritoriją svarbiausia buvo pačios užtvankos renovacija, nes užtvankos statinys buvo pavojingai pasenęs ir galėjo paskandinti pusę miesto. „Grožiui kartais pristingam lėšų, todėl užtvankos projektas dar nebaigtas, – sakė meras. – Bet jis nepamirštas ir bus tęsiamas."

Joomla templates by a4joomla