1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Meras Alvydas Katinas: „Svetainė ir programa – ne viešųjų ryšių akcija, jos turi veikti ir veiks realiai“

IMG 3671Balandžio 12 d. Utenos rajono savivaldybėje įvyko spaudos konferencija pavadinimu „Misija Utena 2018", kurioje buvo pristatyta Utenos rajono savivaldybės pagal Lietuvos savivaldybių asociacijos projektą „Globalūs regionai" sukurta internetinė svetainė globali.utena.lt bei Utenos rajono savivaldybės emigracijos, nedarbo mažinimo ir paramos jaunai šeimai programa.
Konferencijoje dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius, patarėjai Henrikas Zabiela ir Gintautas Petravičius, Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus specialistas (sugrįžimų koordinatorius) Paulius Čyvas, Utenos rajono savivaldybės tarybos nariai, iš Belgijos grįžęs ir Utenoje verslą pradėjęs Martynas Maniušis, Utenos rajono seniūnai, Utenos rajono savivaldybės administracijos skyrių vedėjai, Utenos rajono savivaldybės administracijos socialinių partnerių, jaunimo, nevyriausybinių organizacijų, žiniasklaidos atstovai.


Spaudos konferenciją buvo transliuojama tiesiogiai, ją buvo galima stebti www.utena.lt/ transliacijos.utena.lt/VideoV3/.
Konferenciją pradėjo ir moderavo sugrįžimų koordinatorius Paulius Čyvas. Specialistas kalbėjo apie Utenos rajono demografinę situaciją, emigracijos ir imigracijos situaciją Utenos rajone bei Lietuvoje, pristatė projektą „Globalūs regionai" ir supažindino susirinkusiuosius su startuojančia interneto svetaine globali.utena.lt. Kaip minėta, svetainė sukurta pagal Lietuvos savivaldybių asociacijos projektą „Globalūs regionai", kuriuo siekiama išplėsti Lietuvos ribas integruojant išvykusius Lietuvius į savo gimtojo miestelio, miesto gyvenimą, suteikiant galimybę prisidėti kuriant miestelio ekonominę gerovę, viešinant regiono potencialą. Paulius Čyvas pristatė globali.utena.lt ypatumus. Tai ir rengiami emigravusių bei grįžusių iš emigracijos uteniškių registrai, kartu su Utenos verslo informacijos centru kuriama įsidarbinimo sistema, padėsianti norintiems sugrįžti susipažinti su galimybėmis įsidarbinti, sužinoti, kokių profesijų darbuotojai reikalingi Utenos rajono įmonėms ir kt. Jau dabar yra įsteigta „Globali Utena" Facebook grupė, kurioje išvykusieji gali bendrauti, dalintis patirtimi, siūlyti savo idėjas. Interneto svetainėje – visa informacija apie Uteną, Utenos rajoną, galimybes jame gyventi, dirbti, investuoti. atostogauti, ilsėtis.
– Su kai kuriais išvykusiais jau dabar yra gaudžiai bendradarbiaujama, – sakė Paulius Čyvas. – Besidominčių galimybėmis sugrįžti ir gyventi bei dirbti Utenoje atsiranda kasdien. Štai vakar su manim susisiekė mūsų kraštietis, buvęs emigrantas, ilgą laiką gyvenęs Švedijoje. Džiugu, kad jis grįžo ir planuoja Utenoje įleisti šaknis.
Savo gyvenimo užsienyje patirtimi pasidalijo buvęs emigrantas Martynas Maniušis, šiuo metu dirbantis Utenos daugiafunkciame sporto centre treneriu ir turintis dviračių nuomos verslą. Martynas Maniušis kalbėjo apie gyvenimą Belgijoje, grįžimo į Lietuvą ir Uteną aplinkybes, pagalbą, kurią jam suteikė Utenos rajono savivaldybė, plėtojant minėtą verslą. „Utena yra labai patogus ir tinkamas gyventi miestas jaunoms šeimoms, – sakė svečias. – Man, jaunam tėčiui, yra svarbu, kad mano vaikai galėtų lankyti netoli namų esantį vaikų darželį, o vėliau ir mokyklą. Taip ir atsitiko: mes savo vaikui be problemų pasirinkome tą ikimokyklinio ugdymo įstaigą, kurią norėjome".
Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas kalbėdamas akcentavo, kad kuriant interneto svetainę ir programą, daugiausia dėmesio buvo skiriama ne viešųjų ryšių akcijai, stengiantis pasigirti, kad štai, kaip mes dirbame, o tam, kad ir svetainė, ir programa veiktų realiai ir tikrai sudarytų sąlygas išvykusiems grįžti, o čia gyvenantiems neišvykti. „Apie Utenos rajono savivaldybės emigracijos, nedarbo mažinimo ir paramos jaunai šeimai programos kūrimą pradėjome galvoti jau 2016 m., kai pasirašiau įsakymą dėl darbo grupės sudarymo, – kalbėjo meras. – Kodėl ji pasirodė tik šiais metais? Buvo daug priežasčių. Norėjosi atkreipti valstybės dėmesį, kad galvojant apie problemų sprendimo būdus reikia sėsti už bendro stalo su savivalda, pasidalinti funkcijomis, finansiniais ir žmogiškaisiais ištekliais ir realiai pradėti spręsti nedarbo, emigracijos mažinimo, jaunos šeimos rėmimo politikos klausimus. Manau, kad kai Utenos rajono savivaldybė suplanavo kurti tokią programą, valstybė apie ją dar negalvojo". Meras pakvietė visus aktyviai dalyvauti svetainės ir programos tobulinime, teikti pasiūlymus, pastabas, idėjas, taip pasirūpinant ne tik savo, bet ir visos bendruomenės gerove.
Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, pagrindinė programos kūrėja, apžvelgė „Emigracijos, nedarbo mažinimo ir paramos jaunai šeimai programą". Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Romualda Serbentienė pristatė „Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programą", kalbėjo apie tiesioginių užsienio ir vidaus investicijų pritraukimo skatinimą, smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą, užtikrinant gyventojų užimtumą ir kt. Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas pasidalino galimybėmis iš užsienio grįžusiems vaikams, nemokantiems ar prastai kalbantiems lietuviškai, mokytis bendrojo lavinimo mokyklose, vaikų užimtumo ir poilsio organizavimu mokinių atostogų metu, priimant į vasaros poilsio stovyklas emigrantų vaikus ir suteikiant jiems galimybes lavinti lietuvių kalbos įgūdžius, ir kt.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla