1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Tarptautinis keramikos simpoziumas – jau penktas

Rugpjūčio 22 d. Utenos rajono savivaldybėje lankėsi tarptautinio keramikos simpoziumo, vykstančio Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose, dalyviai.
Keramikos simpoziumas Leliūnuose surengtas jau penktą kartą. Į jį atvyko keramikai iš penkių pasaulio valstybių: Latvijos, Estijos, Ukrainos, Japonijos ir Lietuvos. Simpoziumas darbą pradėjo 18 d., baigs rytoj, rugpjūčio 23 d. Ši diena keramikos muziejuje bus neeilinė: iš krosnies bus išimti dalyvių juodosios keramikos dirbiniai ir surengta simpoziumo dalyvių darbų paroda. Taip pat tądien bus skaitomos paskaitos apie juodosios tradicinės keramikos techninius ypatumus.

Skaityti daugiau...

Mokslo ir žinių diena – rugsėjo 2-ąją

Informuojame, kad Mokslo ir žinių dienos šventė Utenos rajono švietimo įstaigose vyks 2019 m. rugsėjo 2 d.
Tądien: 9.00 val. – Šv. Mišios Utenos Kristaus Žengimo į dangų ir Dievo Apvaizdos bažnyčiose;
10.30 val. – naujųjų mokslo metų atidarymas rajono švietimo įstaigose.

Muziejai laukia lankytojų

2019 m. rugpjūčio 23 d. 15 val. Vytauto Valiušio keramikos muziejuje (Topolių g. 7, Leliūnai, Utenos r.) bus atverta juodosios keramikos degimo krosnis, pristatyta simpoziumo dalyvių, keramikos meistrų iš Estijos, Japonijos, Latvijos, Ukrainos ir Lietuvos darbų paroda, skaitomos paskaitos apie juodosios tradicinės keramikos technologijos ypatumus.

2019 m. rugpjūčio 24d.–rugsėjo 24 d. vyks Šiaulių krašto tautodailės paroda. Parodos atidarymas –rugpjūčio 24 d. 15 val. Vytauto Valiušio keramikos muziejuje (Topolių g. 7, Leliūnai, Utenos r.).

2019 m. rugpjūčio 7–rugsėjo 3 d. Utenos kraštotyros muziejuje eksponuojama šeštojo tarptautinio Marianos Veriovkinos simpoziumo Vyžuonėlių dvare paroda „Paryžiaus pamokos".

Susitiko Rokiškio ir Utenos merai

Rugpjūčio 21 d. Utenos rajono savivaldybėje lankėsi ir su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu susitiko Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas ir mero patarėjas Vytautas Saulis.
Susitikimo metu buvo pasidalinta patirtimi bei aptartos problemos, jaudinančios abiejų rajonų vadovus ir jų gyventojus. Buvo kalbama apie su investicijų pritraukimu susijusius iššūkius, smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, susisiekimo tarp abiejų rajonų sąlygų gerinimą. Alvydas Katinas svečiams pristatė Utenos rajono savivaldybės parengtas programas, skirtas paremti jaunas šeimas, skatinti smulkųjį ir vidutinį verslą, padėti mokiniams iki 17 m. įsidarbinti Utenos rajono įmonėse vasaros metu ir kt.
Baigiantis susitikimui buvo aptartos bendradarbiavimo tarp savivaldybių plėtros galimybės, apsikeista dovanomis.

Kokius tyrimus šeimos gydytojas gali paskirti nemokamai?

Ligonių kasos dažnai sulaukia gyventojų klausimų, kokius tyrimus šeimos gydytojas gali skirti pacientui. Taip pat teiraujamasi, ar konkretus tyrimas turi būti apmokėtas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, ar už jo atlikimą privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudęs žmogus turi susimokėti pats. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai primena, kad jei tyrimas pacientui išties reikalingas ir gydytojas tokį skiria, tuomet jis bus apmokėtas PSDF lėšomis.

Plačiau apie tai skaitykite http://www.vlk.lt/naujienos/Puslapiai/Kokius-tyrimus-šeimos-gydytojas-gali-paskirti-nemokamai.aspx

Joomla templates by a4joomla