1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Informacija apie paraiškų teikimą maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose paramai gauti

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos nuo rugsėjo 2 d. gali teikti paraiškas ir gauti paramą pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose paramos taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2019 m. balandžio 30 d. įsakymu Nr. 3D-267. Šiai priemonei finansuoti yra skirta 739 tūkst. Eur.
Paramą gali gauti savivaldybių administracijų įsteigtos ikimokyklinio ugdymo įstaigos, kurios maistą vaikams gamina pačios ir turi galiojantį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą.


Vienam vaikui per mėnesį galės būti skiriama iki 20 eurų parama, kompensuojant pagal abi kokybės sistemas (ekologiškų bei nacionalinės žemės ūkio ir maisto kokybės) pagamintų ir įprastinių produktų kainų skirtumą.
Įstaigos, siekiančios gauti paramą, įsipareigoja per visą paramos laikotarpį vaikų maitinimui įsigyti ne mažiau kaip 60 proc. pagal kokybės sistemas pagamintų produktų nuo viso vaikų maitinimui skirto maisto kiekio. Taip pat pirkti pagal kokybės sistemas pagamintus šiuos produktus ar jų grupes: mėsos ir jos produktų; pieno ir jo produktų, kiaušinių; grūdų produktų; duonos bei pyrago gaminių; aliejaus ir riebalų; vaisių ir jų produktų; daržovių ir jų produktų; uogų ir jų produktų; pagal kokybės sistemas pagamintus produktus kitų (medaus ir kt.) maisto produktų.
Kiekvienoje iš šių grupių, išskyrus kitų maisto produktų grupę, per visą paramos laikotarpį pagal kokybės sistemas pagaminti produktai turi sudaryti ne mažiau kaip 20 proc.
Paraiškas galima teikti iki rugsėjo 30 d. Paraiška ir papildomi dokumentai turi būti pateikti asmeniškai arba per įgaliotą asmenį, arba atsiųsti per kurjerį, arba paštu registruota pašto siunta Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos (adresas Blindžių g. 17, 08111 Vilnius).
Papildomą informaciją teikia Agentūra bendruoju telefonu (8 5) 252 6999 arba 1841, el. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Joomla templates by a4joomla