1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Informacija dėl valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų teikimo 2018 m.

individual-house-for-sale-in-chennai-500x500Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. vasario 15 d. įsakymu Nr. A1-63 patvirtinti valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų teikimo 2018 metais limitai kredito įstaigoms.
Valstybės iš dalies kompensuojamus būsto kreditus 2018–2020 m. teiks šios kredito įstaigos >>>

Kreditų limitai paskirstyti tarp kredito įstaigų, nenustatant atskirų limitų savivaldybėms.
Valstybės iš dalies kompensuojami būsto kreditai nuo kitų būsto kreditų skiriasi tuo, kad šiais kreditais pasinaudojusiems asmenims valstybė padengia 10 arba 20 proc. kredito sumos, kai kredito gavėjai turi teisę i valstybės paramą būstui įsigyti bei priklauso toliau nurodytoms asmenų grupėms, arba 10–20 proc. kredito likučio sumos, kai kredito gavėjai nurodytoms asmenų grupėms nėra priskiriami kredito gavimo metu, bet tampa priskirtinais kredito sutarties galiojimo metu.


Asmenų grupės, kurioms valstybė kompensuoja dalį būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) >>>

Valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų suma neturi būti didesnė kaip:
• Asmeniui be šeimos - 53 000 Eur;
• Dviejų ar daugiau asmenų šeimai - 87 000 Eur;
• Nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti, neatsižvelgiant i asmens šeiminę padėti - 35 000 Eur.
Parama būstui įsigyti teikiama asmenims (šeimoms), kurie atitinka šiuos reikalavimus:
1. deklaruoja gyvenamąją vietą Utenos rajono savivaldybėje;
2. Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka už kalendorinius metus deklaruoto turto vertė ir pajamos, kurios, vadovaujantis Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 17 straipsniu, įskaitomos į asmens ar šeimos gaunamas pajamas, neviršija šių pajamų ir turto dydžių >>>

3. įsigyja pirmą tinkamą būstą Lietuvos Respublikos teritorijoje arba atitinka vieną iš šių sąlygų:
3.1. neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma;
3.2. turi ar turėjo nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas (visų Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise turimų ir (arba) vienu metu turėtų būstų naudingųjų plotų suma), tenkantis (tenkanti) vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis (mažesnė) kaip 14 kvadratinių metrų, arba turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų. Parama teikiama būstui įsigyti arba nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti;
3.3. neįgalusis ar šeima, kurioje yra neįgalusis, nuosavybės teise turi būstą, nepritaikytą neįgaliųjų poreikiams. Parama teikiama tik nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti pritaikant neįgaliųjų poreikiams.
Asmuo (šeima), pageidaujantis gauti pažymą apie teisę į valstybės paramą būstui įsigyti, turi pateikti savivaldybės administracijos direktoriui adresuotą nustatytos formos rašytinį prašymą. Su prašymu pateikiami šie dokumentai:
1. savivaldybės administracijos pažyma apie asmens deklaruotą vietą (šeimos atveju - visų šeimos narių);
2. metinė gyventojo (šeimos) turto deklaracija (įskaitant gautas pajamas) už kalendorinius metus;
3. valstybės įmonės Registrų centras pažyma apie nuosavybės teise turimą ar turėtą nekilnojamąjį turtą (šeimos atveju - visų šeimos narių);
4. prireikus - neįgalumą, likusių be tėvų globos asmenų statusą patvirtinantys dokumentai;
5. asmens (šeimos narių) paso, asmens tapatybės kortelės, gimimo liudijimo, prireikus - ištuokos liudijimo, mirties liudijimo kopijos.
6. Kreditavimo sutartis (jei būsto kredito gavėjas teisę į subsidiją įgyja jau gavęs būsto kreditą).
Dėl pažymų apie teisę į paramą būstui įsigyti išdavimo, prašome kreiptis į Utenos rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyrių (kab. 313, III aukštas, Utenio a. 4, Utena), į vyr. specialistę Zitą Paškonienę, tel. nr. 8 389 64032, el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

 

 

Joomla templates by a4joomla