1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Mieste jau matyti vasaros pradžios darbų rezultatai

Nors vasara daugeliui asocijuojasi su poilsiu, miestą prižiūrinčiai ir tvarkančiai įmonei „Utenos komunalininkas" pats darbymetis – kelias pastarąsias savaites darbininkai triūsia gatvėse, parkuose, daugiabučių namų kiemuose.
IMG 0015Kaip sakė Utenos miesto seniūnijos seniūnas Valentinas Vaitonis, šiltuoju metų laiku tvarkyti gatves (gatvių tinklas mieste viršija 70 km, daugiau nei 50 km sudaro šaligatviai, per 20 km - pėsčiųjų ir dviračių takai), įprasta, tačiau asfalto išdaužų daugiabučių namų kiemuose ir įvažose į juos taisymo laukta ne vienus metus. Seniūno žodžiais, lengva praėjusi žiema leido sutaupyti sniego valymui, gatvių barstymui numatytų lėšų, tad, pasitarus su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu, administracijos vadovais, nuspręsta sutaupytas lėšas skirti būtent daugiabučių namų duobėtiems kiemams tvarkyti. Šie darbai jau eina į pabaigą – asfalto išdaužos šią savaitę taisomos Aukštakalnio kvartale, eilės dar laukia Stadiono kvartalas. Iš viso šią vasarą bus sutaisyta per 2000 m2 asfalto išdaužų, ištisine asfalto danga bus padengtos 3 įvažos į kvartalų kiemus.

IMG 0025 (Custom)V. Vaitonio teigimu, net ir atliekant eilinius remonto darbus, stengiamasi taupyti. Pavyzdžiui, įrengiant šaligatvį Aukštakalnio gatvėje, dalis šios gatvės senojo šaligatvio dar pakankamai kokybiškų plytelių buvo panaudotos remontuojant J. Basanavičiaus gatvės šaligatvį, taip pat šaligatvį prie Taikos gatvės namų Nr. 4A, 36, 14. Miesto seniūnija atsižvelgia ir į gyventojų nusiskundimus, žiniasklaidos pastabas dėl tvarkytinų objektų – neseniai buvo suremontuoti laiptai, esantys prie Taikos gatvės namo Nr. 42. Ateityje miesto daugiabučių namų kvartalai bus tvarkomi kompleksiškai – Utenos rajono savivaldybės taryba jau patvirtino miesto daugiabučių namų kvartalų specialiuosius planus, kuriuose numatyta prie daugiabučių namų ar jų grupių priskirti teritorijas, taip pat įvertintos galimybės jose plėsti ar naujai įrengti infrastruktūros objektus.IMG 0029 (Custom)
Žalieji miesto plotai, kurie parkuose, skveruose, daugiabučių namų teritorijose užima per 126 ha, vasarą taip pat reikalauja daug priežiūros – šienauti per sezoną juos tenka po kelis kartus. Komunalininkai žolę pirmąkart jau nupjovė gyvenamuosiuose kvartaluose, o iki birželio mėnesio pabaigos bus nušienauti ir parkai, pakelės.
IMG 0005 (Custom)Dėmesys skiriamas ir gėlynams – jų mieste kone 0,4 ha. Neseniai naujas gėlynas papuošė įvažiavimo į miestą nuo Vilniaus pusės žiedą, dar vienas gėlynas padabino įvažiavimą į Uteną nuo Švenčionių pusės. Estetinį miesto vaizdą antrus metus keičia ir gėlėmis papuošti tiltai per upes J. Basanavičiaus, A. Baranausko, Maironio ir Gedimino gatvėse.

Joomla templates by a4joomla