1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Informacija apie pradėtą rengti kraštovaizdžio tvarkymo projektą „Želdynų teritorijos formavimas ir kraštovaizdžio būklės gerinimas Vyžuonaičio parke“

Informuojame, kad pradedamas rengti kraštovaizdžio tvarkymo projektas „Želdynų teritorijos formavimas ir kraštovaizdžio būklės gerinimas Vyžuonaičio parke"
• Projekto parengimo užduotis:
Vyžuonaičio parko tvarkymo projekte numatyti:
1. Pietinės ežero pakrantės tvarkymą: atlikti kraštovaizdžio tvarkomuosius kirtimus - menkaverčių medžių ir krūmų šalinimą (1,5 ha teritorijoje), paliekant vertingesnius medžius, ežero pakrantėje augančių vandens augalų (nendrių ir kt.) dalinį šalinimą, žolės šienavimą, vejos įrengimą, medžių ir krūmų sodinimą. Pietinė parko dalis turi būti natūrali.
2. Taką apeiti aplink ežerą, kuris jungtųsi su jau suprojektuotais takais. Projektuojami mediniai, perdirbto plastiko, pontoniniai ir /arba atsijų takai su perdirbto plastiko bortais. Siūloma pietinėje parko dalyje numatomą taką projektuoti: sausumoje – 1,5 m pločio atsijų dangos su perdirbto plastiko bortais, palei kranto liniją – medinio impregnuoto pakloto ant polių kurio plotis ne mažiau kaip 1,2 m, vandenyje – medinio impregnuoto pakloto ant pilnavidurių pontonų ne siauresnį nei 1,2 m pločio (žr. pridedamą schemą Nr. 2 „Naujai projektuojami ir numatomi įrengti takai Vyžuonaičio parke" takas Nr. V-1).


3. Parengtame UAB „Želdynai" techniniame projekte numatytiems ant šlaito įrengiamiems laiptams ir terasoms suprojektuoti papildomą laiptų maršą patekimui nuo trasos Nr. 10 į Nr.9 trasą bei pratęsti apie 15 m terasos trasą Nr. 9 (trasų numeriai nurodyti techninio projekto S3-84-TP-SP-3 brėžinyje). Naujai projektuojamų laiptų konstrukcija analogiška numatytai UAB „Želdynai" techniniame projekte. Terasos pratęsimo konstrukcija analogiška terasos, kuri pratęsiama, konstrukcijai. Numatomi įrengti laiptai ir terasa pažymėti pridedamoje schemoje Nr.1 „Numatomo terasos pratęsimo ir papildomų laiptų įrengimo vieta".
4. Taką Vyžuonėlės upelio kairiąja pakrante nuo Birutės gatvės iki Eimučio gatvės. Projektuojamas takas nuo Eimučio gatvės iki Liudo Giros gatvės 1,5 m. pločio, atsijų danga su perdirbto plastiko bortais, o nuo Liudo Giros gatvės iki Birutės gatvės – tik apie 0,75 m - 1 m pločio, dėl per arti upelio suformuotų privačių žemės sklypų (žr. pridedamą schemą Nr. 2 „Naujai projektuojami ir numatomi įrengti takai Vyžuonaičio parke" takas Nr. V-2).
5. Nustatyti Vyžuonos (Vyžuonėlės) upelio vagos dumblo valymo tikslingumą, būdč, priemones.
6. Želdinių pertvarkymą (kirtimą, sodinimą) teritorijoje prie Vyžuonėlės upelio ( 0,7 ha) ir apie 50 vnt. medžių (juodalksnių) sodinimą. Sodinami medžiai apie 1,00 m aukščio.
7. Numatyti parko sklypo atribojimą želdiniais nuo privačių žemės sklypų.
8. Atlikti parko teritorijoje augančių žolinių augalų tyrimą ir vertinimą. Yrimas atliekamas visoje parko teritorijoje, parenkant 10 charakteringų 1 kv.m. dydžio plotelių – ežero pakrantėje, šlaite, upelio pakrantėje.
9. Techninis projektas turi būti parengtas vadovaujantis Atskirųjų ir priklausomųjų želdynų kūrimo ir tvarkymo projektų rengimo tvarkos aprašu, Statybos įstatymu, techniniais reglamentais ir kitais statybas reglamentuojančiais normatyviniais dokumentais.
10. Pageidaujamos projektuojamo objekto charakteristikos: šlapiose vietose dangų konstrukciją parinkti pagal gamtines sąlygas, takus projektuoti atsijų su perdirbto plastiko bortais. Reikiamose vietose spręsti žemės paviršiaus pakėlimą, lietaus vandens pašalinimą iš teritorijos, pralaidų įrengimą.

Projekto organizatorius:
Utenos rajono savivaldybės administracija, (Utenio a.4, Utena, tel.: (8 389)61600, faksas: (8 389 ) 61615, el. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. . Informaciją teikia: Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistė Jūratė Paragytė , tel.: (8 389) 63990, el. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus specialistas Rolandas Maniušis, tel. (8 389) 43518, el. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Projekto rengėjas:
UAB „Želdynai", Ratnyčios g. 17-1, 44418 , Kaunas, tel. (8 37) 742069
el. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. . Projekto vadovas: Vainius Pilkauskas, tel. (8 652) 45364

Joomla templates by a4joomla