1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

206Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga spaudos leidėjus, laikraščių redaktorius, žurnalistus, Utenos radijo ir Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos darbuotojus pagerbė rajono vadovai. Į kūrybinių industrijų centrą „Taurapilis" susirinkusius gimtojo žodžio puoselėtojus pasveikino Utenos rajono meras Alvydas Katinas. Su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena kolegas pasveikino ir prasmingus žodžius išsakė leidyklos „Utenos Indra" vadovai, laikraščių „Utenos diena", „Utenis", „Utenos apskrities žinios" redaktoriai, žurnalistai ir televizijos laidos „Gimtoji žemė" prodiuseris Kęstutis Ligeika.

Tądien šventėje padėkos žodį savo kolektyvams tarė visi nominantai, kuriuos Utenos rajono savivaldybės atminimo ženklais ir padėkomis apdovanojo rajono meras Alvydas Katinas. „Labai smagu, kad miesto ir rajono aktualijos, aprašomi renginiai, kuriančios asmenybės ir krašto istorijos žiniasklaidoje įamžina Utenos savitumą. Linkiu kantrybės ir objektyvumo, atliekant žurnalistinius tyrimus ir lengvos plunksnos juos perkeliant į spaudos puslapius – dėkodamas už profesionalumą miesto žiniasklaidos atstovams kalbėjo meras.

VšĮ „Utenos radijas" vadovas Linas Bražionis džiaugėsi, kad žurnalistai bendradarbiauja. „Dėkoju kolegoms ir sveikinu visus su profesine švente", – tądien sakė jis. Ilgametė laikraščio „Utenis" žurnalistė Genovaitė Šnurova pakvietė jaunuosius Utenos žurnalistus kuo greičiau papildyti rašančiųjų gretas ir užkrimsti žurnalistų duonos, kad redakcijos ir leidyklos galėtų didžiuotis kuriančiais, o skaitytojai džiaugtųsi žinių įvairove.
Šventės proga spaudos puoselėtojams buvo įteikti gėlių žiedai bei atminimo dovanos, po apdovanojamų koncertavo Rytų Aukštaitijos bigbendas. Utenos rajono savivaldybės atminimo ženklais ir Utenos rajono savivaldybės mero padėka apdovanoti šie asmenys:
Romualdas Valančiūnas, žurnalistas, ilgametis Lietuvos radijo korespondentas, knygų sudarytojas ir redaktorius, – už ilgametį darbą Lietuvos radijuje, visai Lietuvai plačiai atskleistus Utenos krašto gyvenimo lobius, aktyvią visuomeninę veiklą ir ryšių su kraštiečiais stiprinimą.
Antanas Kibickas, UAB „Utenos Indra" įkūrėjas, žurnalistas, – už įmonės UAB „Utenos Indra" įkūrimą, jos puoselėjimą, socialiai atsakingo verslo tradicijų išlaikymą, pilietiškumo ir bendruomeniškumo skatinimą.
Vytautas Kazela, žurnalistas, poetas, UAB „Kamonada" direktorius, – už svarų indėlį, puoselėjant Utenos krašto literatūrinį gyvenimą, jaunų kūrėjų ugdymą, profesionalumą ir aktyvią, pilietišką visuomeninę veiklą.
Vytautas Ridikas, žurnalistas, laikraščio „Utenos diena" vyriausiasis redaktorius, – už bendrovės „Utenos diena" įkūrimą, kūrybingą vadovavimą laikraščiams, interneto portalui ir kitiems struktūriniams bendrovės padaliniams bei visai Utenos krašto bendruomenei skirto kultūros žurnalo „Indraja" ilgamečių tradicijų tęstinumą ir puoselėjimą.
Linas Bražionis, VšĮ „Utenos radijas" direktorius, – už operatyvų informacijos Utenos kraštui ir jo žmonėms teikimą radijo bangomis, visuomeniškumą, renginių vedimą, radijo idėjų sklaidą ir puoselėjimą.
Rimantė Gaidienė, Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Juknėnų skyriaus bibliotekininkė, – už literatūrinio paveldo sklaidą, įsimintinas edukacines pamokas brolių Miškinių etnografinėje-literatūrinėje sodyboje bei bendruomeniškumo puoselėjimą.
Paulius Juodzevičius, žurnalistas, buvęs Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos gimnazistas, – už gimnazijos laikraščio „Paupėja" steigimo inicijavimą, ilgametį organizacinį ir kūrybinį darbą „Paupėjos" redakcijoje bei nuolatinį bendradarbiavimą su gimnazija.
Lolita Kaminskienė, Utenos rajono savivaldybės administracijos atstovė ryšiams su visuomene (vyr. specialistę), – už svarų indėlį garsinant Utenos rajono savivaldybės veiklą Utenos regione ir šalyje, glaudų bendradarbiavimą su vietos žiniasklaida bei atsakingą požiūrį į savo pareigas.
Kęstutis Ligeika, televizijos laidos „Gimtoji žemė" prodiuseris, – už glaudų ilgametį bendradarbiavimą su Utenos rajono savivaldybe, svarų indėlį populiarinant Utenos rajono savivaldybės veiklą šalyje bei Utenos krašto garsinimą.
Neringa Matkevičienė, Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Pačkėnų skyriaus bibliotekininkė, – už gyventojų informacinio raštingumo, bendruomeniškumo ugdymą, meilės knygai ir gimtajam žodžiui puoselėjimą.
Elvyra Sabalytė, žurnalistė, laikraščio „Utenos diena" korespondentė, – už ilgametį darbą Utenos regiono ir respublikinėje žiniasklaidoje, kūrybingą Utenos rajono savivaldybės aktualijų viešinimą respublikinėje spaudoje, profesionalumą ir iniciatyvumą.
Dalia Savickaitė, laikraščio „Utenos apskrities žinios" korespondentė, – už Rytų Aukštaitijos kultūros paveldo ir tradicijų populiarinimą laikraščio kultūros priede „Protakos", vaižgantiškų deimančiukų atskleidimą naujausiose knygose bei aktyvią visuomeninę veiklą.
Genovaitė Šnurova, ilgametė laikraščio „Utenis" žurnalistė, Kuktiškių krašto garbės pilietė, Utenos rajono meno ir kultūros premijos laureatė – už svarų indėlį, turtinant kultūrinį Utenos krašto gyvenimą, profesionalumą, kūrybiškumą, drąsų požiūrį, aštrų ir smagų žodį.
Juozas Kazlauskas, ilgametis laikraščio „Utenis" korespondentas, – už metus, atiduotus žurnalistikai, visai Utenos krašto bendruomenei teiktą operatyvią informaciją apie krašto žemės ūkį, kūrybiškumą ir profesionalumą.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla