1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje – aktualūs šiandienos klausimai

IMG 6171Liepos 29 d. Utenos rajono savivaldybės administracijoje buvo surengtas Ekstremalių situacijų komisijos (ESK) posėdis, kuriame buvo apsvarstyti aktualūs klausimai, susiję su situacija šalyje ir Utenos rajone dėl afrikinio kiaulių maro, prevencinių priemonių, siekiant užkirsti kelią ligos viruso plitimui, vykdymu, gyvūnų gaišenų užkasimo vietų seniūnijose nustatymu ir lankymosi miškuose apribojimu ar uždraudimu, įsivyravus dideliam gaisringumui.


IMG 6174Posėdyje dalyvavo ESK, Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) nariai, seniūnai, valstybinių įstaigų,įmonių, organizacijų atstovai, medžiotojai bei medžiotojų klubų vadovai.

Linas Tiškus, Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkas, pristatė susirinkusiesiems dėl afrikinio kiaulių maro susiklosčiusią situaciją Utenos rajone ir šalyje, kalbėjo apie ligos požymius, kilmę, paplitimą. Jonas Slapšinskas, ESK pirmininkas, savivaldybės administracijos direktorius, pritarė pranešėjui, kad susidariusi situacija yra rimta ir būtina dėti visas pastangas, kad virusas neišplistų. Vienas iš būdų – priemonių, numatytų Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko-valstybinio veterinarijos inspektoriaus 2014 m. vasario 19 d. įsakyme „Dėl afrikinio kiaulių maro prevencijos priemonių taikymo Utenos savivaldybės teritorijoje", vykdymas. Išklausius pasisakymus buvo nutarta, kad stambieji rajono kiaulių ūkiai (6 ūkiai, apie 480 kiaulių) privalo laikomas kiaules paskersti ar realizuoti ne vėliau kaip iki 2014 m. rugpjūčio 12 d. Smulkieji kiaulių laikytojai (apie 130 kiaulių laikytojų, auginančių po 1–8 kiaules) kiaules privalo paskersti ar realizuoti iki 2014 m. rugpjūčio 27 d. VĮ „Utenos regiono keliai" ir jos gamybiniam padaliniui „Utenos kelių tarnyba" buvo pavesta suaktyvinti įmonės priežiūrai priskirtų magistralinių, krašto bei rajono kelių pakelėse, automobilių stovėjimo ir poilsio aikštelėse paliekamų komunalinių atliekų surinkimo, tinkamo jų tvarkymo užtikrinimą. Medžiotojai ir medžiotojų klubai buvo įpareigoti iki 2014 m. rugpjūčio 8 d. pateikti Utenos VMVT, Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentui ir Utenos rajono savivaldybės administracijai patikslintą informaciją apie šernų skaičių medžioklės plotuose, o UAB „Utenos komunalininkas" – paruošti darbo jėgos, technikos bei medžiagų resursus, reikalingus šernų gaišenų surinkimui ir saugiam pristatymui į utilizavimo vietą.
Svarstant gyvūnų gaišenų užkasimo vietas seniūnijose buvo nutarta naujas vietas įrengti Saldutiškio sen. Akmeniškio kaime, Leliūnų sen. Baravainių kaime, Užpalių sen. Dumbravos kaime, Daugailių sen. Nuodėgulių kaime, Vyžuonų sen. Pašilių kaime ir Tauragnų sen. Papirčių kaime.
IMG 6180Kalbant apie lankymosi miškuose apribojimą ar uždraudimą VĮ „Utenos miškų urėdija" miškų urėdo pavaduotojas Valentinas Merkys informavo, jog šiuo metu Utenos rajono teritorijos miškuose vyrauja IV klasės miškų gaisringumas, kaimyniniame Molėtų rajone – III klasės. Sausiems ir karštiems orams išsilaikius dar artimiausias 5–6 dienas galime sulaukti ir V klasės gaisringumo, tuomet jau gali būti keliamas klausimas dėl uždraudimo. Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Olegas Kovalevskis posėdžio dalyviams pateikė informacija, jog iškvietimų į gaisrus nepadažnėjo. Įsivyravus sausiems orams atvirose teritorijose kilo penki gaisrai, miško teritorijoje – nė vieno. Tad buvo nutarta, kad laikinas apribojimas ar uždraudimas lankytis miškuose bus skelbiamas tik tuomet, jei įsivyraus V klasės miškų gaisringumas. Utenos rajono gyventojai apie padidėjusį gaisrų pavojų miškuose ir kaip elgtis miške sausros metu bus nuolat informuojami savivaldybės internetinėje svetainėje.

Joomla templates by a4joomla