1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Mėgėjų teatrų režisierių kvalifikacijos tobulinimo programos kūrybinė stovykla-laboratorija „Vasaros teatro akademija"

2014 08 04 Indubakiai (1)2014 m liepos 28 d. – rugpjūčio 4 dienomis Indubakių k., Saldutiškio sen., Utenos rajone vyko mėgėjų teatrų režisierių kvalifikacijos tobulinimo programos kūrybinė stovykla-laboratorija „Vasaros teatro akademija". Pageidaujantieji dalyvauti kūrybinėje stovykloje turėjo išsiųsti dalyvio anketą Lietuvos liaudies kultūros centro, Teatro poskyrio vyr. specialistui Ramūnui Abukevičiui. Vilko muziejaus erdvės tradiciškai atsivėrė Lietuvos mėgėjų teatrų režisieriams. Į mokymus po atviru dangum susirinko margaspalvis menininkų būrys iš Vilniaus, Marijampolės, Rietavo, Kauno, Švenčionių, Pasvalio, Kupiškio, Kelmės, Zarasų, Utenos ir Rygos.

Kvalifikacijos tobulinimo programoje buvo siūloma sustiprinti mėgėjų teatrų vadovų kompetencijas režisūros teatrinėje raiškoje. Užsiėmimus apie scenografiją ir kaukių panaudojimą teatre vedė Kelmės teatro režisierius Algimantas Armonas. Žaismingus mokymus apie aktorinę raišką pasiūlė panevėžietis aktorius Vidmantas Fijalkauskas, Kupiškio kultūros centro režisierė, teatro magistrė Vita Vadoklytė. Viešnia iš Latvijos, garsioji režisierė Edīte Neimane (Riga) šioje stovykloje jau septintus metus iš eilės dalijasi savo patirtimi.

2014 08 04 Indubakiai (2)Erdvės pajautimo ir plastikos technikos pratimų pagal japonų ir rusų metodikas mokė aktorė Gabrielė Kuodytė. Muzikos sampratos temomis kalbėjo kompozitorius Raimundas Eimontas. Lektorius išreikšdamas gilų žvilgsnį į muzikos grynumą, su dalyviais aptarė metodus leidžiančius kurti, panaudoti ir perteikti muzikos meno apraiškas.
Laisvalaikiu kūrybinės stovyklos-laboratorijos „Vasaros teatro akademija" dalyviai mėgavosi vakarais prie laužo, maudynėmis Kemešio ežere ir žinoma, bendravimu. Dalyvių maitinimu besirūpinanti zarasiškė Eglė Vaitkevičienė atsisveikinimui visiems pasiūlė vilnos vėlimo pamokėles.
Pasibaigus stovyklai įvyko nuotaikingo spektaklio „Nei velnio nebijau" premjera. Sujungę vykusius mokymus į visumą, režisieriai žaismingai pritaikė žinias praktiškai, panaudodami Kelmės teatro režisieriaus A.Armono atsivežtą scenarijų, kaukes ir kostiumus. Aplodismentų negailėjo į premjerą atskubėję kaimynai, o Utenos raj. savivaldybės administracijos Kultūros sk. vyr specialistė Zita Mackevičienė palinkėjo stovyklos koordinatoriui Ramūnui Abukevičiui ir visam būriui teatralų sėkmės puoselėjant teatro meną ir ugdant naujus talentus.

Joomla templates by a4joomla