1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Utenos ligoninės dovana moterims

IMG 8935Utenos ligoninė Kovo 8-osios proga visoms Utenos regiono moterims įteikė ypatinga dovaną – naują mamografą. Jį Utenos ligoninės direktorius Dalius Drunga ir Radiologijos skyriaus vedėja Kristina Klevinskaitė-Vaškelienė pristatė gausiam būriui svečių, kurie apsilankyti Utenos ligoninėje ir susipažinti su naujuoju mamografu buvo kviečiami visą dieną. Pasak direktoriaus, pirmiausia su naujuoju rentgeno aparatu buvo supažindinti „moteriški" kolektyvai: AB „Utenos trikotažas", Utenos kolegijos, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos. Pamatyti ir „pačiupinėti" mamografą neatsisakė UAB „Utenos vandenys", Utenos rajono savivaldybės administracijos bei kitų įmonių ir įstaigų kolektyvai.


Į naujojo mamografo pristatymą buvo pakviesti ir Utenos rajono savivaldybės administracijos vadovai. Pristatyme dalyvavo administracijos direktorius Jonas Slapšinskas, direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, savivaldybės gydytoja Eligija Židonienė. Taip pat atvyko Utenos kolegijos atstovai, medikai, visuomenės ir žiniasklaidos atstovai bei kt. Savivaldybės atstovai pasveikino ligoninės kolektyvą, įsigijus visam regionui reikalingą rentgeno aparatą, ir įteikė aukštą, ligoninės patalpas puošiančią gėlę.
Pristatydamas naująjį rentgeno aparatą, Utenos ligoninės direktorius sakė, kad ankstesnis mamografas yra garbingo amžiaus – Utenos regiono žmonėms jis tarnavo jau 17 metų. Paskutiniuosius 4 mėnesius aparatas buvo dažniau remontuojamas, nei su juo buvo dirbama. Naujasis mamografas – modernus, pasižymintis moderniausia vaizdo gavimo technologija, leisiantis atlikti pažangiausius mamografijos tyrimus ir padidinsiantis minėtų tyrimų prieinamumą viso Utenos regiono moterims.
Radiologijos skyriaus vedėja kalbėjo apie mamografijos galimybes ir perspektyvas, pabrėždama, kad moderniais diagnostikos metodais yra galimybė naviką aptikti labai anksti. O kai nustatomos ankstyvos vėžio stadijos ar neišplitęs navikas, sėkmingo gydymo ir išgyvenamumo prognozės yra daug geresnės. „Neabejotina, kad modernus mamografas išgelbės ne vieną gyvybę," – pabrėžė gydytoja. Gydytoja priminė apie Utenos ligoninėje vykdomą „Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio programą", pagal kurią mamogramos nemokamai atliekamos kartą per 2 metus 50–69 m. moterims, turinčioms šeimos gydytojo siuntimą, ir paskatino moteris rūpintis savo sveikata, pasinaudojus programa, būtinai profilaktiškai tikrintis.
Po pristatymo svečiai buvo pakviesti į iškilmingą atidarymo juostelės kirpimo ceremoniją. Perkirpti juostelę buvo patikėta savivaldybės administracijos direktoriui Jonui Slapšinskui, ligoninės direktoriui Daliui Drungai ir Utenos kolegijos Medicinos fakulteto lektorei Virginai Rudėnienei. Perkirpus juostelę, visi svečiai turėjo galimybę modernųjį mamografą apžiūrėti iš arti.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla