1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

AKTUALI INFORMACIJA ŽEMDIRBIAMS

Informuojame, kad Žemės ūkio ministerija įvertinusi didžiulius nuostolius, kuriuos patyrė žemės ūkio sektorius dėl 2018 metų sausros, parengė taisykles, pagal kurias bus nors iš dalies kompensuoti patirti nuostoliai augalininkystės ir gyvulininkystės sektoriams.


Paramos žemės ūkio veiklos subjektams, patyrusiems nuostolių nukentėjus žemės ūkio augalams dėl sausros 2018 metais, teikimo taisyklės reglamentuoja valstybės pagalbos teikimo tvarką. Pagal šias Taisykles nuostoliai augalininkams bus kompensuojami už 2018 m. dėl sausros sumažėjusį taisyklėse nurodytų žemės ūkio augalų derlių. Pažymėtina, kad nuostolių kompensavimą siekiantis gauti žemės ūkio veiklos subjektas turi būti 2015–2018 metais deklaravęs žemės ūkio naudmenas ir pasėlius. Taisyklėse numatyta, kad pareiškėjams bus kompensuojama iki 80 proc. apskaičiuotos nuostolių sumos. Skiriama kompensacija bus mažinama 50 proc., jei pareiškėjai 2018 m. nėra apdraudę daugiau kaip 50 proc. savo vidutinės metinės produkcijos nuo su klimato reiškiniais susijusių rizikų – krušos, liūties, audros, iššalimo ir stichinės sausros.
Pagalbos gyvulininkystės ir paukštininkystės veikla užsiimantiems subjektams, patyrusiems nuostolių dėl sausros 2018 metais, teikimo taisyklės reglamentuoja de minimis pagalbos teikimo gyvulininkystės ir paukštininkystės veikla užsiimantiems subjektams, patyrusiems nuostolių žemės ūkio sektoriuje dėl 2018 m. sausros (toliau – nuostoliai), tvarką. Nuostoliai, patirti dėl 2018 m. sausros, bus kompensuojami išmokant vienkartines išmokas gyvulininkystės ir paukštininkystės veikla užsiimantiems subjektams, laikantiems 1 ir daugiau sutartinių gyvulių, kurių vardu 2018 m. rugsėjo 1 d. Ūkinių gyvūnų registre (toliau – ŪGR) buvo registruoti galvijai, arkliai, kiaulės, avys, ožkos ir (ar) paukščiai. Vienkartinės išmokos dydis už vieną sutartinį gyvulį bus nustatomas atskiru ministro įsakymu.
Šiuo metu savivaldybės yra gavusios pareiškėjų sąrašus, pagal kuriuos kviečiami pareiškėjai pildyti paraiškas. Utenos rajone į kompensacijas gali pretenduoti daugiau kaip 1500 asmenų. Paraiškų priėmimo laikas labai trumpas, tad prašome tuos, kurie atitinka aukščiau nurodytus reikalavimus kompensacijai gauti, nelaukiant kvietimo kreiptis į savo seniūniją.

Joomla templates by a4joomla