1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Utenos rajono savivaldybės administracijos atstovai pagerbė žuvusius jūroje

IMG 6895Liepos 26 d. Utenos rajono savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėjas Egidijus Šinkūnas, Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė, Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vyr. specialistė Aistė Bražėnaitė ir Bendrųjų reikalų skyriaus vairuotojas Aldas Šimelis vyko į Klaipėdą, kurioje dalyvavo vainikų nuleidimo žuvusiems jūroje ceremonijoje. Utenos rajono savivaldybės administracijos atstovus į ceremoniją pakvietė Karinių jūrų pajėgų vado flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas.


IMG 6897Ceremonijoje dalyvavo gausus būrys garbių svečių. Tarp jų – ir LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jos Ekscelencija į jūrą plaukė laivu „Aukštaitis". Uteniškiai – laivu „Šakiai". Kartu su kitais vainikais į jūrą buvo nuleistas ir Utenos rajono savivaldybės administracijos vainikas.
Žuvusiųjų jūroje pagerbimo ceremonija – tradicinis Jūros šventės renginys, kuriame pagerbiami iš jūros negrįžę žmonės, paaukoję savo gyvenimą garsinant Lietuvą, puoselėjant ir kuriant mūsų šalies jūreivystės istoriją. Ši ceremonija yra kasmetinė, viena seniausių ir gražiausių Jūros šventės tradicijų, gimusi 1934 metais. Utenos rajono savivaldybės administracijos delegacija turėjo unikalią galimybę aplankyti patrulinį laivą „Sėlis", „Žemaitis" ir „Jotvingis". Šventės metu uteniškius visur lydėjo patrulinio laivo „Sėlis" vadas Piotr Dukel.
Su laivo „Sėlis" įgula Uteną sieja ilgametė draugystė. Laivo krikštamotė – Utenos rajono savivaldybė. Įgulos atstovai kasmet dalyvauja Utenos miesto šventėje. Ir šiais metais, rugsėjo 6 d., laivo „Sėlis" komanda yra laukiama miesto gimtadienyje.

IMG 6972

Joomla templates by a4joomla