1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Miesto šventės atgarsiai – užsienio partnerių padėkos ir linkėjimai merui, Utenai ir jos gyventojams

2014 10 09 Rugsėjo 6 d. Utenoje nušurmuliavo, nuaidėjo 753-iasis miesto gimtadienis, kuris dovanojo daugybę gerų emocijų, pakilią nuotaiką, bendravimo džiaugsmą ir malonias staigmenas. Šventė išsiskyrė savo spalvingumu, renginių gausumu, koncertu skambumu. Jos organizatorius ypač džiugino žmonių, atėjusių paminėti 753-iojo gimtadienio, gausa. Į šventę suėjo, suvažiavo ne tik uteniškiai: svečių buvo sulaukta ir iš kaimyninių rajonų, ir iš tolimesnių Lietuvos kraštų. Bene maloniausiai nuteikė užsienio partnerių delegacijų noras atvykti į Utenos gimtadienį. Jų šiųmetinėje šventėje sulaukta net septynių. Atvyko seni bičiuliai iš Trebon (Čekija), Chelmo (Lenkija), Preilių (Latvija), Glubokoje (Baltarusija) miestų. Uteną pasveikino seniai joje nebuvę, bet laukti partneriai iš Pontinijos (Italija): miesto Tarybos prezidentas Silvio Giuseppe Belli, miesto savivaldybės Sporto departamento vadovas Gianluca Cengia, Prekybos ir turizmo departamento vadovas Fernando Ronci. Plėsdama bendradarbiavimą su užsienio valstybėmis, Utena surado ir naujų draugų. Tai – Šveicarijos Interlakeno miestas ir Latvijos Rezeknės miestas.

Gimtadienyje dalyvavo Interlakeno atstovas Hans-Rudolf Burkhard, Interlakeno mero pavaduotojas, bei atstovai iš Rezeknės: miesto tarybos pirmininko pavaduotojas miesto vystymo ir investicijų klausimais Aleksej Stec, miesto savivaldybės tarptautinių projektų vadovė Natalija Jupatova, Viešųjų ryšių skyriaus l.e.p vedėja Marina Sokolova. Žinoma, kaip ir kiekvienais metais gimtadienyje dalyvavo karinio jūrų laivyno laivo „Sėlis" įgulos atstovai.
Po miesto gimtadienio Utenos rajono savivaldybė sulaukė užsienio partnerių padėkos laiškų, adresuotų Utenos rajono savivaldybės merui Alvydui Katinui. Glubokoje rajono Tarybos pirmininkė Galina Vladimirovna Unukovič, dėkodama už šiltą priėmimą, dėmesį ir galimybę dalyvauti Utenos miesto šventėje, pastebi, kad baltarusiai liko sužavėti miesto jaukumu ir švarumu, taip pat puikiu šventės organizavimu. „Neabejoju, kad mums suteikta galimybė susipažinti su Utenos rajono savivaldybės darbo patirtimi bus tvirtas pagrindas tolesnio regionų bendradarbiavimo plėtrai, – rašė Glubokoje rajono Tarybos pirmininkė. – Džiaugsimės naujais susitikimais savo rajone."
Trebon miesto vicemeras Zdenek Mraz savo laiške rašė: „Norėčiau išreikšti padėką už kvietimą atvykti į Utenos 753-iojo gimtadienio paminėjimą. Buvo malonu vėl susitikti su Jumis ir praleisti keletą dienų Jūsų kompanijoje. Viešnagė Utenoje nebuvo ilga, bet namo mes parsivežėme gausybę nepamirštamų įspūdžių. Aš tikiuosi, kad rasite laiko atvažiuoti į Trebon miestą, kuriame Jums, kaip ir mums Utenoje, taip pat netrūks veiklos. Džiaugiuosi 20 metų trunkančia Utenos ir Trebon miestų draugyste, o šiltas mūsų delegacijos priėmimas Utenoje įtikino, kad ši draugystė tęsis ir ateityje. Nuoširdžiai noriu padėkoti visiems, kurie mus lydėjo ir buvo su mumis šventiniuose renginiuose".
Chelmo miesto viceprezidentas Stanislaw Mosčicki savo ir visos delegacijos vardu taip pat dėkoja merui Alvydui Katinui už kvietimą dalyvauti Utenos miesto šventėje. „Mes iki šiol prisimename nuostabų ir nuolat besiplečiantį miestą, jo puikius ir draugiškus žmones, įdomius susitikimus ir diskusijas bei įspūdingus šventės renginius. Linkiu Jums ir Utenos gyventojams kuo didžiausios sėkmės".

Joomla templates by a4joomla