1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Ateities politikų akademija veiklą pradės Utenoje

IMG 9639

Birželio 21 d. Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas susitiko su Ateities politikų akademijos ir pirmosios mokymų programos, startuosiančios Utenos rajone rugpjūčio 5–9 d., atstovėmis dr. Erika Godlevska, Ateities politikų akademijos idėjos autore, ir programos koordinatore Indre Norkeliūne.
Meras buvo supažindintas su Ateities politikų akademija, pristatyti turizmo ir pramogų centre „Alaušo slėnis" rugpjūčio pradžioje vyksiantys mokymai. „Akademijos vasaros stovyklai pasirinkome Uteną – laimingų žmonių kraštą, – kalbėjo dr. Erika Godlevska. – Čia puikiai dera darbo vietas kurianti pramonė ir nuostabi gamta poilsiui bei turizmui. O „Alaušo slėnis", kurį mums rekomendavo Utenos turizmo informacijos centras, geriausiai atitiko mokymo programos apimtį ir poreikius. Tikimės, kad ateities politikams iš visos Lietuvos ir užsienio tai bus puiki proga ne tik tobulintis, bet ir pažinti nuostabų Utenos kraštą, rinktis jį kaip turizmo ir atostogų lokaciją".

Skaityti daugiau...

Ilgiausios metų dienos varduvininkams – ąžuolų ir klevų vainikai

DSC 1260

Nuo seno Daugailiuose per Jonines varduvininkus vainikais pagerbiantys bendruomenės nariai šiemet nusprendė jiems padaryti staigmeną ir dėl neatidėliotinų darbų pasveikinti iš anksto – birželio 21-ąją.
„Vainikus pagal seną tradiciją reikia pinti iš klevo arba ąžuolo lapų, – sakė Utenos kultūros centro Daugailių skyriaus renginių organizatorė ir vainikų pynėja Jūratė Paliulienė. – Gaila, kad miestelyje beliko tik trys Jonai ir dvi Janinos."

Skaityti daugiau...

Skelbiamas papildomas kvietimas teikti paraiškas Utenos rajono savivaldybės medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos prevencinių priemonių diegimo Utenos rajone projektų konkursui

Utenos rajono savivaldybės administracija kviečia teikti paraiškas Utenos rajono savivaldybės medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos prevencinių priemonių diegimo Utenos rajone projektų konkursui pagal Prevencinių priemonių sąrašą. Galutinis paraiškų pateikimo terminas – 2019 m. liepos 5 d. 15.45 val. Projektų finansavimo tvarkos aprašas ir projektų paraiškos forma yra interneto svetainėje http://www.utena.lt/index.php/projektai/projekt-dokument-formos.

Išsamesnė infomacija teikiama Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriuje (220 kab., Utenio a. 4, tel. (8 389) 61599).

Retro stiliaus miesto autobusus keis „žalieji“

IMG 9565Pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos projektą „Utenos rajono vietinio susisiekimo viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas" Utenos rajono savivaldybė yra numačiusi įsigyti keturis elektrinius, vadinamuosius „žaliuosius", autobusus, kurie kursuos miesto gatvėmis. Investicijų projekto tikslas – pagerinti Utenos rajono savivaldybės viešojo transporto paslaugų kokybę ir taip paskatinti gyventojus labiau naudotis viešuoju transportu.

Skaityti daugiau...

Ligonių kasos: savivaldybės aktyviau prisideda prie dantų protezavimo eilių mažinimo

Kasmet vis daugiau Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių prisijungia prie savo teritorijos privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustų gyventojų dantų protezavimo finansavimo ir taip trumpina šių paslaugų laukimo eiles. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad pernai savo teritorijų gyventojų dantų protezavimui lėšų skyrė virš 20 miestų ir rajonų savivaldybių. „Įvedėme vieną bendrą dantų protezavimo laukiančiųjų eilę, šiemet padidinome finansavimą iki 33 mln. eurų, aktyviau prisideda ir savivalda – tai tikrai leidžia trumpinti laukimo trukmę. Džiugu, nes Lietuvoje šios paslaugos laukimo laikas sutrumpėjo nuo trejų-ketverių metų 2017 metais iki vidutiniškai dviejų-trejų metų 2019-aisiais, – sako VLK direktorius Gintaras Kacevičius, – todėl kviestume ir kitų miestų bei rajonų savivaldybes aktyviau jungtis prie savo gyventojų sveikatos priežiūros, juolab, tai daryti įpareigoja Sveikatos sistemos įstatymas".

Skaityti daugiau...

Joomla templates by a4joomla