1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Utena prisijungė prie iniciatyvos „Milijonas ąžuolų Lietuvai”

32191224 2023901747822627 1592134712950784000 oGegužės 11 dieną prie socialinės iniciatyvos „Milijonas ąžuolų Lietuvai" prisijungė Utenos rajono savivaldybė, Vaižganto gatvėje jau pasodinta 14 ąžuolų. Talką savivaldybės adminstreacijoje organizavęs Utenos seniūnas džaigiasi, kad miesto sode nuo šio pavasario auga dar vienas ypatingas medis – siekdami įamžindami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, ąžuoliuką parke pasodino Lietuvos moksleivių sąjungos skyriaus Utenoje atstovai. Kiti ąžuoliukai bus sodinami Vaikutėnuose, Daugailių, Kuktiškių, Leliūnų, Sudeikių, Tauragnų, Užpalių ir Vyžuonų seniūnijose.

„Tikrai gera, kad toks gražus veiksmas – lietuviško ąžuolo sodinimas, sutelkia žmones vienai idėjai ir bendrai veiklai. Ąžuolus raginame sodinti jau trečius metus. Šį pavasarį tūkstantį ąžuolų dalinome už sukurtus pasakojimus ir eiles apie šį šventą lietuvio medį – ąžuolą. Susidomėjimą ir norą sodinti ąžuolus išreiškė tiek savivaldybės, mokymo įstaigos, įmonės, tiek pavieniai asmenys. Kai kurios savivaldybės jau spėjo susiplanuoti bendrus ąžuolų sodinimo plotus savo miestuose, kai kur ąžuolai bus sodinami mokymo įstaigų kiemuose. Keletą šimtų ąžuolų išdalinsime ir pavieniams asmenims – jie planuoja sodinti medžius savo privačioje žemėje", – teigia iniciatyvos „Milijonas ąžuolų Lietuvai" organizatoriai.

Į Utenos rajono savivaldybę atkeliavo apie pusantro šimto, į Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Marijampolę – daugiau nei po pusšimtį ąžuolų, į Vilnių – beveik trys šimtai medelių, kurie bus pasodinti pačiose įvairiausiose vietose. Visi sodinami ąžuolai yra išdaiginti iš lietuviškų gilių. Tai ilgametis projektas, prie kurio kviečiami jungtis ir pavieniai asmenys, ir įstaigos, ir bendruomenės, taip pat užsienyje gyvenantys tautiečiai. Visi pasodinti ąžuolai bus registruojami į specialų visos Lietuvos registrą ir skaičiuojami, šiuo metu kuriamas pasodintų ąžuolų žemėlapis.

Iniciatyvą "Milijonas ąžuolų Lietuvai" organizuoja ne pelno siekianti organizacija VšĮ "Milijonas ąžuolų". Jis finansuojamas organizacijų ir privačiomis rėmėjų lėšomis. Taip pat galima prisidėti neatlygintinais darbais ir natūra: ąžuoliukais, transportu, mediena kuoliukams, pasodintų medžių priežiūra, projekto viešinimo ir dizaino darbais. Daugiau informacijos internetinėje svetainėje www.milijonasazuolu.lt.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla