school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

  • Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybė

    Utenos rajono savivaldybės plotas – 1229 km². (užima 1,9 proc. Lietuvos teritorijos). Savivaldybės teritorijoje tyvuliuoja 186 įvairaus dydžio ežerai. Viešos želdynų teritorijos Utenos mieste - 225 ha. Utenos rajone yra 8 miesteliai – Daugailiai, Kuktiškės, Leliūnai, Saldutiškis, Sudeikiai, Tauragnai, Užpaliai ir Vyžuonos, 592 kaimai. Utenos rajone - 10 seniūnijų ir 44 seniūnaitijos. 

     

Minkšti žaislai: vaikams - džiaugsmas, tėvams - galvosūkis, specialistams – siaubas

Vien pliušinių meškinų kasmet pasaulyje parduodama apie šešis milijardus, neskaičiuojant daugybės kitų pūkuotų žaislinių gyvūnų bei animacinių filmų herojų. Jie džiugina ne tik mažuosius. Daugiau nei trečdalis suaugusiųjų, kaip rodo apklausos, turi išsaugoję minkštus savo vaikystės žaislus ir netgi miega su jais. Tačiau yra ir mažiau romantiška šios temos pusė. Apie ją kalba ir gydytojai, ir ekologai.
Minkštų žaislų rūšiavimo atmintinė:
- Tekstiliniai žaislai yra rūšiuojami kaip kitos tokio tipo atliekos - turėtų būti išmetami į tekstilei skirtus konteinerius ar priduodami atliekų priėmimo ir laikino saugojimo aikštelėse (APLSA).


- Jei žaislas turi elektronikos komponentų, juos reikėtų išimti ir išmesti į smulkiajai elektronikai skirtas talpas prekybos vietose. Jei sudėtinga išardyti, visą žaislą rūšiuokite kaip elektronikos atlieką.
- Nepalikite žaislų prie konteinerių - tai yra laikoma šiukšlinimu ir padrąsina kitus atliekomis apkrauti konteinerių aikšteles.
- Gerais, tvarkingais, tik nebereikalingais žaislais kviečiame dalintis gerų daiktų dalinimosi vietose. Utenos regione yra penkios stotelės „Dalinkimės“.
Plačiau apie minkštų žaislų poveikį aplinkai ir sveikatai skaitykite čia: https://www.lrytas.lt/tevams/vaikai/2023/01/31/news/minksti-zaislai-vaikams-dziaugsmas-tevams-galvosukis-specialistams-siaubas-25977371

UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ 

Aplinkos apsaugateritoriju planavimasstatiniaiciviline sauga mobilizacija  kvietimai paraiskoms socialine aps 

sveikatossvietimasjaunimovaiko gerove tarpinssveikatoskontroles ekonomika investicijos

DAUGIAU VEIKLOS SRIČIŲ

viesoji tvarkapirkimaikalbaTurto valdymasteisine pagalbatarptautiniai kulturapaveldasGarbes pilieciaizeldynaiKaimo pletra NVOtrisale tarybaUtenos rajono seniūnijoskontaktaipaieska

 

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041