1 (3).jpg3pics-mono.jpg3pics.jpg4pics-color1.jpg4pics-mono.jpg5pics-color1.jpg6pics-color1.jpg

Panevėžio Forumas kvietė veikti: ne tik kalbėti, bet ir imtis iššūkių

IMG 2910Gegužės 11-ąją Panevėžyje buvo surengtas „Panevėžio Forumas 2018" – jau antrasis talentų, švietimo ir kultūros forumas Šiaurės Lietuvoje. Renginio organizatoriai šiųmečio forumo šūkiu pasirinko maestro Juozo Miltinio frazę „Reik veikt!": ne tik kalbėti, bet ir imtis ambicingų iššūkių.
Forumą organizavo Panevėžio „City Alumni" klubas, vienijantis išvykusius, tačiau gimtajam kraštui vis dar kuriančius panevėžiečius. Šis renginys tapo puikia proga į miestą sugrįžti kelioms dešimtims iniciatyvių kraštiečių.


Šių metų Panevėžio Forumas gvildeno tris aktualiausias šiam miestui sferas – kokybišką švietimą ir talentų pritraukimą į Panevėžio regioną, naujos lyderystės paieškas Panevėžio kultūroje ir verslo konkurencingumą bei investicinės aplinkos gerinimo galimybės.
Forume dalyvavo žymūs Panevėžio alumnai Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas, Paulius Gritėnas, filosofas, 15min.lt žurnalistas, Agila Barzdienė, programos „Kurk Lietuvai" vadovė. Netrūko ir garbių svečių iš Lietuvos bei užsienio: Unė Kaunaitė, Ministro pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais, Troels Dyhrman, LEGO Education Šiaurės Europos regiono vadovas, Joanna Murphy, Connect Ireland generalinė direktorė, Mantas Katinas, VšĮ „Investuok Lietuvoje" generalinis direktorius.
Pašnekovai skaitė pranešimus ir moderavo diskusijas trimis temomis: „Švietimas ir talentų pritraukimas: kaip Panevėžiui laimėti globalią kovą dėl talentų?", „Miltinis 2.0: naujos lyderystės paieškos Panevėžio kultūroje", „Verslo konkurencingumas ir investicijų pritraukimas: miestas su vizija – miestas su ateitim".
Antrus metus vykdytas Panevėžio Forumas jau skina vaisius – praėjusiais metais skaitytas pranešimas robotikos tema įkvėpė vietos švietimo bendruomenę įtraukti robotiką į pasirenkamų neformalių programų 1–6 klasių mokiniams sąrašą. Per vienerius metus šio inovatyvaus mokslo besimokančiųjų vaikų padaugėjo keturis kartus ir šiuo metu Panevėžyje siekia 600.
Aukštaitijos sostinėje vykusiame forume dalyvavo ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus specialistas, sugrįžimų koordinatorius Paulius Čyvas, kuris išreiškė viltį panašų verslo ir mokslo forumą, kartu suburiant globalius uteniškius, ateityje vykdyti ir Utenoje.

Joomla templates by a4joomla