1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Alumnų iniciatyvos gimtajai Utenai

2018-04-14 renginysSaulėtą balandžio 14-osios popietę į Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salę rinkosi nemažas būrys Utenos alumnų – studijuoti, dirbti ar keliauti į užsienio šalis ar kitus Lietuvos miestus išvykusių jaunuolių. Tarp jų buvo ir grįžusių ar jau seniai šaknis mūsų mieste įleidusių vietinių, dar kartą patvirtinusių, jog Utena – puikus miestas skleisti savo idėjas.
Susitikimas buvo organizuotas City Alumni iniciatyva, kurios koordinatorė – uteniškė Marija Šaraitė. City Alumni – tai socialinė platforma, skirta suvienyti iš to paties miesto, miestelio ar regiono kilusius asmenis bendrai veiklai gimtojo miesto labui. Jos tikslas – sujungti iš savo miesto išvykusius, tačiau jam neabejingus žmones su gimtąja bendruomene ir paskatinti bendrauti, kurti, veikti kartu. Jau kurį laiką sėkmingai veikia City Alumni uteniškių Facebook grupė, kurioje kraštiečiai gali dalintis savo iniciatyvomis, organizuojami bendri mokymai, neformalūs vakarai.


Balandžio 14-osios susitikimą moderavo Lukas Benevičius, verslo vadovų ir švietimo konsultantas. Po trumpo susipažinimo alumnai buvo suskirstyti į grupes, kuriose vykdė praktines užduotis: turėjo identifikuoti skaudžiausias Utenos krašto problemas, pasiūlyti jų sprendimo būdus ir visa tai kuo išradingiau perteikti ant baltų popieriaus lapų. Trys grupės pateikė begalę pasiūlymų, susijusių su Utenos įvaizdžio gerinimu, teigiamos socialinės aplinkos kūrimu, užimtumo didinimu. Kiekviena grupelė įsipareigojo įgyvendinti savąjį projektą, tad tikimės, kad alumnų iniciatyvos jau artimiausiu metu prisidės prie geresnės aplinkos Utenoje kūrimo.
Susitikime dalyvavo ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus specialistas (sugrįžimų koordinatorius) Paulius Čyvas, trumpai pristatęs pagal Lietuvos Savivaldybių asociacijos vykdomą programą „Globalūs regionai" sukurtą internetinį puslapį globali.utena.lt, galimybę jame registruotis, siūlyti idėjas ir taip prisidėti prie globalių uteniškių bendruomenės.

Joomla templates by a4joomla