1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Trijose rajono gyvenvietėse įgyvendinami projektai

Nors kai kurie vasaros darbai kol kas tik planuojami, tačiau trijų seniūnijų bendruomenės pokyčių Sudeikiuose, Kuktiškėse ir Kirdeikiuose viliasi jai dar nesibaigus – šiose gyvenvietėse pagal Utenos regiono vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos „Gyvenimo kokybė kaimo vietovėse ir kaimo ekonomikos įvairinimas" I prioriteto „Utenos rajono kaimo infrastruktūros, verslo ir amatų plėtra" 1.1 priemonę „Kaimų atnaujinimas ir plėtra" įgyvendinami projektai.
Utenos rajono savivaldybės administracija tikisi, kad projektas „Sudeikių miestelio Aukštaičių gatvės viešosios erdvės infrastruktūros sutvarkymas" sulauks ne tik Sudeikiuose gyvenančių žmonių, bet ir poilsiauti prie Alaušo ežero atvykstančių svečių įvertinimo – čia planuojama atnaujinti Aukštaičių gatvę. Iki šiol į miestelį suplūstantys poilsiautojai automobilius būdavo priversti statyti šios centrinės gatvės kelkraščiuose, taip trukdydami eismui, be to, vaikščioti pėstiesiems taip pat nebuvo saugu – didelėje gatvės dalyje šaligatvių tiesiog nebuvo, o dalyje buvusių šaligatvių atkarpų plytelės buvo ištrupėjusios. Rekonstruojant apie 480 m gatvės, iš abiejų jos pusių bus atnaujinti esantys ir tiesiami nauji šaligatviai, sprendžiama ir automobilių statymo problema – gatvėje jiems bus įrengtos 27 vietos, dar keliolika jų tilps miestelio centre įrengtoje aikštelėje. Projektui, kurio investicijos nukreiptos miestelio patrauklumui didinti, yra skirta 732 tūkst. Lt.

Vasaromis įvairiau organizuoti kultūros renginius, šventes, aktyviau poilsiauti galės ir kuktiškiečiai, jau seniai norėję miestelyje turėti gražų ir jaukų gamtos kampelį. Galimybė Kuktiškėse įrengti apie 5 ha ploto parką atsirado Utenos rajono savivaldybės administracijai pateikus projekto „Kuktiškių miestelio parko infrastruktūros įrengimas" paraišką ir gavus 762 tūkst. Lt jam įgyvendinti. Parkui numatytoje vietoje lyginamas gruntas, kertami nevertingi želdiniai, valomas užpelkėjęs tvenkinys, kurio salelėje bus įrengta pavėsinė, o iki salelės nutiestas tiltelis. Bus sutvirtinti ir per parką tekančio Vyžintos upelio krantai. Vaizdas visai pasikeis, kai sužaliuos pasėta veja, bus nutiesti dviračių ir pėsčiųjų takeliai, o šalia pastatyti suoliukai, šiukšliadėžės, įrengtas apšvietimas, viešasis tualetas.
Prie Aukštaitijos nacionalinio parko esantys Kirdeikiai taip pat laukia įkurtuvių – baigus 636 tūkst Lt vertės projektą „Kirdeikių mokyklos-darželio remontas ir pritaikymas bendruomenės poreikiams", vasaros pabaigoje po vienu stogu atnaujintose buvusio darželio-mokyklos patalpose turėtų įsikurti paštas, biblioteka, medicinos punktas, čia repetuos meno saviveiklininkai, bus rengiamos bendruomenės šventės. Pakeitus langus, apšiltinus sienas, stogą, suremontavus šilumos ir vėdinimo sistemą, atlikus elektros, vidaus vandentiekio ir nuotekų sistemos montavimo darbus, įsigijus sporto inventorių, Kirdeikių žmonėms ir šį kraštą pamėgusiems vasarotojams bus patogu gauti reikalingas paslaugas, tenkinti kultūrinius poreikius.

Joomla templates by a4joomla