1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Taikos bėgimo dalyviai – Utenoje

IMG 6263Liepos 31 d. Uteną pasiekė Pasaulinio taikos bėgimo (Peace run 2014) dalyviai, pradėję savo bėgimą per Europą vasario mėnesį Portugalijoje ir baigsiantys Serbijoje spalį. Iš viso bėgikai nubėga apie 24 tūkst. km.

 

 

 

 

 


IMG 6274Utenio aikštėje trylika bėgikų pasitiko Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius, mero patarėjas Henrikas Zabiela, Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Gražys. Bėgikams buvo paruošta vandens atsigaivinti ir pasistiprinti vaisiais. Taikos bėgimo dalyviai į Uteną atbėgo iš Zarasų, iš Utenos jų kelias driekėsi į Molėtus ir Vilnių. Baigę bėgimą Lietuvoje, toliau jie bėgs per Baltarusiją ir kitas valstybes. Bėgimo dalyviai – įvairių Europos valstybių atstovai: Vokietijos, Serbijos, Makedonijos, Austrijos, Ukrainos, Vengrijos ir kt. Lietuvoje prie Taikos bėgimo dalyvių prisijungė ir trys bėgikai iš Kauno, bėgsiantys tik per Lietuvą. Kaip sakė grupės vadovas, austras D. Renner, grupės sudėtis nuolat keičiasi. Kiekvienoje valstybėje prie jų prisijungia vis nauji bėgikai, bėgantys kartu kurį laiką. Vėliau juos pakeičia kiti. Bėgti susiruošia įvairaus amžiaus žmonės. Pasak vadovo, jokių rėmėjų jie neturi, viską organizuoja savo lėšomis, o bėgimo dalyviai bėga savo atostogų sąskaita.
IMG 6296Svarbus Taikos bėgimo atributas – taiką simbolizuojantis liepsnojantis fakelas, nešamas visą bėgimo laikotarpį. Garbė palaikyti jį savo rankose teko visiems Utenos rajono savivaldybės administracijos atstovams, sutikusiems bėgikus. Fakelas buvo perduotas palaikyti ir Utenio aikštėje buvusiems miestelėnams. Bėgikai, perspėję, kad nėra geri dainininkai, atliko ir savo himną – Taikos giesmę.
Dalindamiesi įspūdžiais apie Uteną, bėgikai sakė, kad miestas jiems labai patiko. Tai jaukus, tvarkingas, žalias miestas. Ir labai svetingi žmonės.

Joomla templates by a4joomla