school and education

Tel.  +370 389 61600
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Savivaldybės priimamasis: (8 389) 64041 Daugiau informacijos         Pasitikėjimo telefonas: (8 800 77472) Daugiau informacijos

Aukštaitijos turtai Utenos krašte. Senoji Utenos pašto stotis

2023 02 06 Seoji Utenos pasto stotis ir burmistrasLietuvos Respublikos Seimo nutarimu 2023-ieji yra paskelbti Aukštaitijos metais, kuriuos minėdami pradedame pažintinės informacijos ciklą ,,Aukštaitijos turtai Utenos krašte“. Apie senąją Utenos pašto stotį pasakoja Jūratė Brasiūnienė, Utenos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė, projektų koordinatorė.
Keliai sujungia tautas ir valstybes, nuo jų priklauso krašto gerovės raida. Štai iki šiol naudojamas posakis: ,,Visi keliai veda į Romą“. Išties, aukšto lygio kelių tinklas galingoje Romos imperijoje net ir tolimiausias provincijas jungė su sostine. Nutiesti kariniais tikslais, romėnų keliai sudarė pagrindą pašto ir transporto sistemos įkūrimui, buvo naudojami prekybai, prisidėjo prie miestų ir ekonominės veiklos koncentracijos palei juos.

Skaityti daugiau

Minkšti žaislai: vaikams - džiaugsmas, tėvams - galvosūkis, specialistams – siaubas

Vien pliušinių meškinų kasmet pasaulyje parduodama apie šešis milijardus, neskaičiuojant daugybės kitų pūkuotų žaislinių gyvūnų bei animacinių filmų herojų. Jie džiugina ne tik mažuosius. Daugiau nei trečdalis suaugusiųjų, kaip rodo apklausos, turi išsaugoję minkštus savo vaikystės žaislus ir netgi miega su jais. Tačiau yra ir mažiau romantiška šios temos pusė. Apie ją kalba ir gydytojai, ir ekologai.
Minkštų žaislų rūšiavimo atmintinė:
- Tekstiliniai žaislai yra rūšiuojami kaip kitos tokio tipo atliekos - turėtų būti išmetami į tekstilei skirtus konteinerius ar priduodami atliekų priėmimo ir laikino saugojimo aikštelėse (APLSA).

Skaityti daugiau

Kvietimas

Vasario 23 d. vyks seminaras Daugiabučių namų atnaujinimas/modernizavimas gyventojams, juos atstovaujančioms ir vienijančioms organizacijoms.
Renginyje bus aptariama naujausia aktuali informacija, susijusi su daugiabučių namų atnaujinimu (modernizavimu).
Renginio vieta – Utenio a. 4, trečias aukštas, 326 kab.
Data ir laikas – 2023 m. vasaris 23 d., ketvirtadienis, 09:30-14:30
Būtume labai dėkingi, jeigu šią informacija pasidalintumėte su tais kam aktualu.
Susidomėjusius kviečiame registruotis. Patogiausia, žinoma, tai padaryti paspaudus nuorodą - https://forms.gle/Z5emUJCkywMNGyoA9). Tačiau galima registruotis ir žemiau pateikiamais kontaktais:
el. paštu - Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. +370 651 64510.

Atvykus be registracijos, jokios bėdos – priimsime visus!

Pranešimas apie numatomą statinių (jų dalių) projektavimo pradžią ir visuomenės dalyvavimą svarstant statinių (jų dalių) projektinius pasiūlymus

2023 02 06 vizualizacijaVadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu ir statybos techniniu reglamentu STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“, statytojas UAB „NT Specialistai“ informuoja visuomenę apie numatomą visuomenei svarbaus gyvenamosios paskirties (trijų ir daugiau butų-daugiabučio) pastato projektavimą, kuriam Teritorijų planavimo įstatymo 20 straipsnyje nustatytais atvejais nėra parengto detaliojo plano ir pastato statyba, pagal Utenos miesto teritorijos bendrojo plano sprendinius, žemės sklype, kadastro Nr. 8270/0006:185 Utenos m. k.v., esančiame, Užpalių g. 22A, Utenoje, yra leidžiama.
Statytojas per 3 darbo dienas prie statybos sklypo ribos turi pastatyti stendą su išvardinta informacija, kurį privaloma laikyti ne mažiau 10 darbo dienų nuo šio pranešimo savivaldybės interneto svetainėje www.utena.lt , paskelbimo dienos.

Skaityti daugiau

Susitikime su Muitinės departamento atstovais

2023 02 06 muitineVasario 1 d. Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas susitiko su Muitinės departamento atstovais. Susitikime dalyvavo Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotoja Dovilė Kraulaidienė, Muitinės kontrolės organizavimo skyriaus vyr. specialistai Agnė Šeputienė ir Laimutis Slapšys, Vilniaus TM Muitinės kontrolės organizavimo skyriaus viršininkas V. Daugėla, Utenos krovinių posto viršininkas Česlovas Stunžėnas. Į susitikimą atvyko ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo direktorius Jurgis Dumbrava bei įmonės UAB Gringrasas vadovas Dalius Gudelis. Utenos rajono savivaldybės administracijai atstovavo Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Evaldas Rimas, vyr. architektas Saulius Zokas ir Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistė Jūratė Paragytė.

Skaityti daugiau

Informacija apie Vyžuonų seniūnijos vyžuoniškių bendrijos „Vyžuona“ vykdytą veiklą 2022 m.

2022 metais vyžuoniškių bendrija „Vyžuona“ įvykdė 7 projektus, kurių bendra vertė 14508,50 Eur.:
1. Maxima LT projektas „Mes bendruomenė“- vertė 10 000 Eur, iš kurių 7 000 Eur  Maximos LT lėšos ir 3 000 Eur Bendruomenės parama.
2. Projektas pagal priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, “Pažintinė bendruomeniškumą skatinanti išvyka į Biržų kraštą“-1408,50 Eur (Savivaldybės biudžeto lėšos);
3. Aplinkos apsaugos rėmimo projektas „Informacinių stendų įrengimas prie gamtos paveldo objektų“- 1300 Eur (Savivaldybės biudžeto lėšos);
4. Vaikų vasaros poilsio organizavimas „Vyžalčia 2022“ – 900 Eur (Savivaldybės rėmimo lėšos);

Skaityti daugiau

Informacija apie Užpalių seniūnijos bendruomenės „Užpalėnų krivūlė“ vykdytą veiklą 2022 metais.

Užpalių seniūnijoje yra 4 bendruomeninės organizacijos (BO). 2022 m. veiklas vykdė tik „Užpalėnų krivulė“.
BO „Užpalėnų krivūlė“ yra labai aktyvi – vykdomos įvairios veiklos, rašomi ir įgyvendinami porjektai. Viena iš veiklų yra bendruomenės „Užpalėnų krivūlė“ kartą per ketvirtį leidžiamas laikraštis „Už palių“, kuriame talpinama įvairi informacija apie įvykius seniūnijoje, aktuali seniūnijos gyventojams informacija, kultūriniai straipsniai, straipsniai, pasakojantys apie gamtosaugines bei žemės ūkio problemas. Laikraštis – savotiškas Užpalių metraštis, pasiekiantis atokius seniūnijos kampelius ir vyresnio amžiaus žmones. 2022 metais atspausdinta 230 „Už palių“ laikraščio egzempliorių.
2022 m. bendruomenė įvykdė daug prasmingų ir reikalingų projektų.

Skaityti daugiau

Kviečiame

Kviečiame Utenos rajono savivaldybės tėvelius dalyvauti programoje „Neįtikėtini metai“ (angl. The Incredible Years®)! Programa yra skirta tėvams/įtėviams/globėjams, auginantiems 6–12 metų amžiaus vaikus.
Programa įgyvendinama daugiau nei 20 pasaulio šalių, moksliniais tyrimais įrodytas ilgalaikis jos efektyvumas. Programa padeda tėvams:
• išmokti pažinti savo ir vaiko jausmus,
• geriau suprasti vaiko elgesį ir netinkamo elgesio priežastis,
• įsigilinti ir taikyti veiksmingus vaiko netinkamo elgesio valdymo būdus,
• išmokti efektyviai nustatyti ribas, taisykles ir sėkmingai naudoti paskatinimų sistemą,
• išmokti, kaip ugdyti vaiko savireguliacijos įgūdžius ir kaip padėti vaikui kurti pozityvius santykius su kitais,
• tobulinant tėvystės įgūdžius, labiau pasitikėti savimi,
• stiprinti ryšį su vaiku, mėgautis kartu praleistu laiku,
• suteikti pagalbą savo vaikui ir padėti jam jaustis geriau.

Skaityti daugiau

Darbdavių, pageidaujančių dalyvauti įgyvendinant Utenos rajono savivaldybės 2023 metų užimtumo didinimo programą, dėmesiui!

Siekdama laisvus darbo rinkos išteklius integruoti į darbo rinką ir joje išlaikyti, Utenos rajono savivaldybė pagal savivaldybės tarybos 2023 m. vasario 2 d. sprendimu Nr. TS-23 „Dėl Utenos rajono savivaldybės 2023 metų užimtumo didinimo programos patvirtinimo“ patvirtintą priemonių planą Utenos rajono savivaldybės 2023 m. užimtumo didinimo programai įgyvendinti skelbia darbdavių parinkimą žemiau išvardintiems laikiniesiems darbams rajono teritorijoje:
Utenos miesto ir rajono gyvenviečių gatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų, kelių, pakelių bei kitų bendrojo naudojimo teritorijų, savivaldybei priskirtos valstybinės žemės sezoniniai tvarkymo darbai (sniego valymas, pakelėse esančių krūmų šalinimas, žolės šienavimas, šiukšlių rinkimas, gėlių sodinimas ir t. t.);

Skaityti daugiau

Savivaldybių gerovės indekse Utena – tarp pirmaujančių savivaldybių

Vilniaus politikos analizės institutas paskelbė „Savivaldybių gerovės indeksą 2022“. 60 šalies savivaldybių buvo sugrupuotos į 5 kategorijas: didieji miestai, kurortai, kaimiškosios, urbanizuotos ir žiedinės savivaldybės. Utenos rajono savivaldybė patenka į urbanizuotų savivaldybių kategoriją (kartu su Marijampolės, Visagino, Mažeikių, Širvintų, Elektrėnų, Kaišiadorių, Trakų ir Šalčininkų savivaldybėmis).

Skaityti daugiau

Patvirtintas Utenos rajono savivaldybės 2023 metų biudžetas

Utenos rajono savivaldybės taryba 2023 m. vasario 2 d. sprendimu Nr. TS-4 „Dėl Utenos rajono savivaldybės 2023 metų biudžeto patvirtinimo“ patvirtino Utenos rajono savivaldybės 2023 metų biudžetą. 2023 metų biudžeto apimtis – 62603,4 tūkst. Eur.

Biudžeto pajamas ir kitus finansavimo šaltinius sudaro:
• 57891,8 tūkst. Eur pajamų;
• 3623,6 tūkst. Eur praėjusių metų nepanaudotų lėšų likutis;
• 1088 tūkst. Eur numatomų skolintis lėšų.
Biudžeto išlaidas sudaro:
• 60911,6 tūkst. Eur asignavimai programoms vykdyti;
• 1691,8 tūkst. Eur išlaidos paskoloms grąžinti.
Plačiau su patvirtintu biudžetu galima susipažinti Utenos rajono savivaldybės interneto svetainėje www.utena.lt.

Savivaldybės priimamasis

+370 389 64041