1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Naudinga informacija pasėlių draudėjams

Kas gali drausti pasėlius? Augalininkyste, sodininkyste ar daržininkyste užsiimantys fiziniai asmenys, įregistravę ūkininko ūkį ir valdą bei juridiniai asmenys, įregistravę savo vardu valdą, kviečiami drausti pasėlius nuo iššalimo ir (ar) sausros bei teikti paraiškas kompensuoti draudimo įmokoms.

Kada ir kur priimamos paraiškos? Paraiškos pasėlių ir augalų draudimo įmokų daliai kompensuoti priimamos nuo kovo 1 d. iki birželio 28 d. ir nuo rugsėjo 2 d. iki gruodžio 31 d. savivaldybių, kuriose įregistruota pareiškėjų žemės ūkio valda, administracijose.
Kokia yra kompensacija? Nepaisant to, įvyko draudžiamasis įvykis ar ne, pareiškėjui, apdraudusiam pasėlius ir (arba) augalus nuo iššalimo ir (arba) sausros, kai draudžiamasi nuo didesnių kaip 20 proc. produkcijos nuostolių, kompensuojama 70 proc. draudimo įmokos sumos.

Kokia draudimo procedūra? Ką pirmiausiai turi padaryti norintis apsidrausti?

Prieš sudarydami draudimo sutartis tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys turi atlikti draudimo paslaugų pirkimus. Draudimo sutartis pasirašoma ne ilgesniam kaip vienam augalų vegetacijos laikotarpiui. Pasirašius sutartį pateikiama paraiška savivaldybei. Pagal draudimo sutartį mokėtiną draudimo įmoką pareiškėjas turi sumokėti tik po paramos paraiškos pateikimo savivaldybei dienos.
Kokia tolesnė procedūra? Pareiškėjas, vienais metais apdraudęs pasėlius ar augalus, kitais metais, sumokėjęs draudimo įmonei visas draudimo sutartyje nurodytas draudimo įmokas ir deklaravęs žemės ūkio naudmenas, nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 15 d. dėl draudimo įmokų kompensavimo kreipiasi į savivaldybę pateikdamas atitinkamus dokumentus.
Visa apskaičiuota paramos suma apdraudusiam pasėlius ir (arba) augalus ūkininkui išmokama per metus nuo sprendimo skirti paramą priėmimo.
Taip pat suteikiama galimybė dalinę kompensaciją – 50 proc. apskaičiuotos preliminarios paramos sumos, atsižvelgiant į sumokėtą draudimo įmokos sumą, gauti anksčiau. Tokiu atveju paramos gavėjas iki balandžio 1 d. turi kreiptis į savivaldybę ir pateikti draudimo sutarties kopiją ir visų draudimo sutartyje nurodytų draudimo įmokų sumokėjimo patvirtinimo dokumentų kopijas. Tuo atveju dalinė kompensacija išmokoma iki einamųjų metų liepos 30 d. Detalesnę informaciją apie pasėlių draudimą galite sužinoti www.nma.lt

Joomla templates by a4joomla