1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Šimtmečio žygis – Utenoje!

IMG 9337Utena sekmadienį buvo kupina šventinės nuotaikos ir šimtmetį mininčios Lietuvos dvasios. Priežastis tam buvo labai svari: į Uteną atkeliavo šimtmečio žygis „Vardan tos..." su žygio šaukle, televizijos laidų vedėja Edita Mildažyte priešakyje.
Kaip jau buvo rašyta, žygio tikslas – įjungti bendruomenes į Lietuvos šimtmečio iškilmes visos šalies mastu prieš didžiausią metų renginį – Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos..." Žygio iniciatorius – Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Centras, bendradarbiaudamas su Lietuvos Šimtmečio komisija, šimtmečio žygį per Lietuvą rengia jau nuo šių metų pradžios. Žygio metu aplankyti aštuoni Lietuvos miestai. Utena – devintasis, o žygis baigsis Klaipėdoje.


Utenoje šimtmečio žygis bendruomenę subūrė prie Utenos kultūros centro. Į renginį taip pat atvyko Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, Utenos rajono savivaldybės tarybos nariai, seniūnai, administracijos skyrių vadovai ir kt. Puikus, saulėtas oras visus nuteikė puikiai nuotaikai, skambėjo muzika, uteniškiai ir miesto svečiai būriavosi prie SWEDBANK paviljono, kuriame buvo galima pasigaminti trispalves kokardas, simbolizuojančias meilę bei pasididžiavimą šimtmetį švenčiančia Lietuva.
Šventės pradžią paskelbė ragininkai. Belaukiant atvykstant Editos Mildažytės, susirinkusiems koncertavo vaikų choras „Ugnelė", mišrus choras „Sonoros" iš Vilnius, Utenos Adolfo Šapokos skudutininkai, pučiamųjų orkestras „Cinkas".
Kad prie Kultūros centro artėja šventės dalyviai, pranešė motociklų gausmas. „Triukšmavo" Utenos motoakrobatai Nerijus Malinauskas ir Šarūnas Kezys, kartu su vaikais, kurie riedėjo pasispirdami paspirtukais, atgriaudėję Aušros gatve. Prie Kūrybinių industrijų centro „Taurapilis" bebaimiai akrobatai surengė įspūdingą pasirodymą.
Netrukus visi išvydo motorizuotą baikerių ir keturračių koloną su šventės šaukliais bei pagrindine šaukle Edita Mildažyte. Atriedėjusi keturračiu Edita Mildažytė nuskubėjo prie scenos. Į sceną netrukus buvo pakviestas ir Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, kuris šventės proga pasveikino šauklę ir visus susirinkusiuosius. Edita Mildažytė įsegė merui savo pagamintą trispalvę kokardą. Kokardomis buvo pasipuošę beveik visi šventės dalyviai. Šauklė ragino visus skubėti į SWEDBANK paviljoną gaminti kokardų, mat dalis žygio metu pagamintų kokardų bus padovanotos Dainų šventės dalyviams pasipuošti.
Ant scenos dainininkus keitė muzikantai, muzikantus – šokėjai. Edita Mildažytė pristatė iniciatyvas „Lietuva – 4 milijonai" ir „Tautiška giesmė aplink pasaulį". Netoli scenos visų akis traukė milžiniškas gaublys, kuriame galima buvo priklijuoti lipduką su vardu to žmogaus, kuris yra išvykęs iš Lietuvos ir gyvena svetur. Priklijuoti būtent tos šalies, kuriame gyvena emigravęs, vietoje. Šia galimybe pasinaudojo ir Utenos rajono savivaldybės meras. Jo lipdukas prilipo Didžiojoje Britanijoje. Rasti laisvą vietą lipdukui nebuvo paprasta: visas gaublys raudonavo nuo jų gausos, rodančios, kad lietuvių gyvenamųjų vietos galima rasti ir Afrikos valstybėse. Chorui pradėjus giedoti „Dieve, laimink Lietuvą", gaublys ėmė keliauti per žmonių rankas.
Šventės kulminacija – priesaikos skaitymas. Kartu su Edita Mildažyte priesaiką kartojo visi susirinkusieji. Priesaika buvo iškilmingai perduota merui.
Po to nuaidėjo trys patrankos šūviai. Garsūs ir žemę drebinantys. Stovėjusiems arti net ausis užgulė. Šventės šauklė pranešė, kad šūviai yra šaunami už tris svarbius dalykus: už Tėvynę, Laivę ir Tautišką giesmę. Verta buvo stovėti arti ir sekundei apkursti, nes šie trys dalykai tokie pat stiprūs ir galingi, kaip ir patrankos šūviai.
Žygis per Lietuvą Utenoje baigėsi „Tautiškos giesmės" giedojimu. Bet šventė tęsėsi. Išvykus Editai Mildažytei ir visai šauklių komandai vyko Utenos rajono meno kolektyvų pasirodymas, buvo vaišinamasi šauliška koše ir arbata.

Daugiau nuotraukų >>>

Joomla templates by a4joomla